سرورهای DL580 G10 :: زیرساخت شبکه های کامپیوتری

اما رید کنترل هایی که مخصصوص SSD ها می باشند سبب بهبود عملکرد redundancy و عملکرد می شوند. البته در این سرور برای دسترسی به سرعت ۱۲ گیگابیت در ثانیه برای پردازش دیتا، باید از رید کنتترلرهای پیشرفته تر استفاده نمود. • بهترین انتخاب برای کاربردهای بحرانی و حساس اگر دو درایو شکست خورده باشند، شما هنوز هم به تمام داده ها دسترسی دارید، حتی در حالیکه درایوهای خراب جایگزین شده اند. زمانیکه اطلاعات در یک دیسک کپی می شود، بصورت همزمان همان اطلاعات بر روی دیسک دیگر نیز نوشته می شود و همین امر یعنی در RAID Level 1 ما خطاپذیری یا Redundancy را داریم و در صورت خراب شدن و از بین رفتن یکی از دیسک ها، عین داده ها در دیسک دیگر وجود دارد و می توانیم در ادامه از داده هایمان استفاده کنیم. اگر قصد استفاده کردن از RAID های سخت افزاری را نیز داشته باشید نوع Controller ای که استفاده می کنید نیز در برطرف کردن نیاز شما موثر است، RAID Controller های مختلف از سطوح مختلفی از RAID های سخت افزاری پشتیبانی می کنند و همچنین حتی نوع هارد دیسک هایی که بر روی این RAID Controller ها پشتیبانی می شود نیز می تواند متفاوت باشد، RAID Controller ها می توانند از هارد دیسک های SAS SSD و یا SATA پشتیبانی کنند.

نیز وجود دارند که کاربرد آنها برای نیازهای مختلف، متفاوت است. این نوع حافظه، سریعترین Tier در ذخیرهسازی است و در اصل به عنوان شتابدهنده اپلیکیشن و موارد Caching کاربرد دارد. R در کلمه RAID به عنوان Redundant یا افزونگی معنی می شود و در واقع ماهیت RAID که خطاپذیری است را می رساند، با توجه به اینکه RAID Level 0 به هیچ عنوان دارای افزونگی و خطاپذیری نمی باشد می توانیم از آن به عنوان AID نام ببریم. البته این موضوع هم خیلی مهم است که نیاز شما با RAID های سخت افزاری برطرف می شود یا باید از RAID های نرم افزاری استفاده کنید، به این موضوع توجه کنید که برخی از سطوح RAID فقط در لایه سخت افزار قابل پیاده سازی هستند و تنها چند مورد RAID شناخته شده هستند که در لایه نرم افزار قابل پیاده سازی هستند. برای مثال اهمیت اینکه داده های شما بعد از به مشکل خوردن و سوختن یکی از هارد دیسک های سرور به اشکال نخورده و سرور همچنان بتواند به سرویس دهی خود ادامه دهد و خللی در کارش وارد نشود در یک سازمان قطعا خیلی خیلی بیشتر از یک کاربر خانگی است که برای پشتیبان گیری از اطلاعات خودش ساختار RAID را پیاده سازی کرده است.

کلمه RAID مخفف Redundant Array Of Independent (Inexpensive) Disks می باشد که ترجمه فارسی آن آرایه ای از دیسک های اضافه بر سازمان مستقل می شود، به هیچ عنوان RAID را ترجمه نکنید چون به همان اندازه ای که الان به ترجمه خندیدید به شما هم می خندند. تمام تلاش اچ پی بر این است که محصولاتی که در زمینه سرور ارائه میدهد شما را در صنعتی که در آن به فعالیت میپردازید کمک کند و خود نیز یکی از بزرگترین پرچمداران عرصه تولید سرور HP و تجهیزات ذخیره سازی باشد ، با نگاهی کوتاه و متمرکز بر بسیاری از دیتاسنتر های پیاده سازی شده توسط کمپانی ها و سازمان های بزرگ و معروف میتوان به راحتی فهمید که سرور اچ پی جزء لاینفک این دیتاسنتر های بزرگ و معروف میباشد . با توجه به اینکه امروزه قابلیت RAID در تمامی سیستم عامل ها تقریبا وجود دارد و به عنوان یک قابلیت پیشفرض در نظر گرفته می شود این نوع ساختار RAID دیگر هزینه ای برای پیاده سازی ندارد. کدام RAID مناسب کار شما است؟ Data was generated by .

اما نکته مهم در این خصوص این است که ما انواع و اقسام RAID در سطوح مختلف داریم که هر کدام برای برطرف کردن یک سری از نیازهای ما طراحی شده اند. ما RAID ها را به سطوح مختلفی طبقه بندی می کنیم که هر کدام از این سطوح بسته به نیاز ما مورد استفاده قرار می گیرند، انتظار ما از سطوح مختلف RAID یا کارایی بالا، یا خطا پذیری بالا و یا هر دوی این موارد بصورت همزمان است. اما 1 RAID level یک سری معایب نیز دارد. روشی که شما برای خطاپذیری یا Fault Tolerance در RAID انتخاب می کنید دقیقا وابسته به نوع RAID ای است که شما انتخاب می کنید، نوع RAID را به عنوان سطح یا RAID Level هم می شناسیم. RAIL Level 1 به اسامی Disk Mirroring یا Mirror هم معروف است. این برد الکتریکی علاوه بر روشن نمودن پاور تعداد 12 خروجی 12 ولت به شما تحویل می دهد که می توانید از آنها برای تامین برق کارتهای گرافیک ،رایزرها یا سایر دستگاهها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.