تغییر بوت UEFI سرور به LEGACY + آموزش تصویری

این نوع رید که به(mirror) معروفه، حداقل و حداکثر روی دوتا هارد اعمال میشه یعنی اینکه یه کپی از تمام اطلاعات هارد اول روی هارد دوم گرفته می شه و مهمترین مزیت این نوع رید حفظ دیتا هستش چرا که در صورت ایجاد هرگونه مشکل برای یکی از هاردها اطلاعات به صورت کامل از روی هارد دوم قابل دسترسی هستش. آنچه در مورد این بازار جالب توجه است این است که اکثر خرید ها از کانال IT عبور نمی کنند، و بعضی از آنها برای یکپارچه سازی سیستم های امنیتی و توزیع کنندگان امنیتی می باشند که خریداران معمولی نیستند. شرکت اچ پی با تنوع در محصولات خود توانسته این قدرت را به مشتریان خود بدهد تا با توجه به بودجه تعیین شده توسط سازمان، جهت خرید سرور مورد نیاز خود، انتخابی مناسب داشته باشند. در این قسمت برخی از پرکاربردترین و شایعترین انواع ریدهای مورد استفاده را معرفی میکنیم. مواردی که معرفی نمیشوند، بسیار اختصاصی بوده و به ندرت و در شرایط بسیار خاص به کار میروند.

کفپوش لمینت؛ انواع کفپوش لمینت و قیمت آن انجام محاسبات RAID Parity به طوری که در فرایند Rebuild کردن RAID هایی مانند RAID 5,6 که فرایندی بسیار سنگین و زمان بر است ، این پردازنده اختصاصا به این امر می پردازد ، بدون اینکه به پردازنده اصلی دستگاه Workload وارد شود و تاثیری در Performance دستگاه ایجاد کند. در این هاردها، حتی درصورتی که اطلاعات موجود بر روی دو دیسک هم از بین برود، همچنان امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد؛ چراکه در تکنولوژی RAID6 از یک هارد اضافی برای ذخیرهی بلوکهای اطلاعاتی استفاده شده است. بنابراین، گرچه روش بسط دادن عملکرد سیستم را بالا نمیبرد و از ایمنی چندان زیادی هم برخوردار نیست (و به همین علت در تکنولوژی هیچ یک از انواع رید هاردهای سرور اچ پی نیز به کار نرفته است)، با این حال روشی مقرون به صرفه به منظور افزایش گنجایش هارد دیسک شماست. بنابراین انتخاب نوع درست و بهینهترین مرحلهی تکنولوژی رید برمبنای نیازهای بخصوص کسب و کارتان از اهمیت ویژهای برخوردار خواهد بود. بنابراین در صورت استفاده از پردازنده های نسل اول Xeon Scalable در این سرور، کارایی ۶۰ درصد، و در صورت استفاده از پردازنده های نسل دوم Xeon Scalable کارایی ۷۱ درصد افزایش خواهد یافت. به این ترتیب بسته به شرایط جاده، انتخاب استفاده از تمام ظرفیت و یا بخشی از آن برعهدهی سیستم راهاندازی اتومبیل خواهد بود و چه بسا ممکن است اگر استفادهی محدودی از اتومبیل خود داشته باشید، هیچگاه به این قابلیت گرانقیمت و پرهزینه نیاز پیدا نکنید.

کار آن برقرسانی به تمام رید کنترلرهایی است که از کش FBWC استفاده میکنند. این رید کنترلر کاملا کارایی مشابه Raid 5 دارد با این تفاوت که 2 دیسک پشتیبانی وجود دارد و اطلاعات بین تمام دیسک ها تقسیم می شود. به عبارتی این دادهها مقادیر اندکی از اطلاعات ذخیره شده هستند که با دقت خوبی حجم زیادی از داده را تعیین میکنند. در این روش دادهها بصورت همزمان در یک دیسک مضاعف کپی و ذخیره میگردند؛ بنابراین هنگامی که دیسک به هر دلیلی دچار اشکال گردد، بازیابی اطلاعات از روی این بک آپها به آسانی انجام خواهد گرفت. در یک مجموعه RAID 10 در صورت خرابی ۲ هارددیسک RAID این شانس را به شما میدهد تا عضو آسیب دیده را بازسازی نمایید. تلاش اچ پی بر این است که محصولات خود را که درزمینه تولید و فروش سرور اچ پی ارائه میدهد بهگونهای باشد تا صنعتی که در آن به فعالیت میپردازید توسط سرور اچ پی به بهبود آن کمک کند و خود نیز یکی از بزرگترین پرچمداران عرصه تولید سرور اچ پی و تجهیزات ذخیرهسازی باشد، با نگاهی کوتاه بر بسیاری از دیتاسنترهای پیادهسازی شده توسط کمپانیها و سازمانهای بزرگ و معروف میتوان بهراحتی فهمید که سرور اچ پی جز جدانشدنی این دیتاسنترهای بزرگ و معروف میباشد.

پس همونطور که توضیح دادم این نوع از رید در محیطهایی استفاده میشه که نیاز به سرعت بالاس و دیتای لحظه ای هستش مثل نرم افزاراهای واژه پردازی، محیطای میکس و مونتاژ ویدئو، سیستمهای گیمینگ و… در این مدل هر دیتایی که به رید کنترلر میرسه اون رو به n قسمت تقسیم میکنه و هر قسمت رو داخل یه کدوم از هاردها ذخیره میکنه پس بنابراین عمل Read & Write به طور همزمان روی هر دو یا هر تعداد هارد که داریم انجام میشه و بدیهیه که سرعت خوندن و نوشتن بسیار بیشتر میشه به همین دلیل به این رید crazy raid (رید دیووانه) گفته میشه. این رید به Stripped Volumes معروف هستش و حداقل روی دوعدد هارد سرور انجام میشه و حداکثر هم به رید کنترلر بستگی داره که تا چه تعداد هارد رو ساپورت میکنه. حجم ذخیرهسازی هر تعداد از دیسکهای به کار رفته در این روش با یکدیگر جمع بسته شده و زمانی که کاربر قصد دسترسی به دادههای مورد نیاز خود را داشته باشد، فضای این دیسکها به صورت یک دیسک واحد در خواهد آمد. در مقایسه با بایوس ، سیستم UEFI در واقع یک سری تنظیمات پیش از بوت سیستم به کاربر ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *