آموزش Raid بندی سرور – سرور مجازی و اختصاصی فاما

سرور ML350 G10 به منظور ارتقاء پذیری و سرویسدهی با کیفیت بالا طراحی شده است. در سرور HPE ProLiant ML350 Gen10 از رم 2933-DDR4 نوع RDIMM و LRDIMM تا حداکثر ظرفیت 3TB برای رم LRDIMM و 1.5TB برای رم RDIMM پشتیبانی می کند. محصولات سرور اچ پی هر کدام برای شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه، هر کدام را به طور مفصل برسی میکنبم. سرور DL360 G10 در معنای یک کلمه همان کسب و کار و تجارت شما می باشد، سرور با دو پردازنده که به راحتی امکان توسعه، تغییر، امکان ارتقا و مانیتورینگ را به شما میدهد. این سرور به راحتی خودش را با ارائه دهنده وفق می دهد پس اگر به دنبال سروری سازگار هستید این مدل علاوه بر ایجاد مراکز داده در مقیاس بالا بسیار با شرایط ارائه دهنده سازگار است. این خطرات شامل خطرات خرابی هنگام ملاقات با پردازش در مقیاس بزرگ ، پردازش معاملات آنلاین (OLTP) و الزامات پایگاه داده – در سرور x86 استاندارد می شود. تنها عیب هارد سرور های SSD قیمت بالا و همچنین پایین آمدن سرعت در گذر زمان است. حافظه به کار رفته در این سرور ۱۶GB از نوع DIMM می باشد و قابلیت پشیبانی از ۴ هارد ۳.۵ اینچی را خواهد داشت.

سرور HPE Edgeline Converged Edge Systems از یک سوئیچ 10G SFP پشتیبانی می کند تا انتقال داده ها را با سرعت بالا انجام دهد. سرورهای این نسل از ۳ نوع منبع تغذیه (۴۶۰W/750W/1200W) پشتیبانی می کنند. سیستم ILO3 این دستگاه نسبت به نسل قبلی که ILO2 بوده %800 سریعتر میباشد! سرور BL460c G10 مانند سایر محصولات هم رده خود از خانواده پردازنده های قابل ارتقاء ®Intel® Xeon پشتیبانی می کند ، این پردازنده نسبت به نسل قبلی 25% افزایش عملکرد دارد . استفاده از چند هارد در قالب RAID، کارایی را نسبت به حالت استفاده از فقط یک هارد افزایش میدهد. میزبان مجازیسازی موجب میشود که منابع سختافزاری سرور فیزیکی مانند زمان پردازنده، حافظه، فضای ذخیرهسازی و پهنای باند شبکه در اختیار یک یا چند سرور مجازی قرار گیرد. 2) برنامه های کاربردی که نیاز به حداکثر هشت سرور در هر محوطه دارند. شکورزاده سانتر کرد، از نزديکيهاي محوطه هيجده قدم زدم، بوستاني توپ را نديد. مجله ویرا اندیش لیان در این مقاله به بررسی HPE GEN10 TECHNOLOGY PORTFOLIO میپردازد.سرورهای HPE ProLiant نوآوریهایی را ارائه میدهند که از کاربران الهام گرفتهشده تا فناوری اطلاعات را سادهتر کنند. اچ پی پرولیانت DL380 Gen10 به گونه ایی طراحی شده تا هزینه های شما را به حداقل برساند و تا حد امکان از پیچیدگی های آن کاسته شده است.

به همین دلیل این موارد امنیتی گفته شده به صورت استاندارد در دیتا سنتر ها از قبل پیاده سازی شده اند که کافی است با کمی مبلغ اضافه آن را به قرارداد خود اضافه کنید. مثلا اگر ۲عدد هارد ۹۰۰ و ۲ عدد هارد ۶۰۰ و ۲ عدد هارد ۳۰۰ و ۲عدد هارد ۵۱۲ ssd را شناسایی کند شما باید هارد های همسری با هم را رید بندی کنید هارد های ۹۰۰ گیگ با هم و بصورت جفت جفت رید مربوطه را انتخاب کنید و اینتر بزنید و در آخر بعد از تایید مشخصات کلید f8 را بفشارید تا هارد ها به raid مربوطه اضافه شوند. فضای بلااستفاده را نمی توان به طور مستقیم به پارتیشن های دیگر منتقل کرد ، باید آن را کوچک کنید و ابتدا بخشی از فضای استفاده شده را به Unococated تبدیل کنید. در نهایت باید گفت که با استفاده از حافظههای NVMe SSD میتوانید تا مدت زیادی از رایانه یا لپتاپ خود استفاده کنید و دیگر نیازی به تعویض قطعات یا دستگاه نخواهید داشت؛ مگر اینکه گیمر باشید یا استفادههای سنگین پردازشی داشته باشید. در حدود چند سال نیز میشود که در بازار ایران مشتریان خوبی برای خود جذب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *