راهنمای انتخاب درست در خرید سرور HP Proliant G9 یا HP Proliant G8

HPE ProLiant Dl380 Gen10 با بهره بری از نسل جدید پردازنده های Intel Xeon با کارایی ۷۱% بیشتر و تا ۲۷% افزایش در تعداد هسته های پردازنده ها (پشتیبانی از سری پردازنده های ۶۱،۵۱،۴۱،۳۱ و۸۱ با حداکثر ۲۸ هسته) در کنار استفاده از حافظه های هوشمند ۲۶۶۶MT/s DDR4 تا ظرفیت ۳٫۰TB که ۱۱% سریع تر از ۲۴۰۰MT/s ها می باشد و پشتیبانی از ۱۲Gb/s SAS و تا ۲۰ عدد درایو NVMe برای کاهش پیچیدگی ها و صرفه جویی در هزینه های وارده بر سازمان ها طراحی شده است. برخلاف تصور عامه که Corei7 را ۷هسته ای و Corei3 را ۳ هسته ای میپندارند؛ اعداد کنار نام این پردازنده ها تنها بیانگر توان های نسبی در پردازش هستند. حافظههای HPE DDR4 SmartMemory کارایی حجمهای کاری و صرفهجویی انرژی را فراهم میکنند که در کنار کاهش Data Loss و Downtime که با بهبود مدیریت خطا فراهم میشود، بسیار قابل توجه است. این سرور اچ پی در واقع در رده ارزانترین سرور پرولیانت اچ پی است و شرکتهای SMB یا همان شرکتهای کوچک و متوسط، هدف این سرور هستند خصوصا آنهایی که قصد استفاده از Microsoft Office 365 و Azure را دارند اما در عین حال نیز میخواهند از سرویس شبکه محلی و پشتیبانگیری نیز استفاده کنند.

فروش HP SAN MSA 2050 - استوریج سن HP SAN MSA 2052 - سامانه ... سرویس های هاست لینوکس ویژه یا سازمانی جهت ارائه خدمات به وب سایت هایی با بازدید و مصرف معمولی از منابع سرور است که برای سایت هایی با برنامه نویسی php یا perl یا CGI مناسب می باشد. اما مزیت هاست لینوکس ویژه نسبت به سرویس هاست لینوکس معمولی، استفاده بیشتر منابع ram و cpu سرور و استفاده از وب سرویس لایت اسپید است و به مراتب از آپاچی سریع تر می باشد. پس می توان اینطور عنوان کرد گرچه این سرور نسبت به مدل های قبلی خود از قیمت بالاتری برخوردار هستند اما با گذشت زمان با صرفه جویی در وقت و سرعت بخشیدن بر کار می تواند هزینه صرف شده را جبران نماید. اگر در یکی از دیسک ها، خرابی ایجاد شود می تواند به کمک checksum بلوک مفقود شده را بازیابی کند. حافظههایی که در سمت راست DIMM قرار دارند، داده را در حافظه پایدار یا فلش مموری ذخیره میکنند که در نتیجه حتی اگر سرور خاموش هم شود، دادهها از بین نمیروند و باقی میمانند. فضایی که در این Raid در دسترس خواهد بود اندازه یک دیسک می باشد ، اگر دیسک های این RAID از لحاظ حجم با هم برابر نباشند، در نهایت حجم به دست آمده پس از RAID اندازه دیسک کوچکتر خواهد بود.این مدل از رید دارای Redundancy یک می باشد.

سیستم های هم افزایی یا Synergy ارائه شده توسط این شرکت که دارای نوع جدیدی از زیرساخت های “قابل ترکیب (composable)” می باشند، همگی هنگام ارسال داده به حافظه پایدار فعال خواهند شد. این سردرگمی ها با ارائه طراحی جدیدی به نام Sandy Bridge در سال ۲۰۱۱ توسط کمپانی Intel شد انتظار می رود بسیار بیشتر شد. NVDIMMهای ۸ گیگابایتی اچ پی، اولین محصول این تکنولوژی است و در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی، HPE Scalable Persistent Memoryها ارائه شدهاند که NVDIMMهای ۱۶ گیگابایتی اچ پی را فراهم میکنند. HPE Scalable Persistent Memory که در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی قابل استفاده هستند، در محاسبات حافظهمحور با ظرفیت بالاتر مناسبند و نسبت به استفاده از SSDها، ۲۷ برابر سریعتر هستند و زمان ریاستارت کردن دیتابیس، کاهش ۲۰ برابری دارد که نتیجه آن ارائه حداکثر Uptime است. می بینید که روشنایی خوبی نسبت به بقیه دستگاه های هم رده نداره .

به طور خلاصه، Corei7 نسبت به Corei5 و نیز Corei5 نسبت به Corei3 قوی تر است. در مقاله ای دیگر راهنمای خرید سی پی یو را به طور جامع دادیم. HPE One View Advance مدیریت سرور ها را در سطح جدیدی از اتوماسیون با در نظر گرفتن الگویی برای تامین به روز رسانی و تلفیق زیرساخت های محاسبات، ذخیره سازی و شبکه ایجاد می کند. سطح نسبی توان در پردازش ( The relative levels of processing power) توسط امتیاز بندی کمپانی اینتل طبقه بندی می شوند. NVDIMMهای ۸ و ۱۶ گیگابایتی، باعث حذف Bottleneckهای کوچکتر ذخیرهسازی میشوند که کارایی در سطح DRAM را فراهم میکند. مزایای بسیاری را در زمینه سرعت و کارایی، هزینه و امنیت داده برای اپلیکیشنهای سرور و استوریج کلاس انترپرایز فراهم میکند. تیم پشتیبانی زاگریو علاوه بر ایران در دفتر اروپا نیز آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد؛ به این ترتیب پشتیبانی 24 ساعته واقعی از طریق تماس تلفنی یا ایمیل برای تمامی مشتریان فراهم شده است. بیشترین سوالات همین است که کدام یک از سرورهای اچ پی توانسته درصد فروش بیشتری را به خود اختصاص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *