حافظه رم چگونه کار می کند؟

وقتی که از midplane استفاده می کنیم اتصالات power معمولاً در قسمت پشت آن قرار دارد و در آنجا سوکت هایی برای اتصال power سرورهای blade و همچنین اتصال به power module قرار دارد. ارتفاع رک را با واحدی به نام یونیت (Unit) می سنجیم که به اختصار U نامیده می شود. طراحی انعطاف پذیر این سرور باعث می شود سرمایه گذاری شما با رشد کسب و کار گسترش یابد. این برنامه برای دانشجوی سطح بالای IT طراحی شده است که به درک اساسی از معماری سرور ، مدیریت کاربر ، مجازی سازی ، ذخیره سازی ، امنیت ، شبکه و بازیابی بلایا احتیاج دارد. سرورهای 2 Unit : معمول ترین نوع سرورهای rack mount که مورد استفاده در بسیاری از شبکه های کامپیوتری می باشد سرورهای با اندازه 2U هستند. که مورد چهارم به صورت اختصاصی برای سرورهای نسل دهم اچ پی می باشد. شبکه سرور اختصاصی چگونه است؟

اینترنت شبکه ای بسیار وسیع است که در آن هزاران هزار کامپیوتر به هم متصل میباشند. حال اگر شبکه را کمی گستردهتر کنیم، و این بار شبکه را شامل تمام کامپیوتر هایی کنیم که از طریق پهنای اینترنت به هم وصل میشوند، با گروه عظیمی از کامپیوتر ها مواجه میشویم که از طریق اینترنت همیشه روشن و در دسترس هستند. یکی از چالش های موجود در اتاق سرور که همواره با آن مواجه هستیم، مرتب سازی و نگهداری کابل ها است.اگر ما بخواهیم سرور را بر روی ریل کیت به بیرون از رک بیاوریم، باید در نظر داشته باشیم که کابل های متصل به سرور اعم از کابل های پاور و کابل های شبکه آزادی کافی برای این جا به جایی را داشته باشند از طرفی ما نمی توانیم این کابل ها را به صورت آویزان در پشت رک رها کنیم. برای این که بتوانید در حالت UEFI با DVD یا USB بوت کنید باید حتما فولدری به نام EFI و فایل های آن وجود داشته باشد. در خاتمه به عنوان یک خصوصیت جالب دیگر برای پنتیوم با II باید به این نکته اشاره کرد که نرم افزار ها برای به دست آوردن یک کارایی بهبود یافته روی پردازنده های پنتیوم II نیازی به ترجمه مجدد ندارد بلکه پنتیوم II همه برنامه های کاربردی موجود روی PC سازگار است . This data was generated with .

از مدل های برجسته این نوع پردازنده هستند. پردازنده سرور نسبت به مدل و نسل سرور متفاوت است. سرور اچ پی DL380 Gen7 سرور (Rack (2U است. دو قطعه جانبی اصلی که برای استقرار سرورهای rack mount در رک استفاده می شوند، بازوی نگهدارنده کابل و ریل کیت می باشد که در ادامه به توضیح کارکرد این دو می پردازیم. این سرور قابلیت اطمینان سازی و توسعه دهی را برای مشاغل کوچک را فراهم می کند. در برخی پیکربندیها ممکن است نیاز باشد Drive Cage هایی را در جای Expansion Riser قرار داد تا بتوان ۶SFF و یا ۲SFF و ۳LFF را پشتیبانی کرد. ولی برخی کاربران که با یک مجازی ساز و پنل کاربری آن کار کرده اند ترجیح می دهند که با همان کار کنند. برخی backplane ها به نحوی طراحی شده اند که امکان اتصال از دو طرف را دارند و چون در وسط enclosure قرار می گیرند به آنها midplane گفته می شود. بازوی نگهدارنده به نحوی طراحی شده است که ضمن تجمیع کابل ها در یک وضعیت مرتب اجازه حرکت سرور بر روی ریل کیت بدون مزاحمت برای کابل های متصل به سرور را می دهد.

قطعه بیرونی به طور ثابت به پایه های رک متصل می شود و قسمت درونی نیز به بدنه سرور متصل می گردد. با استفاده از قطعه های درونی سرور به داخل قطع های بیرونی ریل هدایت شده و قابلیت جا به جایی کشویی برای سرور در رک فراهم می شود. به لطف وجود فناوری های امنیتی، تهدیدات امنیتی متعددی که هر روزه در حال افزایش و در حال تحول در زیرساخت های فیزیکی و مجازی است رفع می شود. کنترلرهای HPE Smart Array طوری طراحی شدهاند که کارایی ۱۲Gb/s، دسترسپذیری داده و ظرفیت ذخیرهسازی را افزایش میدهند و در عین حال در انتخاب راهکارهایی که مدیریت کردن آنها ساده است، نیز انعطاف لازم فراهم است. این دیسکها برای ارائه کارایی مناسب و سطح اطمینان مطلوب طراحی شدهاند. آنها اینترنت ، ایمیل ، برنامه های سطح سازمانی ، پایگاه داده ، شبکه های محلی و موارد دیگر را تأمین می کنند. سرعت پایه سی پی یو ۲.۲۰ گیگاهرتز است که در حالت توربو این سرعت به ۳.۲۰ گیگاهرتز افزایش پیدا می کند. پشتیبانی از جدیدترین حافظههای ۲۴۰۰ MHz DDR4 که کارایی را تا ۲۳ درصد افزایش داده و میزان حافظه ۳ ترابایتی را با وجود LRDIMMهای ۱۲۸ گیگابایتی فراهم میکند. ارتفاع تجهیزات شبکه rack mount نیز با واحد U سنجیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *