به خدا، حق اين مردم صبور و نجيب بيشتر از اين ها است!

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 به طور ویژه برای کاهش هزینه ها و پیچیدگی طراحی شده است. HPE ProLiant Dl380 G10، سرور ۲U دو پردازنده ای ایمن، با کارایی ، قابلیت ارتقاء و مقیاس پذیری بسیار بالا که انطباق پذیر با محیط های کاری و workload های مختلف از جمله رایانش ابری(Cloud) و کلان دیتا (Big Data) می باشد. دیتا در RAID 10 ابتدا Mirror و سپس Stirpe میشود ولی دیتا در RAID 01 ابتدا Stirpe و سپس Mirror میشود. LO Firmware میتواند مستقیما با Smart Array Firmware صحبت کند و اطلاعاتی به دست میآورد مثلا پیکربندی لاجیکال درایوها، سلامت فیزیکی درایوها و مانیتورینگ SNMP، که انجام و ارسال میشود. Virtual Drives: امکان اتصال Imageهای Virtual Media وجود دارد بنابراین در صورت متصل بودن درایو USB، میتوان از طریق لپتاپ متصل شد و و این Imageها روی سرور نمایش داده میشود. حقیقتاً سرورهای HP خدماتی بیش از موارد گزینه های روی میز را برای شما به وجود می آورد. با وجود HPE iLO دیگر نیازی به حضور در دیتاسنتر و محل سرور نیست و از راه دور و با استفاده از رابط کاربری مرورگر وب، میتوانید به منوها و تمامی موارد مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید. مثلا شاید برای یک کاربر تنها نیاز باشد امکان روشن و خاموش کردن سرور فعال باشد نه بیشتر، پس نیازی به داشتن دسترسیهای دیگر برای آن وجود ندارد.

This article has been created with the help of GSA Content Generator DEMO.

نیازی نیست کنسول بیش از زمانی که برای کار با iLO نیاز دارید، روی سیستم شما باز و فعال باقی بماند. همواره باید آپدیتها و بهروزرسانیها را در اولین فرصت، روی سرور خود نصب کنید چرا که در غیر این صورت نقاط رخنه به شبکه خود را باز میگذارید. 4- در صورت اتصال پورت ILO به شبکه دارای سرور DHCP ، پورت ILO در رنج شبکه IP دریافت میکند که در بخش Summery و هنگام بوت شدن سرور میتوان IP را همانند تصویرهای زیر مشاهده نمود. قابلیت Service Health در HPE iLO 5 قرار داده شده و به واسطه آن، در صورت بروز هر مشکلی در سیستم مثلا اگر درایوی Fail شود، خود اچ پی زودتر از ادمین و مسئول سیستم این رویداد یا Event را متوجه شده و به ادمین اطلاع میدهد. پس میتوانید با استفاده از USB و یا CD-ROM و یا فایلهای ISO و … تصمیم گرفتم نکاتی را در زمینه تامین امنیت iLO در سرور برایتان لیست کنم تا همواره استفاده از تکنولوژیهای جدید برایتان شیرین و لذتبخش و البته سودآور باشد. همچنین مقایسه iLO 4 و iLO 5 را انجام میدهیم و در نهایت راهکارهای تامین امنیت iLO را معرفی میکنیم. لازم به ذکر مجدد است این تنظیم باید بر روی سرورهای دارای سیستم عامل Real انجام شود و در غیر اینصورت و برای استفاده مجازی این گزینه باید Enabled باشد.

همچنین قابلیت تنظیم کردن Power Cap هم وجود دارد. بصورت پیشفرض یک نام کاربری و رمز عبور برای استفاده از iLO وجود دارد که بر روی برچسبی روی سرور قرار گرفته است. سرور HPE ProLiant ML350p G8 ، فضای بسیار زیادی برای ذخیره سازی در اختیار کاربران قرار می دهد. اگر شما هم به دنبال ذخیره سازی از نوع فلش که ساده، قدرتمند و مقرون به صرفه اند می گردید شما را با SAN Storage های نسل پنجم HPE MSA 2050 آشنا می سازیم، ذخیره ساز اچ پی 2050 برای اجرای برنامه های کاربردی سنگین با سرعت بالا مناسب می باشد و برای کسب وکارهای کوچک و یا در حال توصعه، راهکارهای Consolidation وJust Right IT مناسب هستند. Out of band Management در شبکه چه کاربردی دارد؟ آپدیتی که اچ پی در HPE iLO 5 قرار داده این است که ظاهر زیباتر و جدیدتری فراهم کرده که متوسط مصرف برق را مانیتور میکند و حداکثر مصرف برق را نیز اعلام میکند. این امکان برای اپراتور شبکه فراهم شده تا بتواند دسترسیها و محدودیتهای مطمئنی را برای استفاده از منابع شبکه ارایه دهد و امکان مانیتور و مدیریت سرور و تجهیزات شبکه از راه دور را فراهم میکند حتی اگر دستگاه روشن نباشد.

میدانیم که در HPE iLO 5 که در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی ارایه شده، امنیت در سطح سختافزار و با استفاده از تکنولوژی Silicon Root of Trust فراهم شده اما برای اینکه چنین تکنولوژیهایی بتواند امنیت سرور و اطلاعات ما را تامین کند، باید به نکات کوچکی دقت شود تا راههای ممکن برای هک کردن شبکه شما بسته شود. این پورت میتواند از طریق شبکه، اتصال از راه دور به سرور را برای ادمین ایجاد کند تا امکان مانیتور کردن سختافزارهای سرور را فراهم کند. سرور HPE ProLiant ML30 Gen10 با داشتن تکنولوژی HPE Smart Drives امکان افزودن درایوهای بیشتری را بر اساس نیاز شما در ذخیرهسازی فراهم میکند و شما میتوانید Drive Cageهایی با ۴ عدد LFF و ۸ عدد SFF استفاده کنید. NOTE: Premium bay supporting SFF SAS/SATA . پس سرور مجازی یک سیستم عامل است که به قسمتی از منابع سرور اختصاصی دسترسی دارد. نسل ۹ سرور DL360 بطور مجازی قادر است تا ۴۴ هسته پردازنده را برای دو پردازنده ۲۲ هسته ای پشتیبانی کند که به نسبت نسل قبلی خود یعنی نسل ۸، سه برابر پیشرفت پردازشی دارد. جدیدترین نسخه این تکنولوژی، iLO 5 است که همزمان با عرضه سرورهای نسل ۱۰ اچ پی به بازار، ارایه شده که قابلیتهای بهتری نسبت به نسل قبلی یعنی iLO 4 دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.