این انتخاب بسیار کاربردی و مهم است

اگر مطالب این وب سایت را مطاله کرده باشید قبلا در باره سرور ها و منابع تغذیه آن ها توضیحاتی هرچند مختصر داده شد که اصلا سرور چیست و پاور در سرورها نقش کلیدی را دارند ( البته د تمامی دستگاه ها قلب دستگاه الکترونیکی بوده و بسیار کلیدی هستند).شرکت hp یکی از پیشروترین کمپانی ها در زمینه تولید و عرضه سیستم های الکترونیکی و کامپیواری بوده و به غیر از ابزراهای اصلی مانند لپ تاپ ها – کنسول های بازی – کامپیوترهای دسکتاپ و یا انواع مانیتور لوازم جانبی مانند پاور های عادی – صنعتی و سرو – لوازم صوتی ماننداسپیکرهای قدرتمند و … اگر تا مدتهای مدید قصد ندارید قطعات کامپیوتر را بهروزرسانی کنید، به اندازهی نیازتان پاور انتخاب کنید. شما باید توان تقریبی مورد نیاز (معروف به TDP) هر یک از قطعات فعلی یا آیندهی کامپیوترتان را بدانید تا بتوانید با جمع زدن آنها، پاوری با قدرت مناسب انتخاب کنید.

2.EL SERVER CPU SOĞUTUCU HP DL360 GEN9 734042-001 HEATSINK FOR DL360 G9 : Atom Bilişim و مناسب برای سرورهای HP نسل ۹ و ۱۰ است که از نظر حجم و بازدهی نسبت به نسل های قبلی CS (Common Slot) بهینه تر شده اند. پاور سرور HP ۵۰۰W Platinum Flex Slot از نوع (Flexible Slot FS) می باشد. طراحی الکتریکی و فیزیکی بدنه HP 720478-B21 500W Flex Slot Platinum Hot Plugum Power Plugin با امکان نصب به صورت تعویض می باشد که طراحی حاصبه باعث سرعت بخشیدن به روند تعویض قطعه می شود . طراحی قطعه قابل تعویض و گواهی طلایی Flex Slot می باشد . این منبع تغذیه Flex Slot به منظور کاهش نیازهای سرور و اتلاف انرژی طراحی شده است. پاور سرور HP 1400W 720620-B21 از نوع Flexible Slot بوده و با سرورهای HP نسل 9 و 10 سازگار است، لازم به ذکر است که این سرورها از نظر حجم و بازدهی نسبت به نسل های قبلی CS بهینه تر شده اند. به سبب امکاناتی که در آن در نظر گرفته شده است، نیازهای آینده نیز مورد توجه است.

سرعت بالاتر و سطح بالاتری از انعطاف پذیری، SAS را انتخابی واضح برای استفاده سازمانی و در شرایطی که سرعت و قابلیت اطمینان بسیار مهم است، انتخاب می کنند. دسته بندی این منبع تغذیه بر اساس گواهینامه ۸۰ PLUS از نوع Platinum است که بازدهی ۹۴% را ارائه می کند. منبع تغذیه سرور HP 2450W Platinum سازگار با هر پیکربندی است. بعنوان مثال رجیستر AX برای نگهداری نتیجه یک عمل دودویی منطقی یا ریاضی بکار می رود و رجیستر یا Program Counter (به اختصار PC) یک اشارهگر است که باید به دستوری که در لحظه بعد توسط CPU اجرا شود اشاره کند. اگر تعداد بیشتری می خواهید، می توانید از مدل PowerEdge T620 از شرکت Dell استفاده کرده که تعداد هارد درایوها به ۳۲ عدد افزایش پیدا می کند. اما اگر کارت گرافیک مجزایی روی مادربردتان نصب میکنید، حتما روی سایت سازنده کارت گرافیک چک کنید که حداقل منبع تغذیهی پیشنهادی برای آن چند وات است. برای پیاده سازی این نوع RAID به حداقل 4 عدد هارد دیسک نیاز می باشد، بنابراین هزینه بیشتری را برای شما در برمی گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.