الو سرور خرید سرور HP DL360 G9 8S

برخی از افزونه ­ها، توسعه داده شده است که شامل ACPI ، تنظیمات پیشرفته و رابط برق می­باشد. حافظه های SSD نسبت به قطع ناگهانی برق آسیب پذیر هستند و ممکن است اطلاعات درایو از بین برود یا منجر به شناسایی نشدن یا عدم شناسایی اس اس دی منجر شود که در این مواقع دسترسی به اطلاعات امکان پذیر نیست که در این صورت باید به مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات و تعمیر SSD مراجعه شود. درایو Solid State Drive – SSD جهت استفاده کاربر نهایی و استفاده های صنعتی است که از فلش مموری های NAND برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند و هدف این متن آشنایی بیشتر شما با این نوع حافظه های تولیدی می باشد. جالب است بدانید که طبق تحقیقات اینتل میانگین نوشتن یک کاربر عادی روزانه فقط 5GB می باشد. MLC- Multi Layer Cell : با توان نوشتن/پاک کردن 10 هزار بار در هر سلول قیمت پایین تر و حجم بالاتری را ارائه می دهند به همین دلیل برای کاربر نهایی مناسب تر می باشند.

امروزه سرعت در ارائه خدمات سازمان ها بسیار مسئله مهمی شده است، این سیستم به آنها این فرصت را می دهد که فقط روی کار خود فوکوس کنند. SSD ها از سال 2010 از NAND ها استفاده می کنند چون دوام بیشتر ، قیمت کمتر ، تراکم بیشتر و سرعت بالاتر نسبت به NOR ها دارند و استفاده از NOR ها دیگر منسوخ شده به همین دلیل هر جای متنی که در ادامه می آید با کلمه فلش مواجه شدید منظور همان فلش NAND می باشد. در سال ۱۹۷۷ نمایشنامه جنگ ستارگان بر روی پرده تئاتر اجرا شد. یک چیپ پردازنده است که بین رابط SSD و فلش های حافظه قرار می گیرد و تصمیمات چگونگی ذخیره، بازیابی، کش (Cash) ، پاکسازی و نهایتا سرعت نهایی SSD را بر عهده دارد. رم ها – DRAM حافظه های سریع و فراری هستند که با قطع جریان الکتریسیته و خاموش شدن کامپیوتر اطلاعاتشان را از دست می دهند . هیج نگرانی درباره اینکه این درایوها جه میزان کارمیکند به خود وارد نکنید چرا که عمر این درایوها از هارد های مکانیکی بالاتر است و از امنیت بالاتری استفاده میشود. فرار نیستند و با قطع جریان اطلاعاتشان از دست نمی رود و به دلیل سرعت بالایشان در حال جانشینی هارد دیسک ها هستند.

دلیل استفاده از تکنولوژی RAID در این است که با قرار دادن داده ها بر روی بیش از یک عدد هارددیسک، عملیات ورودی و خروجی به همپوشانی خاص میرسد که نتیجه آن افزایش کارایی است، افزایش کارایی سیستم یعنی افزایش سرعت Read & Write. امروزه به دلیل هزینه بالای این نوع فلش ها دیگر از این نوع NAND استفاده نمی کنند. SSS ها غیر فرار هستند و با قطع جریان اطلاعاتشان را از دست نمی دهند . DRAM حافظه فرار است و با قطع جریان اطلاعاتش را از دست می دهد اما SSD از حافظه فلش NAND استفاده می کند که غیر فرار است و با قطع جریان اطلاعاتش را از دست نمی دهند. سرورهای HPE DL380 G10 با پشتیبانی از 24 ماژول 128GB LRDIMM میتواند 3 ترابایت حافظه را فراهم کند که این مقدار با حافظههای 64 گیگابایتی به نصف تقلیل مییابد. PCB – Printed circuit boardتخته مدار چاپی می باشد که انواع IC ها و اجزای دیگر SSD روی آن قرار می گیرد . این کارشناس فروش محصولات رایانه ای، گفت: برای ساخت RAID 0 اول سعی کنید دو تا هارد فرمت شده یا بهتر است دوتا هارد نو وصل کنید به سیستم و تا سیستم را روشن کردید بروید در بایوس مادربوردتان و در قسمت هارد گزینه IDE را به Raid تبدیل کنید، بعدش تغییرات را SAVE کنید و بیاید بیرون و در صفحه دوم مشکی رنگ می بینید که هاردهای شما را در حالتی دیگر شناسایی می شود شما در این صفحه می بینید تایپ شده که دو کلیدControl و I را بزنید وقتی زدید صفحه ای ساده ظاهرمی شود که 4 تا گزینه دارد یکی از آنها ساختن یا همان Create هست و دیگری پاک کردن یا Delete گزینه سوم Rest و گزینه چهارم خروج.

اما BIOS تقریباً به اندازه فناوری رایانه های شخصی دیگر از زمان MS-DOS پیشرفت نکرده و فقط بهبود یافته است. USB Flash Drive : یا همان درایو های فلش USB واضح ترین مثال استفاده از این نوع چیپ ها هستند یا همان فلش و یا مموری که در بسیاری از موارد پر کاربردترین نوع در استفاده شخصی مردم میباشد. آنها قابلحمل بودند، بهاندازهی کافی سریع بودند، بهگونهای که اکثر کاربران این تفاوت را متوجه نشدند و از همه مهمتر از پورت یو اس بی که همهجا کاربردی است، استفاده میکردند. وجود یک دیسک با عنوان بیتهای توازن (Parity) که در شکلهای زیر با عنوان p نشان داده شده است، امکان بازیابی اطلاعات در صورت از دست رفتن یک دیسک را فراهم میکند. هدف نهایی این است که نگهداریهای زمانبندی نشده و اورژانسی را در حداقل نگهداریم. سایز 2.5 اینچ همان سایز استاندارد هارد دیسک های نوت بوک است و اگر یک SSD با سایز 2.5 اینچ با پک مخصوص نوت بوک خریداری نمودید می توانید آن را در نوت بوک تان قرار دهید و هارد دیسک تان را درون Casing مخصوصی که همراه درایوتان است قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *