بررسی RAID و تعریف انواع آن (رید هارد دیسک)

2 years ago سری ProLiant Blade یا سرورهای تیغه ای راهکاری برای سازمان های بزرگی است که میخواهند سرورهای بیشتری در رک خود داشته باشند و از فضای رک استفاده بهینه کنند. همچنین مدیران می توانند از چند کنترل کننده هوشمند SAS HBA برای سرعت دسترسی 12 گیگابایت / ثانیه استفاده کنند. در انواع سرور HP سری HPE Synergy امکان کار با پردازش های ابری در کنار مجازی سازی و هوش مصنوعی دارد همچنین این سرور امکان کار با شبکه های با سرعت بالا و ارتباط های بدون نیاز به سیم(وایرلس) را دارد. استفاده از ذخیره سازهای ظرفیت بالا به خصوص در مدل های DAS,NAS و SAN. در این سری به آسانی امکان نصب تمامی قطعات سخت افزاری جهت افزایش قدرت، امنیت و ذخیره سازی برای شما مهیا است و مدل های متفاوت ProLiant DL از آخرین فناوری های سخت افزاری شرکت HPE پشتیبانی می کنند. در بین انواع سرور اچ پی، سرور سینرژی ترکیبی از سخت افزار پردازشی، نرم افزار، شبکه و ذخیره ساز می باشد که باعث ایجاد زیر ساخت Composable خواهد شد. این ویژگی ها باعث میشود تا این محصول، بهترین انتخاب برای کسب و کارها و تجارت های بزرگ باشد.

اما این سری به نوبۀ خود قابل توسعه و بزرگ شدن با کسب و کار شماست. پاور استاندارد این دستگاه از نوع ATX با توان 350W بوده، اما در صورت نیاز می توان با اضافه کردن کیت پاور پشتیبان، دو عدد پاور 460W را به دستگاه متصل نمود. عمر استاندارد هارد های سرور بین 3 تا 5 سال است و در این بازه زمانی از کار می افتند. نوع دیگری از RAID که شامل ترکیبی از RAID های استاندارد است را RAID ترکیبی مینامیم. مدل های نامبرده با امکان بکارگیری ۲ یا ۴ پردازنده و بیش از ۹۶ اسلات رم قدرت این سری از انواع سرور HP را نمایان می کنند. برای سرورهایی که به طور همزمان توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرند چنین سیستم هایی معمولا از کنترلرهای سخت افزاری استفاده می کنند که از مبادله گرم پشتیبانی می کنند. خرید سرور HP از سری HPE Synergy را به سازمان هایی که بیش از ۱۰ سرور نیاز دارند را پیشنهاد می کنیم. با این حال ویژگی هایی دارد که آنرا برای کسب و کارهای کوچک بسیار کاربردی کرده است. با این که این مدل سرور را نیز می توان به صورت ایستاده در رک نگهداری کرد ولی نقطه ضعف و نگرانی عمده در این سری از سروهای HP این است که، به هر حال اگر روزی سازمان شما نخواهد از سرورهای Tower یا ایستاده استفاده کند، نیاز به تغییر زیادی در اتاق سرور و تجهیزات شبکه دارید، لذا ممکن است مجبور به فروش سرور HP خود شده و از مدلهای دیگر آن استفاده نمایید.

این سری همانند بخش دیگری از انواع سرور HP امکان نصب سیستم عامل های منبع بازی نظیری Linux را نیز دارند. با توجه به موارد نامبرده تقریباً انواع کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای متوسط و بزرگ که امکان تهیه تجهیزات مناسب رک و اتاق سرور را دارند مخاطبان این سری پر طرفدار هستند. در کنار این موارد فن ها، هاردها، کنترلرها، کارت های شبکه و شاسی بسیار بهینه تر شده اند و اکنون سرعت، کارآیی و قدرت بیشتری را در همان فضای قبلی در اختیار داریم. الکتریسیته ساکن در بسیاری از موارد باعث کاهش طول عمر تجهیزات و سوختگی احتمالی آنها میشود. بکارگیری Composer و نرم افزار OneView که باعث ایجاد Software-Defined دیتا سنتر می شود. هر سخت افزاری برای کارکرد درست نیاز به مقدار درستی انرژی ورودی دارد ؛ در این زمان پاور نقش مهمی ایفا می کند چرا که اگر این قطعه مقدار انرژی کمی را به سخت افزار برساند، سخت افزار انرژی لازم برای انجام کار را نداشته و به آن فشار وارد می شود. همچنین سرور Synergy باعث کاهش زمان پیاده سازی، کاهش پیچیدگی عملیات و کاهش هزینه های سازمان می گردد. تاکنون هم استفاده گسترده صنایع و سازمان های مختلف باعث شده است که این سری از سرورها رتبه اول را در بیشترین تعداد فروش داشته باشند.

با این تفاوت که همگی این سیستم ها از یک منبع تغذیه می کنند (همان رایانه اصلی که در بالا ذکر شد) که می توانند همزمان و در محیطی مجزا و ایزوله شده از هم اجرا شوند و نیز همگی این سیستم عامل های مهمان توسط سیستم عامل میزبان کنترل می شوند. رم های این سری از سرورهای HP را تا چند ترابایت نیز می توان ارتقا داد. این سری از سرورهای اچ پی می توانند از ظرفیت بسیار بالای رم ها و همچنین هاردهای SSD پشتیبانی کنند. از نظر سازگاری با انواع نرم افزارها و سیستم عامل ها نیز ProLiant DL ها از سیستم عامل های شرکت HPE و مایکروسافت پشتیبانی کنند. انجام تنظیمات BIOS اولین مرحله برای راه اندازی هر کامپیوتری می باشد که شامل کلیه سرورها نیز می شود. RAID بر اساس ساختار به چندین نوع مختلف تقسیم می شود که هر کدام با توجه به نیاز کاربر و شرایط هر شبکه، مورد استفاده خاص خود را دارند. بر همین اساس میتوان بیت کوین را هم با توجه به ویژگیهایی که در ادامه به طور کامل معرفی میکنیم، یک دارایی در نظر گرفت. فریمور فوق برای پاور 1600 بیت مین تا 17.6تراهش و با پاور 1800 تا 18.5 تراهش اورکلاک را برای دستگاه های سری S9 انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.