تفاوت رم های DDR3 با DDR4 – ویرا سرور

HP ProLiant DL380 G7 (639889-425) - Serveur HP sur LDLC.com این مقاله میکوشد راه حل هایی که برای RAID وجود دارد مرور کرده و بهترین آنها را برای انتخاب شما معرفی کند. سپس از فیلد Boot Device Control یکی از گزینه های موجود رو بنا بر نیاز خود انتخاب کنید. چرا که به نظر می رسد که انتخاب اول طرفداران لینوکس باشد و همچنین بیشترین پشتیبانی از ZFS را دارد. استفاده از تعداد 48 بانک رم که با پهنای باند 2,933 MT/S و ظرفیت 6TB از نوع DDR4 سرعت بالاتر،ظریب خطای کمتر در از بین رفتن دیتا و یا خرابی دیتا به شما میدهد. سرور HP با پارت نامبر P02149-001 دارای یک رم با ظرفیت 16 گیگابایت از نوع DDR4 با فرکانس 2666 مگاهرتز است که می تواند تا 1.5 ترابایت حافظه رم را ارتقا دهد و همچنین مجهز به 8 سینی هارد درایو است که قابلیت پشتیبانی از هارد های 3.5 اینچی را داشته و فاقد درایو نوری می باشد. سرور DL360 G9 از پردازندههای سری E5-2600 v4 پشتیبانی می کند که عملکرد آن 21% بهتر شده است و نیز با ساپورت کردن حافظههای 2400 MHz HPE DDR4 SmartMemory می تواند عملکرد سرور را تا 23% افزایش دهد و مقدار حافظه 3 ترابایتی را مهیا کند. هنگامی که شما نیاز به نصب ویندوز ۱۰ یا تعمیر مشکل بوت ویندوز ۱۰ را دارید ، مردم همیشه به شما می گویند که برای تغییر تنظیمات راه اندازی ، باید به BIOS بروید و به درایو USB بروید یا اواویت بوت CD / DVD را تغییر دهید.

System Reserved Partition: این پارتیشن دربردارنده پایگاه داده تنظیمات بوت سیستم، کدهای Boot Manager، محیط Recovery ویندوز و فضای ذخیره شده برای برنامههای startup است. این تکنولوژی در سال های اخیر برای نیازهای محافظتی از داده ها در سرورها رشد چشمگیری داشته است. سپس ذخیره سازی در فواصل تنظیم شده با پروفایل های متعدد نخ/ عمق صف تست می شود تا عملکرد دستگاه در شرایط حجم های کاری سنگین محاسبه و نشان داده شود. ابتدا تعریفی از RAID نرم افزاری در مقابل RAID سخت افزاری ارائه شده و سپس تشریح پیاده سازی آنها و مزایای هر یک آورده خواهد شد. تمامی رد و بدل اطلاعات در ZFS توسط یک سیستم checksum برای اطمینان از صحت دیتا کنترل می شود که فایل ها و نسخه های کپی شده آنها بدون هیچ گونه مشکل و خرابی پنهان ذخیره شوند. راه ساده برای تشریح RAID نرم افزاری این است که بدانیم برای انجام وظیفه خود از پردازشگر سیستم شما بهره میگیرد. در روش عادی که یک هارد داریم، وقتی فایلی آسیب ببیند یا قسمتی از هارد به صورت فیزیکی خراب شود، دیگر بازگرداندن اطلاعات آن تقریباً ناممکن است حال آن که در RAID خیلی راحت میتوانیم اطلاعات را از یک دیسک دیگر برگردانیم.

همان طور که قبلا اشاره شد، دیگر نیاز نیست نگران ساخت پارتیشن ها باشید( البته در صورت نیاز شدنی است). به همین دلیل هست که در اولین بوت زمانی بسیار طولانی تری باید منتظر بمانیم زیرا فایلهایOdex یا Deodex شده، در حال اکسترکت و کپی شدن هستند . زد فایل سیستم نرم افزار رایگان و متن باز مدیریت حجم یا فضای منطقی است که توسط شرکت Sun Microsystem برای سیستم عامل Solaris طراحی شده است. به این معنی که نیاز پردازشی و قدرتی که RAID قرار است از آن برای فعالیت خود استفاده کند علاوه بر پردازش های معمول مورد نیاز سیستم عامل و نرم افزارهای اجرا شده روی آن، بر پردازشگر سیستم تحمیل میشود. کنترلر پیشفرض و تعبیه شده در این سرور مانند دیگر سرورهای نسل ۱۰ اچ پی، کنترلر HPE Dynamic Smart Array S100i است که از هارد درایوهای SATA با امکان پشتیبانی از Data، Boot و Media را فراهم میکند. این سرور نسل ۹ اچ پی مناسب برای کلیه امور اداری می باشد. هزینه معقول (فقط یک HBA و یا یک فلش دیسک برای بایوس به عنوان هزینه تحمیل خواهد شد) – محافظت در هنگام بوت – کاربر گرافیکی مخصوص برای ساخت و نگهداری RAID – سایر معایب موجود در روش اول.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *