سرور اچ پی انتخاب و مشاوره خرید سرورhp

اینو گفتم که یه ذهنیت در مورد سری و موازی کردن باتری ها داشته باشین . فقط اینو بدونید که سری کردن باتری اینجوریه : مثبت باتریِ اول ، می خوره به منفی باتری دوم . ببینید توی علم الکترونیک همیشه اینجوریه ، اگه دو یا چند تا باتری رو با هم سری کنید ، مقدار ولتاژ شون باهم جمع میشه و اگه دو یا چند تا باتری رو با هم موازی کنید ، جریان هاشون با هم جمع میشه . وقتی باتری لپ تاپ تون خراب میشه ، معنیش این نیست که تمام باتری های قلمی داخلش خراب شدن ، شاید از 4 تا یا 6 تا ، فقط یک یا دو تاش خراب شده باشن اما چون سری هستن ، یکیشون هم خراب بشه ، دیگه باتری درست کار نمی کنه . هم اکنون بسیاری از سرورهای داخل شرکت ها و سازمان ها از نوع نسل های قبل از نسل آخر می باشند که البته نیاز آن کسب و کار را بر آورده می کنند. این قاب آماده هم یه پورت micro USB داره و یه پورت USB داره که قبلا توضیح دادم . حالا هم می تونید از یه کیس آماده استفاده کنید که این مدار بوستر رو داخل خودش داره یا اینکه مدار بدون قاب دارید .

اگه قاب آماده بخرید ، فقط کافیه باتری رو داخل قاب کنید . خب همونطور که قبلا هم بارها گفتم ، داخل باتری لپ تاپ ، چندین باتری قلمی قابل شارژ قرار گرفتن که با هم سری شدن . 🙂 چهار تا سیم و باتری رو به هم وصل کنید و یه پاوربانک بسازین ؟ برای اینکار هم می تونید از نگه دارنده استفاده کنید و هم می تونید با استفاده از سیم مسی و هویه ، دو سر باتری ها رو به هم وصل کنید ( مثبت به مثبت و منفی به منفی ) . بنابراین اگه شما میخواید با یک یا دو تا باتری قلمی 1.5 ولتی ، پاور بانک بسازید ، باید یک یا دو تا باتری شارژی 1.5 ولتی با جریان 2500 میلی آمپر یا 3000 میلی آمپر بخرید و اینارو با هم موازی کنید و بدین به مدار بوست تا تو خروجی بهتون 5 ولت بده اما جریان کمتر میشه دیگه .

در یک توان مشخص ، هر چی ولتاژ بیشتر بشه باید جریان کمتر بشه تا اون توان خروجی ثابت بمونه و بالعکس . یه مسئله مهم رو باید بگم اونم اینه که ، توان الکتریکی برابر با حاصلضرب جریان در ولتاژ هستش . به عبارت دیگر، هیچ تکنولوژی بازیابی و تصحیح خطا در رید ۰ استفاده نشده و احتمال آسیب دیدن کل مجموعه برابر جمع احتمال کل هارد دیسک ها خواهد بود. آیا پاور بانک دست ساز ، به گوشی آسیب می زنه ؟ جریان حتی تا 1000 میلی آمپر هم بیاد مشکلی نیست حتی اگه تا 500 میلی آمپر هم بیاد بازم مشکلی نیست به شرط اینکه از این پاور بانک فقط تو شرایط اضطراری استفاده کنید ، چون جریان پایین موقع شارژ باتری گوشی می تونه به باتری آسیب بزنه . این سرور به دو مدل تقسیم می شود که سری های dl380 g9و dl380 g10است. منظورم اینه ربطی به مقدار ولتاژ شون نداره . اما اهمیت این بورد فقط بخاطر داشتن پورت ها نیست ، این بورد واسه اینه که ولتاژ باتری ها رو افزایش بده تا شما بتونید با یکی دو تا باتری قلمی 1.5 ولتی ، پاوربانک بسازید . پس کار این مبدل اینه که ولتاژ باتری رو افزایش بده چون استاندارد شارژ USB همونطور که می دونید ، 5 ولته .

این هارد ها هم واسه دوستانی مورد استفاده قرار میگیره که هم کار رندر انجام میدن و هم کار بازی در کل بگم واسه کسایی هستش که کار حرفه ای انجام میدن. مثلا در پردازنده های CORE I اولین رقم بعد از خط تیره، نشان دهنده نسل آن پردازنده است و هرچه این عدد بالاتر باشد، یعنی نسل آن پردازنده جدیدتر است. مثلا ما می خوایم تو خروجی توان 10 وات رو داشته باشیم . همچنین فناوری NVMe نسبت به فناوری های قدیمی توان مصرفی کمتری دارد. همچنین نکات دیگری نیز مانند تعداد پین ها و کم صدا بودن و وزن پاور و قابلیت کارکرد در دمای بالا نیز مهم است. برخی از شرکت های تولید کننده سخت افزارها و همچنین تعدادی از توسعه دهندگان نرم افزاری مستقل، ابزارهای رایگانی برای اورکلاک کارت های گرافیکی ارائه نموده اند. اینجوری بود که دیگه شرکتا پاور بانک تولید نمی کردن ! نمی خوام خیلی وارد قضیه بشم چون بحثش فنی میشه و تو حوصله این پست نیست . فرقی نمی کنه مقدار باتری ها چقدره ، مثلا اگه یه باتری 3 ولتی و یه باتری 1.5 ولتی دارین ، با هم سری شون کنید بازم با هم جمع میشن و میشه 4.5 ولت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.