تفاوت BIOS با UEFI در چیست؟

TẶNG 2 x HDD 500GB SATA HP KHI MUA MÁY CHỦ HPE TỪ NGÀY 25 ... در نسل 9 DL380 کارت شبکه ای با 4 پورت 1Gb/s به صورت آن بورد، و کارت های جدید که تا 40Gb/s پهنای باند در محیط شبکه را ارایه می دهد، وجود دارد. ، امروزه به صورت گسترده ای در IT استفاده می شوند. برای خرید سرور ML یا سری DL باید در نظر داشته باشید که سرورهای ML در دسته تاور سرورهای قرار می گیرد و معمولاً نیازی به رک ندارند اما برخی مدل های این سری می توانند با قطعه ای بنام ریل کیت داخل رک نیز نصب شوند. ورودی / خروجی (I/O) یکپارچه اینتل تا 80 خط PCIe در هر سرور دو سوکت را ارائه می دهد و از ویژگی های PCIe 3.0 با عملیات تجزیه ناپذیر برای بهبود پهنای باند peer-to-peer پشتیبانی می کند. گسترش و توسعه آسان برای تغییرات آتی ایده آل ترین انتخاب شما خواهد بود. این پورت توانایی دریافت آدرس IP و حتی FQDN را نیز برای اتصال دارد و شما می توانید با استفاده از آدرس IP یا FQDN از طریق رابط تحت وب یا کنسول تحت وبی که این سرویس در اختیار شما قرار میدهد، سرور خود را مدیریت کنید.

عمل کرد کارت شبکه به چه صورت می باشد ؟ هنگام انتخاب کارت NIC ، به چه مواردی باید دقت نماییم؟ سرور اچ پی HPE DL380 GEN9 دارای ۲۴ اسلات مموری میباشد و این مموری ها را میتوان از DDR4 SmartMemory انتخاب کرد. در آداپتورهای شبکه اینترنال، مادربرد دارای اسلاتی برای جا دادن کارت است که با قرارگیری کارت در این اسلات دسترسی به شبکه با استفاده از کابل های شبکه فراهم می شود. R اجراء می کنیم سپس msinfo32 را نوشته و اوکی کرده تا به System info وارد شویم و BIOS Mode را نگاه میکنیم که یا Legacy است یا UEFI. آداپتور شبکه در هر دو لایه فیزیکی و لایه پیوند دارده قرار می گید و این یعنی که مدار سخت افزاری لازم را فراهم می آورد تا پردازش های لایه فیزیکی و برخی از فرآینده های لایه پیند داده انجام شود. در برخی پیکربندیها ممکن است نیاز باشد Drive Cage هایی را در جای Expansion Riser قرار داد تا بتوان ۶SFF و یا ۲SFF و ۳LFF را پشتیبانی کرد.

BIOS یک نرمافزار سطح پایین است که قبل از بوت شدن کامپیوتر و سیستمعامل اجرا میشود اما UEFI یک راهحل مدرن برای پشتیبانی از دیسکهای سختافزاری بزرگ، افزایش سرعت بوت، همراه با ویژگیهای امنیتی بیشتر و گرافیک راحتتر در کنار امکان استفاده از ماوس است. دی ال 580 جی 7 دارای ویژگی های قابل اطمینان مانند پشتیبانی فلش بک از حافظه کش ، ذحیره انرژی اضافی منابع تغذیه و فن ها می باشد. ویژگی نرم افزاری برجسته، دیتا تایزینگ خودکار HPE است که سطوح کارایی شامل SSD را به کار می گیرد و با ذخیره نمودن اطلاعات داغ سبب ارائه کارایی بالاتر می شود(مترجم: این عمل سبب ذخیره اطلاعات مهم( دسترسی به آنها نسبت به اطلاعات دیگر بیشتر است) در سطوح بالاتر ذخیره سازی می شود و از این رو سبب واکشی سریعتر اطلاعات و دسترسی سریعتر به آنها می شود که موجب بالا رفتن عملکرد و کارایی سیستم می شود). نرم افزار Unisphere ، قابلیتهای VMware برای جمع آوری جزئیات دقیق ذخیره سازی ماشین مجازی و Datastore از vSphere و نمایش آنها در نرم افزار سیستم ذخیره سازی را فراهم می کند.

مثلا در راهکارهای ذخیره سازی NAS و SAN بهتر است از RAID 6 استفاده کرد. همچنین میتوانید از فابریکی با PCIe کارت مناسب استفاده کنید. در واقع باید یک کارت شبکه مناسب ، اطلاعات را به فرمتی قابل فهم در کم ترین زمان ممکن تبدیل نماید . کارت شبکه موظف است اطلاعات را طریق گذرگاه داده مادر بورد در یافت نموده و این داده ها را به فرمتی قابل فهم تبدیل نماید . کابل LAN از کابل تلفن RJ۱۱ ضخیم تره و این ضخامت به راحتی قابل تشخیصه . کابل LAN متشکل از ۸ رشته سیمه اما کابل تلفن فقط ۴ رشته سیم داره . دلیل این اختلاف ضخامت تعداد رشته سیم هاییه که تو این کابل ها به کار رفته . سر انتهای کابل یا پچ کورد در اصطلاح فنی سوکت، کانکتور یا “نری” و جکهای دستگاه مجهز به پروتکل اترنت اصطلاحاً پورت، کی استون یا ” مادگی ” نامیده میشوند. در انتهای کابلهای شبکه، کانکتورهایی وجود دارد که به جکهای RJ45 دستگاهایی که به پروتکل اترنت مجهز هستند، متصل میشوند. البته لازم به ذکر است این کارت ها با نام های دیگری مانند کنترل کننده رابط شبکه (Network Interface Controller) ، کارت اترنت (Ethernet Card)، کارت شبکه (LAN(LAN Card، آداپتور شبکه یا (Network Adapter Card) شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *