رید چیست ؟

5. پردازنده های Xeon کنونی تا حدود ۷۶۸ گیگابایت از حافظه رم پشتیبانی می کنند اما پردازنده های دسکتاپ نهایتا تا ۶۴ گیگابایت. در واقع وجود سایر اجزای سرور برای پشتیبانی از عملیات CPU server است. همه هشت نوع پردازنده Xeon E5-4600 از جمله پردازنده های 95W ، 115W و 140W پشتیبانی می شوند که دارای چهار ، شش یا هشت هسته هستند. 1. پردازنده های Xeon از (QPI (The Intel QuickPath Interconnect دوم برای بکارگیری در مادربرد های دارای دو سوکت پردازنده (Dual Socket) بهره می برند. با توجه به نزدیک شدن به شروع سال تحصیل 99 – 1400 ، در حال حاضر تنها دانشگاه تهران اقدام به انتشار جدول شهریه نوبت دوم ۹۹ – ۱۴۰۰ کرده که جدول آن در این بخش ارائه شده است . هر دستور تنها بخش کوچکی از یک عملیات است. جهت استفاده از نرم افزار MSI Afterburner برای اورکلاک کارت گرافیک، این نرم افزار را اجرا کرده و ابتدا به سراغ رفع محدودیت های مصرف انرژی و دما بروید؛ هر چند احتمالا تنها در کارت های گرافیکی Radeon امکان افزایش مصرف انرژی را خواهید داشت. اگر یک چیپست TPM احساس کند که یکپارچگی سیستم توسط یک ویروس یا بدافزار به خطر افتاده است، می تواند در حالت قرنطینه راه اندازی شود تا به رفع مشکل کمک کند.

بعضی از مادربرد ها از دو BIOS استفاده می کنند که مثل عمل RAID در ذخیره سازی سرور ها عمل میکند و اگر BIOS فعلی دچار مشکل شد، BIOS جایگزین به روی کار می آید تا سیستم از غیر فعال نباشد. در این بین سرورهای سری DL500 و برخی از ML100 , DL100 از پردازنده های دیگری پشتیبانی می کنند. در سرورهای با پردازش بالا از سری زئون اینتل (Xeon) استفاده می شود. این شرکت اعلام کرده است DRAM های جدیدش از نظر کارایی و همچنین مصرف برق به طور قابل توجهی با رم های DDR3 اختلاف دارد.و در سری جدید سرور های نسل G9 باید منتظر این رم های با مصرف بسیار پایین تر باسند. سرور اچ پی ML30 G9 ، از سرور های ایستاده قدرتمندی هستند که برای کسب و کارهای کوچک، متوسط و حتی گاهاً بزرگ مناسب می باشند. در این مطلب به ویژگیهای سی پی یو سرور و میزان اهمیت هر بخش از آن خواهیم پرداخت.

هر عملیات محاسباتی در server توسط سی پی یو انجام میگیرد. سی پی یو در واقع آن بخش از سرور است که اقدامات، محاسبات و اجرای برنامهها را بر عهده دارد. این RAID برای سیستمهایی که عملیات نوشتن زیاد و فشرده بر روی هاردها دارند و در اصطلاح سیستمهای Write Intensive هستند، اصلا گزینه مناسبی نیست زیرا عملیات تولید بیت افزونه Parity در زمان نوشتن اطلاعات کمی زمانبر است و کارایی نوشتن را کم میکند. سرور HPE ProLiant ML30 Gen10 به مشتری یک استاندارد دو پورت NIC با گزینه ای برای ارتقا با انواع گزینه های شبکه 1/10Gb ارائه می دهد. در عوض، HP DL560 Gen8 توسط چیپست جدید C600 اینتل پشتیبانی می شود تا از نسل جدید پردازنده های خانواده E5-4600 اینتل بتوان استفاده کرد. هدف از استفاده از سی پی یو زئون Xeon به کارگیری در ایستگاه های کاری است که به دلیل اهمیت بالا نیاز به پردازش بیشتری دارند. منجر به آن شده است که در تمام جهان از سی پی یو زئون در انواع ایستگاه های کاری، دیتا سنتر ها و ابرکامپیوترها استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *