خرید هارد سرور HP 600GB SAS 15K 6G SFF G7

در توپولوژی پایه، سوییچ فیبرنوری، چندین سرور و سیستم استوریج را به هم وصل میکند. SAN، شبکه تخصصی، پرسرعت و با دسترس پذیری بالا یا High Availability است که از تکنولوژی فیبرنوری برای اتصال سرورها به دیسکهای ذخیره سازی استفاده میکند و شبکه از طریق آن میتواند دسترسی Block Level به استوریج داشته باشد. طراحی آن از طرف شرکت اپل میباشد سرعت انتقال داده ها در سال ۱۹۸۶ به ۵ مگابایت می رسید در واقع همان سالی که ظهور پیدا کرد همراه با امکان اتصال ۸ هارد در خروجی واحد با کابلی که به ۶م می رسید و الان به ۶۴۰ مگابایت و کابل ۱۲ م می رسد و برای ۱۶ هارد دیگر توسعه پیدا کرده است جالب اینکه در این نوع هارد می توان مستقیما به RAM متصل شد بدون در نظر گرفتن CPU البته برای سرورهای زیاد و پایگاه داده هایی بالا مناسب است و سازگاری با کاربر عادی ندارد و خیلی کم مادربردی پیدا می شود که این نوع هارد را پشتیبانی کند لذا به کارت کنترل مخصوص SCSI یا SAS نیاز هست. هزینههای سازمان نیز کاهش پیدا میکند زیرا برای اضافه کردن هارد دیسکهای بیشتر، دیگر نیازی به اضافه کردن سرور جدید در شبکه نیست.

انواع و درجه زغال سنگ انتخاب و خرید کردن سیپییو cpu همیشه به تنهایی جهت ارتقاء سیستم شما کافی نیست و موارد مهم دیگری نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در نهایت جدا کردن فضای ذخیره سازی اطلاعات از روی سرورها و قرار دادن آن بر روی یک SAN Storage باعث بالا رفتن و بهینهتر شدن قدرت پردازشی پردازندههای موجود بر روی سرور خواهد شد. با این حال، رایانه­ های شخصی با UEFI را مشاهده کرده­ایم که به شما اجازۀ دسترسی به BIOS را به همان صورت، با فشار دادن یک کلید در فرآیند بوت شدن می­دهد. WWN یا World Wide Name: نامی یکتا است که برای هر دستگاه ذخیرهسازی تعیین میشود و برای عیبیابی کاربرد دارد. برای raid بندی در سرور های نوع ۳۶۰ و ۳۸۰ از ورژن g5 , g6 ,g7 طبق این آموزش میتوانیم انجام دهیم که از ۲ صورت امکان پذیر است . در تصویر زیر تجیهزات شبکه SAN را میبینید که همگی این تجهیزات با پروتکل FC کار میکنند و با تجهیزات شبکه LAN فرق دارند به عنوان مثال، هاب در شبکه SAN با هاب در شبکه LAN متفاوت است. شامل ۱۶ رقم هگزادسیمال به صورت ۸ جفت است که با کولون از هم جدا می شوند. این سرورها می توانند چندین کار مختلف را هم زمان اداره کنند، مثلاً بانک های اطلاعاتی کوچک، سرویس فایل، به اشتراک گذاشتن چاپگر و نرم افزارهای سرویسدهنده (برنامههای کاربردی).

Fabric: شامل تمام سختافزارهایی است که سرورها و ورکاستیشنها را با استفاده از تکنولوژی سوئیچینگ فیبرنوری به دستگاههای ذخیرهسازی متصل میکند. یک سر کابل اترنت به کارت شبکه اترنت وصل است و سر دیگر آن یا به مودم یا به روتر وصل میشود. در یک SAN میتوان به راحتی اطلاعاتی را از هارد دیسکهای یک SAN به SAN دیگر منتقل کرد و حتی کوچکترین ارتباطی با سرور اصلی مالک اطلاعات برقرار نمیشود و این عدم وابستگی اطلاعات به سرورها، بکاپ گیری را بسیار کارا میکند. 2. اگر چند سرور یک بلوک خاص از اطلاعات را به طور مشترک استفاده کنند، امکان خواندن اطلاعاتی که سرور دیگر در حال نوشتن روی آن بلوک است را نخواهد داشت. در بخش مشخصات فنی گفتیم که در این کانفیگ از یک رم 16 گیگابایتی ddr4 استفاده شده است که سرعت فرکانس آن 2666 مگاهرتزاست که شرکت HPE سازنده آن است. تصور کنید که میخواهید یک بکاپ از اطلاعات موجود در هارد دیسک موجود بر روی SAN تهیه کنید، در حالت معمول و بر روی سرورهای فیزیکی این عملیات میتواند پردازندههای سرور را درگیر کند اما در SAN پردازندههای سرور، پردازشی انجام نخواهند داد.

قیمت اولیه خرید هاردهای SSD VRO از هاردهای HDD کمی بالاتر می باشد اما از آنجایی که مصرف انرژی در آنها بسیار پایینتر است سالانه در هزینههای مصرف برق صرفهجویی شده و طول عمر بالاتری را می توان برای آنها در نظر گرفت. در این مقاله قصد داریم پس از آشنایی با هارد سرور و انواع آن، با تکنولوژی HPE Server Drives که شامل هارد درایوهایی است که در سرورهای hp قابل استفاده هستند آشنا شویم و ببینیم که کدام یک برای اپلیکیشنهای مورد نظر ما مناسب هستند. نهنگها سرمایهگذاران بزرگی هستند که مقدار بسیار زیادی بیت کوین دارند و فعالیت آنها در بازار موجب تکان خوردن شدید قیمتها میشود؛ درست مانند حرکت والها در اقیانوس که در اطراف خود تلاطم زیادی به وجود میآورند. بهترین آنها سامسونگ، خانواده Pro و EVO است. برخی از انواع هارد دیسکهای اکسترنال به اتصالاتی مانند Thunderbolt مجهز هستند که در جدول فوق برای آنها نیز نسبت به USB معادل سازی شده است. رید یک مجموعهای از حداقل دو هارد درایو است. اگر قرار باشد به فضای ذخیره سازی فعلی خود هارد دیسکی اضافه کنید میتوانید به راحتی منابع ذخیره سازی اطلاعات خود را افزایش دهید، این امر میتواند در کاهش فضای مصرفی در اتاق سرور یا دیتاسنتر تاثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *