سرور اچ پی G9

استوریج های نسل جدید کمپانی اچ پی با تغییرات زیادی نسبت به نسل قبل خود یعنی MSA 2040 به بازار عرضه شده اند. در طول ۱۰ سال گذشته، استوریجهای HPE MSA به عنوان پیشرو و پرفروشترین استوریجهای SAN در بازار فروخته شدهاند که در این مدت حدود ۵۰۰,۰۰۰ سیستم از آنها به فروش رفته است. امکان ارتقای MSA 1050 به SAN استوریج MSA 2050 وجود دارد که با آپگریدهای data-in-place در عرض ۱۵ دقیقه قابل انجام است. انعطاف پذیری این استوریج چه در حال حاضر و چه در آینده حائز اهمیت است و با وجود آپگریدهای Data- in-Place هزینه مهاجرت و توسعه هارد درایوها کاهش مییابد. یکی از با کیفیتترین و کاربردیترین محصولات این برند خارجی گوشت کوب برقی سه کاره DL380 است که در ادامه با ویژگیهای آن آشنا خواهیم شد. سیستم های هم افزایی یا Synergy ارائه شده توسط این شرکت که دارای نوع جدیدی از زیرساخت های “قابل ترکیب (composable)” می باشند، همگی هنگام ارسال داده به حافظه پایدار فعال خواهند شد. شرکت ها نیازمند این هستند که در حرکت سریع و رو به جلوی محیط اطراف به طور مداوم برای تغییر آماده باشند و همچنین از منابع سرشار و سازگار بوده تا بتوانند با تغییرهای همیشگی کسب و کارها به راحتی کنار بیایند، این همان دلیلی است که HPE ساخته شد تا به سازمان ها کمک کند نوآور و در رقابت بمانند و به سرعت ایده ها را به عمل و نتیجه تبدیل کنند.

طراحی چهار پورت HP 331FLR برای مجازی سازی سرور، امنیت، تلفیق سرور، تقسیم شبکه و سایر برنامه هایی که به حداکثر توان و تراکم پورت نیاز دارند، ایده آل است و همچنین کل توان 4 گیگابایت نیازهای مشتریانی را که می خواهند پهنای باند بالا داشته باشند برآورده می کند. استفاده از ذخیره سازهای ظرفیت بالا بخصوص در مدل های DAS، NAS و SAN. این سرور با پشتیبانی از 8 تا 24 درایو ذخیره سازی LFF و 8 الی 48 درایو SFF یا حافظه ی SSD ، به یکی از سرور های قدرتمند با کارایی بسیار عالی در بازار سرور تبدیل شده است و توسعه ی (I/O) را به بیشترین حد ممکن خود رسانده است. استوریج اچ پی MSA 2050 دو یونیت فضا در رک اشغال می کند و در دو مدل SFF و LFF به بازار عرضه شده است. این سرور از آداپتور 25GbE پشتیبانی می کند که نسبت به ورژن قبلی 2.5X برابر افزایش کارایی دارد. این استوریج نیز همانند نمونههای قبلی خود، از قابلیت اشتراکگذاری و استفاده آسان، علاوه بر قیمت ایدهآل برخوردار است و با وجود Setupهای راحت، راهاندازی و مدیریت آن برای ادمینهای سرورهای پرولیانت hp آسان است. همچنین در طراحی این استوریج، سازگاری آن با hp سرورهای پرولیانت نسل ۱۰ مورد توجه است.

MSA 2042 بر اساس حجمهای کاری مورد نظر شما بهینه شدهاند: Write Intensive و یا Mixed Use. در نتیجه رم سرور 16 گیگ مورد بررسی ما نیز که از تکنولوژی DDR2 بهره مند است، سرعت بیشتری به نسبت رم های DDR دارند. HPE MSA 2042 SAN Storage پلتفرم ذخیره سازی در سطح Entry Level است که دارای تکنولوژی هیبرید فلش تعبیه شده است و شتاببخشی به اپلیکیشن و کارایی بالا را فراهم میکند. HPE MSA 2042 دارای نرمافزار جامعی است که Data Tiering را به صورت تعبیه شده و بلادرنگ فراهم میکند. این SAN Storage دارای تکنولوژی تعبیه شده Data Tiering است یعنی دادههایی که استفاده زیادی میشوند، به فلش منتقل میشوند و دادههایی که استفاده کمتری میشوند، به رسانههای ارزانتر منتقل میشوند. علاوه بر این، نیازی به migration در این استوریج وجود ندارد و بنابراین نصب و مدیریت آن بسیار آسانتر است. استفاده از این استوریج نیازی به تخصص فنی پیشرفته ندارد و این سیستم به طور دینامیک نسبت به تغییرات واکنش نشان میدهد، پس نیازی به عملکردی از سمت شما نیست. تمامی سرویسهای لایسنس MSA Advanced Data Services بر روی هر دو مدل MSA 2050 و MSA 2052، فعال و اکتیو است ولی Performance Tiering در مدل MSA 2050 فعال نیست و نیاز به لایسنس دارد.

MSA 2050 ذخیره سازی ایدا آل برای کسب و کار های کوچک و رو به توسعه می باشد، این ذخیره ساز برای اجرای برنامه های کاربردی سنگین با استفاده از حافظه های فلش طراحی گردیده است ، این دستگاه اجازه نخواهد داد تا هزینه ایی که بابت آن کرده اید بی ارزش شود، MSA 2050 ترکیبی از سادگی، انعطاف پذیری و امکان رشد و توسعه را به شما می دهد، این ذخیره ساز با امکانات پیشرفته و قابلیت پشتیبانی از هاردهای نسل جدید SSD , SAS فایبررهبری صنعت IT در هشت سال گذشته به خود داده است،فروشی در حدود 500 هزار دستگاه در دنیا اکنون با سرعت و توان دو برابر و با همان قیمت قبلی ارایه می گردد، این دستگاه توانی در حدود 200 هزار IOPS همچنان بهترین ذخیره سازی است که از فلش ها پشتیبانی می نماید و با قیمت پایین عرضه می گردد. از مهمترین ویژگی های رم ها می توان به خازنی بودن آن ها اشاره کرد ، در نتیجه اینکه نسبت به قطع و وصل برق حساس بوده و در صورت قطع شدن جریان برق اطلاعات خود را از دست می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *