راهنمای خرید هارد سرور – خرید سرور و تجهیزات سرور – وبلاگ

از آنجا که DL360 G9 و DL380 G9 دارای قدرت زیادی هستند ، هر دو گزینه عالی برای مشاغلی هستند که عملکرد آنها به سرعت و قابلیت اطمینان سرور آنها بستگی دارد. برای مثال شاید برایتان سوال باشد که سرور DL360 هم دقیقا مثل سرور DL380 می باشد و از شرایط یکسانی در سخت افزار و عملکرد بهره می برند ! مانند سرور Proliant DL360 شرکت HPE و یا سرور PowerEdge R220 شرکت Dell . سرور HPE ProLiant DL360 Gen9 یک گزینه عالی و فوق العاده برای انجام محاسبات متراکم است که امروزه میتواند کاربردهای زیادی برای شرکتها و کسب و کارهای مختلف داشته باشد. سرورهای 4 Unit : شاسی سرورهای پر قدرت مانند سرور HPE Proliant DL580 در اندازه 4 یونیت ساخته می شوند. در سال ۱۹٥۷ نیروهای اسراییل از شبه جزیره سینای مصر عقب نشینی کردند. در سال ۱۹۴۹ امین مالوف نویسنده فرانسوی لبنانیتبار متولد شد. در سال ۱۹۸۳ آرتور کستلر، داستاننویس، وقایعنگار و روزنامهنگار مجاری-بریتانیایی فوت کرد. یکی از چالش های موجود در اتاق سرور که همواره با آن مواجه هستیم، مرتب سازی و نگهداری کابل ها است.اگر ما بخواهیم سرور را بر روی ریل کیت به بیرون از رک بیاوریم، باید در نظر داشته باشیم که کابل های متصل به سرور اعم از کابل های پاور و کابل های شبکه آزادی کافی برای این جا به جایی را داشته باشند از طرفی ما نمی توانیم این کابل ها را به صورت آویزان در پشت رک رها کنیم.

هارد سرور HP 146GB SAS 6G 15K SFF ، خرید هارد سرور برای استقرار سرور در رک به گونه ای که سرور قابلیت جا به جایی راحت و بیرون آمدن از رک را داشته باشد از ریل کیت استفاده می کنیم. با استفاده از قطعه های درونی سرور به داخل قطع های بیرونی ریل هدایت شده و قابلیت جا به جایی کشویی برای سرور در رک فراهم می شود. اما اگر در همين جا از طرف دشمنان به صلح و آشتي صادقانه دعوت شوند، خداوند متعال مي فرمايد: با آن ها آشتي نمائيد . دو سوکت پردازنده در نزدیکی هم و بالای مادربرد قرار دارد که هر کدام همراه ۹ سوکت حاظفه مموری DIMM هستند. پس از کامل شدن اسکن و پیش از آغاز ریکاوری، پیشنمایشی از اطلاعات از دست رفته که قرار است آنها را ریکاوری کنید، نمایان میشود. همچنین در پیکربندیهای خاص که از نهایت ظرفیت هارد درایوها استفاده میشود، پیشنهاد میشود که از ۶ عدد فن با حداکثر کارایی استفاده شود. تفاوت دیگر سرورهای نسل 10 اچ پی با نسل قبل آن، تغییر در سرعت، پهنای باند، ظرفیت و تعداد کانالهای حافظۀ RAM آن است. فرکانس پردازشی آن 2.30 گیگاهرتز و در حالت توربو 3.70 است.

همچنین وی به صراحت عنوان کرده است که اعتقاد به وجود بهشت و يا نوعی از حيات پس از مرگ در حقيقت « افسانه ای » است برای مردمانی که از مرگ می هراسند. بازوی نگهدارنده به نحوی طراحی شده است که ضمن تجمیع کابل ها در یک وضعیت مرتب اجازه حرکت سرور بر روی ریل کیت بدون مزاحمت برای کابل های متصل به سرور را می دهد. با اینکه شباهت های زیادی بین اجزای سخت افزاری سرورها و سیستم های کامپیوتری معمولی وجود دارد و حتی ممکن است سیستم عامل های مشابه، قابلیت نصب بر روی هر دو را داشته باشند. تیم فنی شبکه 24 در نظر دارد در این مقاله با عنوان ” انواع سرور در شبکه های کامپیوتری ” به بررسی ویژگی های انواع سرور از لحاظ ظاهر فیزیکی و form factor بپردازد. هر کدام از این دسته بندی ها مشخصات و ملاحظات مختص به خود را دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. دو قطعه جانبی اصلی که برای استقرار سرورهای rack mount در رک استفاده می شوند، بازوی نگهدارنده کابل و ریل کیت می باشد که در ادامه به توضیح کارکرد این دو می پردازیم.

ریل کیت از دو قطعه بیرونی و درونی تشکیل می شود. قطعه بیرونی به طور ثابت به پایه های رک متصل می شود و قسمت درونی نیز به بدنه سرور متصل می گردد. قطعه ای است که بین ستون های عقب و جلوی رک قرار گرفته و سرور بر روی آن سوار می شود. در نظر بگیرید که با استفاده از رک، می توان چندین تجهیز شبکه را در یک مساحت مشخص کوچک روی هم مستقر نموده به طوری که فاصله کافی جهت گردش هوا نیز بین آنها وجود خواهد داشت. درصورتی که دیسک کنترلر دستور خواندن نوشته را داده باشد، در این صورت Head موظف است تا دادههای مغناطیسی صفر و یک را بر روی قسمتهای مختلف Platter بخواند و آن را به Actuator بفرستد. یکی از مزایای استفاده از سرورهای rack mount و به طور کلی نگه داری تجهیزات شبکه مانند روتر و سوییچ در رک، استفاده بهینه از فضا می باشد. امروزه ما بیشتر از رک های ایستاده با عرض 19 اینچ (482.6 میلی متر) استفاده می کنیم و شرکت های سازنده تجهیزات شبکه نیز محصولات خود را مطابق با این استاندارد تولید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.