بررسی تخصصی سرور HPE ProLiant DL560 Gen10

سرور نسل ۹ DL380 اچ پی برایاجرای بسیاری از کارها مناسب است؛ از کارهای پایهای گرفته تا برنامه های ماموریت بحرانی. DL380 Gen8 بر حسب نیاز می تواند از دو نوع فرمت سایز هارد سرور SFF وLFF پشتیبانی نماید. حافظه SSD رقیبی برای هاردها یا حافظه های HDD محسوب می شود زیرا بدلیل مقاومت زیاد و همچنین مصرف برق کمتر و نیز سرعت عملکرد بالا می تواند جایگزین خوبی برای این نوع از حافظه ها باشد به شرط اینکه قیمت این نوع حافظه هم کمی به صرفه تر شود . برای مثال اگر پاوری 94% بازدهی داشته باشد، به این معنی است که از صد در صد ورودی انرژی برق به پاور، تنها 6 درصد امکان هدر رفتن را داشته و مابقی انرژی به قطعات منتقل می شود. این پیشرفت و ارتقا در پردازنده و رم باعث می شود که نیاز حداقلی نرم افزارها و سرویس های نصب شده روی سرورها تا حداقل سه سال تامین شود. برای راهاندازی ۰۱ RAID حداقل ۴ هارددیسک نیاز است و به این صورت عمل میکند که دادهها را بین هاردها به صورت نواری توزیع میشود و سپس به صورت آینهای ذخیره میشود. 1. پشتیبانی از پردازندههای Intel Xeon E که ۴ و ۶ عدد هسته فراهم میکنند و حداکثر ۸۰ وات، مصرف دارند.

یکی از هماهنگ کنندهها معتقد است که نیروی کار به برنامه (TPM) خیانت میکنند و آنها آن را نمیفهمند و مستلزمند که اول مطالعه کنند و گروههای عملی شکل گیرند. هر چه نسل های سرور HP جلوتر می روند رید بندی هارها نیز در همین راستا در حال پیشروی هستند.رید هاردها در انواع مختلف و با به کارگیری تکنولوژیهای پیشرفته گوناگون، تا حد زیادی کار با سرورها را برای کاربران و صاحبین کسب و کار، خصوصاْ کسب و کارهایی که رشد و توسعهشان منوط به برخورداری از شبکهی گستردهی اطلاعات است، سادهتر ساختهاند. پورت سرویس iLO از آن دسته از آداپتور های اترنت USB که دارای یکی از چیپ های تولید شرکت ASIX Electronics باشد پشتیبانی می کند: AX88772، AX88772A، AX88772B، AX88772C. VMware NetQueue یک فن آوری است که به طور قابل توجهی باعث بهبود عملکرد آداپتورهای شبکه 10 گیگابیت اترنت را در محیط مجازی می شود. این نوع از حافظه ها به علت مزایای قابل توجه ای که نسبت به هاردها دارند از نظر قیمت نیز نسبت به هاردها متفاوت هستند و قیمت نسبتا بالایی دارند.

به زبان دیگر حافظه های SSD شبیه به فلش مموری ها البته در سایز بزرگتر هستند که در کیفیت ساخت و نوع قطعات با هم اختلافاتی دارند. این بدین معناست که هارد دیسک میفهمد که طبق دستور داده شده، مکان داده مورد نظر در کجا قرار داشته و طبق آن عمل خواندن یا نوشتن شروع میشود. ذخیره این گونه است که هد نوشتن، مکانهای داده موجود روی پلاتر را طبق دستور صفر یا یک بودن، تغییر قطب میدهد. بهترین کارایی و بیشترین سرعت را در میان مابقی RAID ها را دارد اما در صورتی که یکی از دیسک ها خراب شود هیچ نوع تحمل خطا و امنیتی ندارد و اطلاعات از بین خواهد رفت. حافظه های حالت جامد Solid State Storage یا SSS حافظه های حالت جامد که اطلاعات را در چیپ های سیلیکونی ذخیره می کنند. شرکت مهندسی ایمانتک امروز بیش از 5 برند معتبر حافظه SSD را به بازار ایران معرفی نموده است و واردات این کالا را از سال 1388 آغاز نموده است و از آنجا که با تغییر تکنولوژی قیمت ها هر روز روند نزولی به خود گرفته است امروز حافظه یا درایو سالید به شکل عمومی تری در دسترس میباشد. جمله ساده تر تعریف رید این میشود که داده و اطلاعات را بین چند هاردی که با هم رید بسته شدهاند توزیع کنیم که البته سیستم عامل، این هاردهای RAID شده را به عنوان یک هاردِ واحد شناسایی خواهد کرد.

این دو هارد دیسک که فقط تکنولوژی ساخت و اینترفیس آنها با هم متفاوت است از نظر ظاهری شبیه به یکدیگر بوده و فقط مدل SATA کمی کوچکتر از مدل IDE ساخته می شود. امروز در این نوشتار به توضیح و نحوه عملکرد و مفاهیم کلی حافظه حالت جامد میخواهیم بپردازیم و با این هدف که با پایان مقاله بتوانیم شناخت کلی نسبت به حافطه SSD داشته باشید برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی حافظه های ذخیره سازی تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. سرور ML30 G10 یکی دیگر از سرورهای اچ پی است که فریمور اصلی مستقیما بر روی سیلیکون قرار گرفته تا حفاظت و امنیتی که در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی تعبیه شده است، با وجود تکنولوژی Silicon Root of Trust فراهم شود. هارد دیسک های IDE همانطور که مشاهده می کنید با کابلهای 40-80 سیم و کانکتورهای پهن شناخته می شوند. حافظه SSD بر پایه حافظه فلش است که فلش مموری ها و مموری کارت ها نیز بر همین اساس ساخته می شوند. حافظه های مغناطیسیMagnet drive ها : از جمله انواع هارد دیسک های داخلی و خارجی که سرعت پایین تری نسبت به SSD ها دارند ولی دارای حجم های بالایی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *