آموزش کانفیگ استوریج Hp؛ راه اندازی San Storage Msa 2021

HP ML30 G9 3.5 HPHD NHPPS - Used - HPE PROLIANT ML30 G9 3 ... علاوه بر اینکه مدیریت دیسکهای گوناگون را آسان، این قابلیت را فراهم میکند تا کاربر آرایهای از دیسکها را فقط به صورت یک دیسک تنها مشاهده و مدیریت نمایید. تا کنون در خصوص اینکه RAID چیست و انواع RAID صحبت کردیم، در ادامه قصد داریم به بررسی سطوح مختلف RAID پرداخته و با آنها آشنا شویم. مهمترین مزیت RAID نرمافزاری نسبت به سختافزاری، هزینه کم آن میباشد که در نوع سختافزاری علاوه بر دیسک موجود، به یک یا چند دیسک دیگر نیز احتیاج داریم. یکی از وظایف اصلی RAM واسطه گری بین Hard Drive Disk و CPU است.RAM یک حافظه قابل خواندن و نوشتن است که بر پایه طراحی فلش Flash ساخته شده و وظیفه اصلی آن حفظ دادهها به صورت موقت برای پردازش در هسته مرکزی یعنی CPU است. در Software Raid چنانچه برد اصلی و یا کنترلر RAID با مشکل مواجه شود، میتوان دیسک را به سیستم دیگری منتقل نمود و همانند سیستم قبل به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. RAID0 که باید از آن به عنوان خطرناک ترین روش RAID نام برد اطلاعات را به بلوکهایی با اندازههای مساوی تقسیم و هر بلوک به یک دیسک منتقل میگردد. به عنوان مثال اطلاعات به بلوکهای A و B با اندازههای مساوی تقسیم و به دیسکها منتقل میشوند.

۲. قابلیت حمل پارتیشنهای ایجاد شده به سیستمعاملهای دیگر لینوکس، بدون نیاز به ایجاد مجددا آنها. این سطح سادهترین و آسانترین روش برای ایجاد یک کپی اطلاعات بر روی دیسک دیگر میباشد. که از نتیجه مستقیم تأثیر «ادوارد دمینگ» روی صنعت ژاپن شکل گرفته است، حاصل میشود. MaxiCode: ماکسی کد یک سیستم بارکد گذاری ماتریسی دو بعدی است که شامل ماژول های شش ضلعی در یک سطح مربعی است. درون کیس سرور DL360p ، چندین سنسور دمای سه بعدی از برند HP وجود دارد، که به خنک ماندن سرور کمک میکنند و باعث کاهش مصرف انرژی و کمتر شدن صدای فن میشوند. علاوه بر کارایی مستحکم از استوریج های داخلی آن، دسترسی پذیری بالای رابط های ۱۰GbE بدان معنی هستند که DL360 Gen9 قابلیت قرار گرفتن در ابتدای ارایه های ذخیره سازی فوق سریع را دارند تا با استفاهد از آنها به اهداف ورودی های خروجی های حجیم با حداقل تاخیر شبکه و استفاده از کابل کشی کمتر پاسخ داد.

8. زمان پاسخ به درخواست در هارد سرور کمتر است. باید این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از این قطعات علاوه بر زیان های مالی که به همراه دارد مضرات دیگری نیز برای کل تجهیزات و کسب و کار شما دارد. استفاده از گزینه ها و اختیارات حافظه ایی HPE DDR4 ECC. بنابراین در زمان استفاده از RAID-0 پشتیبان گیری از اطلاعات یک گزینه اختیاری نیست و باید حتما نسبت به تهیه پشتیبان اقدام کنید. در صورت نیاز میتوانیم از Optical Drivre بر روی سرور خود استفاده کنیم. هنگام سیکل نوشتن , گویی اطلاعات روی یک دیسک نوشته می شود (در صورتیکه عملأ بر روی دو دیسک نوشته می شود . نکته مهمی که در هنگام خرید پاور سرور HP باید به آن توجه کنید میزان ولتاژ ورودی آن است. عدم دسترسي به ديسكها در صورت خرابي كنترلر : در صورتی که RAID Controller با مشکل مواجه شود، تا زمان رفع مشکل و یا جایگزین کردن کنترلر جدید، دسترسی به اطلاعات دیسکها نیز امکانپذیر نخواهد بود. با استفاده از این نرم افزار تمامی دسترسی هایی که در هنگام حضور فیزیکی در پشت سرور دارید، برایتان قابل استفاده خواهد بود. بهعنوان مثال وقتی ۲ دیسک ۱ ترابایتی برای سیستم تهیه شود، با این روش فقط ۱ ترابایت آن توسط سیستم قابل استفاده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *