تفاوت های هارد دیسک کامپیوتر دسکتاپ با هارد سرور – شرکت بهاور فناوری ویرا

ویژگی های HPE DL380 Gen9 مدیریت تعبیه شده توسط مدیریت یکپارچه LightsOut (iLO) HPE ، استاندارد است و به مدیران هشدار ، گزارش دهی و مدیریت از راه دور را می دهد. همانطور که اکثر رایانه های جدید این کار را انجام می دهند ، باید سخت افزارهای جدیدی را بخرید که از UEFI پشتیبانی کند. هیچ راهی برای تغییر از BIOS به UEFI در رایانه شخصی موجود نیست. در رایانههای شخصی امروزی که در حال حاضر فرآیند بوت شدن در آنها بهسرعت انجام میشود، تولید کنندگان کامپیوتر نمیخواهند روند بوت را با انتظار برای فشردن یک کلید از جانب شما کند کنند. تعدادی از تولیدکنندگان دیسک سخت، دیسکهایی با سکتورهای ۴۰۹۶ بایتی طراحی کردهاند که این محدودیت را تا حدودی برداشته و این مقدار را به ۱۶ ترابایت رسانده است. با یک بایوس سنتی ، شما باید در جلوی یک کامپیوتر فیزیکی نشسته باشید تا آن را پیکربندی کنید. پشتیبانی UEFI با ویندوز ویستا سرویس پک ۱ و ویندوز ۷ به ویندوز معرفی شد. UEFI در واقع یک سیستم عامل کوچک است که در بالای سیستم عامل رایانه شخصی اجرا می شود ، و می تواند کارهای بیشتری نسبت به BIOS انجام دهد. در سال ۲۰۰۷ ، سازندگان اینتل ، AMD ، مایکروسافت و رایانه های شخصی در مورد مشخصات جدید رابط firmware توسعه یافته (UEFI) جدید توافق کردند.

برخی شرکت ها یا سازمان ها برنامه های کاربردی دارند که باید در تمام شعب که از یکدیگر فاصله زیادی دارند استفاده شود. آنها فقط بهتر کار می کنند و از سخت افزار و ویژگی های مدرن تر پشتیبانی می کنند. هر دوی آن ها ، UEFI و BIOS نرم افزاری سطح پایین هستند که از زمان بوت شدن رایانه شخصی قبل از بوت شدن سیستم عامل خود شروع می شود ، اما UEFI یک راه حل مدرن تر است ، پشتیبانی از دیسک های بزرگتر ، لودهای سریع تر بوت شدن ، ویژگی های امنیتی بیشتر و گرافیک ،کنترل ماوس بهتر همراه است. پس هر چه خیابان عریض تر باشد، افراد بیشتری می توانند در یک زمان از خیابان عبور کرده و به ساختمان شما برسند. بصورت کلی، کنترلرها شامل سه دسته بندی؛ کنترلر های Software RAID، Essential RAID و Performance RAID می شوند. بسیاری از رایانه های شخصی هنوز با رابط های UEFI در حالت متنی ارسال می شوند که مانند صفحه تنظیم BIOS قدیمی ظاهر ، کار می کنند. BIOS هنگام راه اندازی رایانه شما لود می شود ، و BIOS مسئول بیدار کردن اجزای سخت افزاری رایانه شما ، اطمینان از عملکرد صحیح آنها را به عهده دارد ، و سپس بوت لودر را اجرا می کند که ویندوز یا هر سیستم عامل دیگری که نصب کرده اید بوت می شود.

برای اطمینان از نصب TPM، کنسول Device Manager سپس Security Devices آن را باز کنید و زیر مجموعه آن، آیتم Trusted Platform Module را خواهد دید. ۳. از کامند لاین – Command Line استفاده کنید. در آی تی باز می توانید انواع سرورهای، استوریج ها و فایروال ها و همچنین تجهیزات شبکه روبرو هستید و می توانید با فراغ خاطر هر آنچه را که برای دیتا سنتر خود نیاز دارید خریداری کنید. علاوه بر این ، از شما خواسته می شود که رمز عبور چالش و نام شرکت اختیاری را وارد کنید. به منظور جلوگیری از خسارات ناشی از خرابی رم ها نوع متفاوتی از رم ها که در بازار با نام ECC شناخته می شوند و در طراحی این رم های سروری از نوع (ECC) Error Correction Codes،یک بلاک اضافه برای داده قرار داده شده است. برای فایل های داده ای که نیاز به عملکرد خوب نوشتن دارند، RAID 10 توصیه می شود. دلیل این نامگذاری این است که در واقع این ابر رایانه همیشه در دسترس است و در واقع مسئولیت مدیریت اطلاعات و داده ها را بر عهده دارد و به عبارت دیگر، سیستم سرور را به عنوان یک مادر یا خدمات دهنده به کامپیوترهای کوچک و بزرگ (خدمات گیرنده یا کلاینت) می شناسند.

اکثر کاربران رایانه شخصی هرگز متوجه نمی شوند و یا نیاز به مراقبت دارند که رایانه های شخصی جدید خود به جای BIOS سنتی از UEFI استفاده می کنند. محفظه خالی را می توان به صورت استفاده کرد. در CPU سرور اینتل Xeon E5-2698 v4 از فناوری Turbo Boost 2.0 استفاده شده که باعث ارائه عملکرد بهینه پردازنده با تغییر سرعت آن به صورت داینامیک دارد. همچنین می تونید با مراجعه به سایت zfsonlinux اطلاعات کاملی از این نرم افزار قدرتمند بدست بیارید. اگر چیزی اشتباه است ، یک پیام خطایی را مشاهده می کنید یا یک سری رمزنگاری از کدهای بوق را می شنوید. اساس کار Secure Boot بر پایه امضاهای دیجیتالی جمع آوری شده از بوت لودر است. این برنامه از Secure Boot پشتیبانی می کند ، به این معنی که سیستم عامل را می توان از نظر اعتبار بررسی کرد تا اطمینان حاصل شود که هیچ بدافزاری با روند بوت دستکاری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.