انواع Raid از نظر کانفیگ

این رید به Stripped Volumes معروف هستش و حداقل روی دوعدد هارد سرور انجام میشه و حداکثر هم به رید کنترلر بستگی داره که تا چه تعداد هارد رو ساپورت میکنه. مثلا اطلاعات موجود در کامپیوتر رو به سیگنال الکتریکی تبدیل کنه تا توی شبکه مورد استفاده قرار بگیره . حافظههای DIMM موجود تا 768 گیگابایت با استفاده از ماژول های 32 گیگابایتی هستند و همچنین از سرعت حافظه 2400 مگاهرتز با یک پردازنده سازگار با v4 پشتیبانی می کنند. سرور HPE ProLiant DL160 Gen9، نسل بعدی و جایگزینی برای سرورهای رده پایین تک یونیته و دو پردازنده DL380e Gen8 است. HPE Proactive Care gives customers an enhanced call experience. این محصول با پشتیبانی از HPE OneView و HPE iLO 5 ، هوشمندی ، سادگی و مانیتورینگ را در مدیریت سرور ارائه می دهد . رید کنترلر این مدل سرور Smart Array P420i می باشد که مدیر یا کارشناس شبکه و سرور به تشخیص خود می تواند تا دو گیگابایت کارت کش FBWC روی آن نصب نماید.

Ping Rate یا Latency که معادل فارسی آن زمان تاخیر است، عددی است که زمان تاخیر در اینترنت را به میلی ثانیه اندازه میگیرد. تست ping شامل ارسال بسته سیگنال است که معمولا ۳۲ یا ۵۶ بایتی است. همچنین برای کاهش میزان خطا و از دست دادن دیتا در هماهنگی با هارد درایوهای استفاده شده (SATA یا SAS ) قرار می گیرند. بصورت ساده تر می توانیم بگوئیم که ابر اجتماعی همان ابر عمومی است که به اشتراک اطلاعات بین چند سازمان محدود شده است. هر چه این عدد بیشتر باشد یعنی تاخیر در ارسال اطلاعات در شبکه بیشتر است. دستورالعملهای AVX2 Intel سرعت نقطه شناور و محاسبات عدد صحیح را با پشتیبانی از بردارهای 256 بیتی افزایش می دهد. علت این محدودیت، فهرست 32 بیتی سکتورها در هارددیسکها است و اینکه سکتورها در روش MBR، معمولا 512 بایتی هستند. پینگ با دو هدف انجام میشود یکی اینکه بررسی کند آیا هاست در دسترس است یعنی به شبکه وصل است و در شبکه دیده میشود یا نه و دوم اینکه مدت زمان دریافت پاسخ را اندازه بگیرد یعنی سرعت ارسال و دریافت اطلاعات چقدر است. اصطلاح cloud computing یا رایانش ابری یعنی دسترسی آسان به اطلاعات و برنامه در اینترنت.

برای مثال: هارد دیسک ها یا فلش مموری ها مدل وسایلی بودند که ما برای ذخیر سازی اطلاعات ارزشمند خود از آنها استفاده میکردیم. سیستم بازیابی این سرور نیز در هنگام بروز مشکل در سیستم میتواند از آسیب رسیدن به شبکه و سرور و یا هک شدن جلوگیری نماید. تست ping یکی از مهمترین دستورات برای تست و عیب یابی است زیرا مدت زمان ارسال داده از کامپیوتر شما، عبور از اتصالات مختلف اینترنت و نودها و در نهایت رسیدن به کامپیوتر مقصد و سپس پاسخ و بازگشت به منبع را اندازه میگیرد. این مورد مخصوصا زمانی اتفاق میافتد که مبدا و مقصد در دو سوی دنیا هستند. خروجی این دستور مطابق شکل زیر است که نام کامپیوتر مقصد را با ارسال ۱۶ بسته ۴۲ بایتی ارایه میدهد که DESKTOP-1SDA6VC است. Ping -n: به صورت پیش فرض ۴ بسته در پینگ ارسال میشود. این یعنی مقداری مساوی از اطلاعات، روی هر هارددیسک ذخیره میشود. ممکن است تلفن همراه شما روزی دچار مشکلی شود و همراه آن تمام اطلاعات داخل دستگاه شما پاک شود اما در سیستم ابری این مسئله امکان پذیر نیست زیرا اطلاعات بدون اجازه ی شما از سیستم پاک نخواهند شد و همیشه ذخیره می مانند.

با هر بار دیدن این صفحه یعنی این برنامه میخواهد به فایل های سیستمی شما دسترسی داشته باشد که شما همیشه با زدن Always Allow به برنامه اجازه دسترسی همیشگی به فایل های سیستمی را میدهید . با زدن دکمه های win و X و یا تایپ Run در قسمت سرچ ویندوز، پنجره Run باز میشود. در صورتی که Time out را دریافت کنید یعنی اتصال به چنین هاستی مقدور نیست یا ارتباط قطع و وصل میشود. را تایپ کنید تا پنجره cmd باز شود. در مقاله “دستورات عمومی شبکه در محیط cmd” به بررسی دستورات پرکاربرد شبکه در محیط cmd پرداختیم. همه ی ما می دانیم که در دهه های گذشته چگونه و به چه شکل اطلاعات دیجیتال خود را ذخیره می کردیم. در این میان سایت ها و سیستم ها و اپ هایی شبیه به رایانش ابری ایجاد شده اند که همانند آن اطلاعات افراد را به شکل منظم ذخیره سازی می کنند و هرروز برای بهتر شدن عملکرد و ارائه خدمات با ارزش تلاش می کنند تا سیستم های خود را توسعه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *