استوریج اچ پی ای

رید کنترلر ها بر اساس نوع درایو SAS یا SATA، تعداد پورت، تعداد درایوهایی که می تواند پشتیبانی کنند، سطح RAID، سبک معماری رابط و مقدار حافظه طبقه بندی می شوند. در هنگام ذخیرهسازی اطلاعات در سرورها و هاردها ، اطمینان از ذخیرهسازی درست اطلاعات یکی از مهمترین فاکتورهای عملیاتی است که به خاطر ترافیک و تعداد هارد درایوها این کار به سادگی صورت نمیگیرد به همین خاطر در قطعات سرور قطعه ای به نام راید کنترلر قرار گرفته است که نسبت به ایجاد نسخه پشتیبان و صحت از ذخیرهسازی اطلاعات اقدام میکند. در این نوع هاست تعدادی وب سایت روی یک سرور قرار میگیرند که تعداد وب سایتها ممکن است به هزاران سایت برسد و از امکانات سرور به صورت مشترک استفاده میکنند. در حال حاضر مدلهای مجازی سازی زیر وجود دارد و سرورهای اختصاصی با استفاده از این تکنولوژیها، مجازی سازی میشوند. هاست چه نوعهایی دارد؟ هاست ها در حالت کلی به چند نوع تقسیم میشوند. هارد دیسک قطعهای متشکل از چند صفحه مغناطیسی میباشد که اطلاعات به صورت دیجیتالی بر روی آنها قرار میگیرد.این قطعات به عنوان مخزن جمع آوری اطلاعات ، مکانی برای گرد آمدن همه داده های دیجیتالی بوده و زمانی که کاربری هر نوع فایلی را در سرور ذخیره می کند ، در حقیقت بر روی هاردهای سرور آن را سیو کرده است .

در این هارد درایو می تواند تا 300 گیگابایت را بدون هیچ مشکلی ذخیره سازی کرد. بخاطر ظرفیت موقتی که دارد ، اطلاعات خواندنی و نوشتنی را تا قبل از ثبت دائمی روی هارد دیسک ها در خود نگه می دارد. همانطور که از نام پردازنده اینتل زئون سیلور ۴۲۱۰ (Intel Xeon Silver 4210) این سی پی یو به خانواده Xeon Silver که نسل بعدی پردازنده های برنز Skylake-SP هستند تعلق دارد. در حال حاضر بزگترین تولید کننده پردازندههای سرور شرکت اینتل زئون و AMD EPYC است. نوع دیگری از هاست ها، هاست های رایگان میباشد و مناسب افراد مبتدی و افرادی است که نمیخواهند برای هاست هزینه کنند. رم های سروری از تکنولوژی ECC که برای تشخیص خطا استفاده میشود پشتیبانی میکنند. بیشتر وب سایتها از هاست اشتراکی برای سایت خود استفاده میکنند. با استفاده از سرورهای مجازی میتوان با هزینه پایینتری نسبت به هاست های اختصاصی، وب سایت را راه اندازی کرد. در آخرین مدل پردازندههای اینتل ، از Xeon استفاده شده است که بر روی این سرورقابلیتهای بسیار زیادی برای مقیاسپذیری این دستگاه ارائه میدهد .

تمام قطعات سرور بر روی یک شاسی و یا مادربرد نصب می شوند. کارت های PCIE که به مانند دیگر کارت ها روی درگاه PCI Express قرار میگیرند . معمولا به دو دسته هارد های HDD و درایوهای SSD تقسیم میشوند که هر یک ویژگیهای خاص خود را دارند. در برخی مواقع تمام بخش های سیستم توسط نرم افزار مورد استفاده تحت لود کامل می روند که در این صورت باید همه ی بخش های سیستم را متناسب با هم قدرتمند انتخاب کرد. هارد دیسک های SAS برای استفاده در کاربردهای پر کاربرد در نظر گرفته شده اند که در آن سرعت و دسترسی بالا نگرانی های اصلی هستند. ۱۱- برای اینکه از سرور خود به iLO دسترسی یابید، پنجره مرورگر خود را باز کنید و IP آدرس iLO را وارد کنید. رم توانایی خواندن و نوشتن دارد.رم به سرور توانایی می دهد با سرعت بالا اطلاعات مورد نظر را دسترسی داشته باشد.اطلاعات مورد نظر سرور ها بر روی این رم نگه داشته می شود. در سال ۱۹۷۴ ائما شاپلین، خواننده سوپرانوی فرانسوی چشم به دنیا گشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.