تفاوتهای میان UEFI و Legacy Boot

سرور اچ پی مدل ProLiant DL380P G8 قابلیت پشتیبانی از رید کنترلر ذخیره ساز Smart Array P420i با ۲ گیگابایت حافظه را داشته و از یک درایو نوری نیز برخوردار می باشد. در واقع رید کنترلر یک کارت و یا تراشه است که بین سیستم عامل و درایوهای ذخیره سازی که معمولا هارد دیسک ها می باشند، قرار می گیرند. RAID (بخوانید رِید) مخفف عبارت Redundant Array of Independent Disks به معنای “آرایه چندگانه دیسکهای مستقل” بوده و نوعی تکنولوژی مجازی سازی است که چندین هارد دیسک فیزیکی را ترکیب کرده و به صورت یک هارد مستقل، در اختیار سیستم عامل یا اجزای شبکه قرار میدهد. اما در صورت بروز هر اتفاقی برای سیستم عامل ، سیستم Raid را از خطاهای بوت محافظت می کنند. برنامه مبتنی بر هاست محاسبات RAID را مدیریت می کند و با استفاده از رابط HBA یا I / O ، به درایوهای ذخیره سازی متصل می شود و با بارگیری سیستم عامل رید درایو، شروع می شود.

پیاده سازی RAID همچون بسیاری دیگر از تکنولوژیها، به دو صورت سختافزاری و نرمافزاری امکان پذیر است که مسلما مدل سخت افزاری دارای سرعت و پایداری بیشتری است. تفاوت مهم دیگری که میان UEFI و Legacy Boot وجود دارد این است که UEFI دارای قابلیتهای امنیتی بیشتری نسبت به Legacy Boot است. عمل نوشتن دو بار ،و روی دو هارد انجام میشود، که زمان بیشتری میبرد، و برابر با زمان نوشتن روی یک هارد است. در ادامه قصد داریم به بررسی، قیمت و خرید این هارد سرور 300GB HP بپردازیم. این کار سبب حفاظت از داده و همچنین redundancy خواهد شد. DDOS آموزش راه اندازی VTP سیسکو آموزش نصب سی پنل آپدیت cpanel امنیت شبکه بهبود امنیت شبکه تاریخچه سیستم عامل یونیکس تغییر نسخه php در دایرکت ادمین تفاوت بین easyapache 3 و 4 چیه تفاوت سرور مجازی و اختصاصی تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی حملات DDOS راهکار های امنیتی برای سرور مجازی راهکار های امنیتی برای هاست سرور آلمان سرور ابری سرور اختصاصی سرور ارزان انگلستان سرور انگلیس ارزان سرور مجازی سرورمجازی سرور مجازی از کشور چین سرور مجازی یا سرور اختصاصی سرور مخصوص برای استخراج بیت کوین سرور کشور فرانسه شبکه های خصوصی مجازی علائم حمله DDOS فایروال چیست فروش سرور فعال کردن root در ubuntu نحوه اطلاع از IP سرور مجازی (IPs) نحوه نصب csf نصب فایروال در دایرکت ادمین نکاتی برای امنیت شبکه نگار نوین هارد nvme چیست؟

این تکنولوژی از ترکیب چندین هارد دیسک به یک واحد، به منظور افزایش کارایی، سرعت و امنیت وسایل ذخیره سازی می باشد. افزایش کارایی این سیستم به اینکه در چه سطحی از تکنیک RAID پیاده سازی شده است، بستگی دارد. در معماری فضای ابری یا کلود، این یک مزیت ویژه است که استفاده کلی از کنترلرها را افزایش داده است و تاثیر به سزایی روی Bottleneck دارد. RAID6 نسخه گسترش یافته RAID5 است با این تفاوت که در این سیستم با از دست رفتن حتی ۲ هارد، امکان بازیابی اطلاعات وجود خواهد داشت. RAID4 تقریباً مانند RAID3 است با این تفاوت که بجای بایت دادهها، بلوک یا همان تکه دادهها ذخیره میشوند و مثل RAID3 دارای یک دیسک اختصاصی به عنوان بیتهای توازن برای بازیابی است. در این رید هم از دو حالت RAID1 و RAID0 (مثل RAID01) استفاده شده با این تفاوت که ابتدا دادهها تکه تکه شده (RAID0) سپس بر روی هارد دیسک ها به صورت کپی شده و mirror (RAID1) ذخیره میشوند. این برنامه که با دستور SU کار میکند در هر بار از اجرا یک دستور دسترسی برای گوشی میفرستد که به صورت زیر نمایان میشود . سرور استوک به سروری گفته میشود که به صورت جزئی کار کرده باشد و هنوز میتواند شبکه را مدیریت کند.

وجود یک دیسک با عنوان بیتهای توازن (Parity) که در شکلهای زیر با عنوان p نشان داده شده است، امکان بازیابی اطلاعات را در صورت از دست رفتن یک دیسک فراهم میکند. هیت سینک hp را در نگاه اجمالي ميتوان وسيله اي خنك كننده دانست.همانگونه كه حتي از نام آن هم ميتوان اين را دريافت كرد.هیت (heat) در ترجمه به معناي حرارت و گرما ميباشدو سینک (sink) در معناي لغت خنك كننده و يا پايين آورنده ميباشد.هيت سينك را با اينكه ميتوان در دسته خنك كننده ها قرار داد اما كاملا ساختار متفاوت و جداگانه اي با ديگر خنك كننده ها دارد.براي مثال پره هاي خنك كننده ندارد. رید رله یا رید سوئیچ یک سنسور مکانیکی میدان مغناطیسی هست و بسیار حساس البته انواع مختلفی هم داره از نظر حساسیت و نیز نوع تیغه ها. رید کنترلر هم ساختار سخت افزاری می تواند داشته باشد هم ساختار نرم افزاری، که رید بر پایه سخت افزار یا کنترلر فیزیکی، می تواند روی مادر بورد سرور هم قرار بگیرد. رید کنترلر های سخت افزاری از نوع نرم افزاری آن گران تر هستند زیرا عملکرد سیستم را افزایش داده از ایجاد خطاهای بوت جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.