آموزش نصب ویندوز 10 از طریق UEFI و BIOS

لازم به ذکر است که در اینجا از ۲ عدد هارد دیسک تنها یک عدد از آنها شناخته شده و برای اینکار شما باید هر تعداد از هارد دیسکهارا انتخاب کنید و سپس رید مربوطه را کلیک کنید. مثلا اگر ۲عدد هارد ۹۰۰ و ۲ عدد هارد ۶۰۰ و ۲ عدد هارد ۳۰۰ و ۲عدد هارد ۵۱۲ ssd را شناسایی کند شما باید هارد های همسری با هم را رید بندی کنید هارد های ۹۰۰ گیگ با هم و بصورت جفت جفت رید مربوطه را انتخاب کنید و اینتر بزنید و در آخر بعد از تایید مشخصات کلید f8 را بفشارید تا هارد ها به raid مربوطه اضافه شوند. این محصول رده پایین تری نسبت به HP 2040 است روی این محصول امکان نصب 99 عدد هارد 2.5inch SFF SAS/MDL SAS/SSD یا 48عدد هارد 3.5inch LFF SAS/MDL SAS وجود دارد. در واقع قابلیت تحمل خطای این RAID، عدد 2 است بدان معنا که اگر دو هارد به طور کامل Fail شوند، باز هم قابلیت بازیابی اطلاعات در آن وجود دارد. دلیل این حجم از استقبال به خرید سرور DL380 G9 ارائه آخرین نوآورهای شرکت HPE در زمینه پردازشی، ذخیرهسازی و پشتیبانی است که آن را به یکی از انعطافپذیرترین سرورهای موجود در بازار تبدیل کرده است. Data was created with the help of !

این کارشناس فروش محصولات رایانه ای، گفت: برای ساخت RAID 0 اول سعی کنید دو تا هارد فرمت شده یا بهتر است دوتا هارد نو وصل کنید به سیستم و تا سیستم را روشن کردید بروید در بایوس مادربوردتان و در قسمت هارد گزینه IDE را به Raid تبدیل کنید، بعدش تغییرات را SAVE کنید و بیاید بیرون و در صفحه دوم مشکی رنگ می بینید که هاردهای شما را در حالتی دیگر شناسایی می شود شما در این صفحه می بینید تایپ شده که دو کلیدControl و I را بزنید وقتی زدید صفحه ای ساده ظاهرمی شود که 4 تا گزینه دارد یکی از آنها ساختن یا همان Create هست و دیگری پاک کردن یا Delete گزینه سوم Rest و گزینه چهارم خروج. دستور diskpart را تایپ کنید و مانند تصویر زیر از دستور convert gpt برای تبدیل MBR به GPT استفاده کنید. برای برخورداری از قابلیت های UEFI، باید ویندوز را به روش UEFI نصب کنیم، که لازم است کمی اطلاعات درباره GPT و تفاوت آن با MBR بخوانید. پس از اینکه محل تنظیمات Raid را پیدا کردید، با کلیدهای جهت دار صفحه کلید بر روی گزینه مورد نظر آمده و سپس آن را از حالت Enable یا فعال به حالت Disable یا غیرفعال درآورید.

بعد از اینکه مراحل بالا را طی کردید، باید محل پیکربندی تنظیمات Raid را پیدا کنید. سرعت خواندن نوشتن این اطلاعات بسیار بالا است. با این حال، چون در سطح بیت کار میکند، سرعت انتقال بسیار بالایی داشته ولی نمیتواند چندین درخواست را بصورت همزمان انجام دهد. اما در حالت RAID ، فایلها تکه تکه شده، بنابراین کار بین هر یک از واحدهای I/O هارد دیسک ها تقسیم میشود و به این ترتیب سرعت خواندن/نوشتن تا حد بسیار زیادی بهینه شده و افزایش مییابد. RAID 4 تقریباً مانند RAID 3 است با این تفاوت که بجای بایت دادهها، بلوک یا همان تکه دادهها ذخیره میشوند و مثل RAID 3 دارای یک دیسک اختصاصی به عنوان بیتهای توازن برای بازیابی است. تکنولوژی RAID 0 که به striping نیز معروف است، روشی است که دادهها تکه تکه شده و هر تکه در یک دیسک ذخیره میشود. تکنولوژی RAID 1 که به mirror نیز معروف است، روشی است که عین دادهها، به صورت همزمان در دیسک دیگر کپی میشود. تکنولوژی RAID 3نیز مانند RAID 2 به صورت نادر استفاده میشود چون نحوه کار در این حالت به صورت بایت و نه تکههای فایل است.

پیاده سازی RAID همچون بسیاری دیگر از تکنولوژی ها هم بصورت سخت افزاری و هم نرم افزاری امکان پذیر است که مسلما مدل سخت افزاری دارای سرعت و پایداری بیشتری است و مدل نرم افزاری فقط در شرایطی پیشنهاد میشود که با کمبود امکانات و بودجه مواجه هستیم و یا اینکه قرار است بر روی یک سیستم پشتیبان و نه مادر پیاده سازی شود. حتی محصولات قدیمی این شرکت نیز همچون محصولات پیشرو جدیدش ، طرفداران بسیاری را دارد. N/4) و همچنین فضای قابل استفاده برای ذخیره سازی نیز (n-2s) دیسک خواهد بود. چون باید از این کلیدها برای حرکت در بین گزینهها و ذخیره کردن تغییرات استفاده کنید. همچنین این سرور دارای کارت شبکه تعبیه شده ۴x1GbE است که امکان انتخاب HPE FlexibleLOM یا PCIe را فراهم میکند تا پهنای باند شبکه شما بین ۱GbE و ۴۰GbE ارائه شود در نتیجه همراه با رشد و تغییر نیازهای کسب و کارتان رشد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *