سرور اچ پی HP Proliant Server ML10 G9

در رید مبتنی بر نرم افزار، کنترلر میتواند از منابع سیستم سخت افزاری مانند CPU و رم استفاده کند. بدون نیاز به قطعهای به نام SAS Expander میتوان تا ۲۴ هارد را مستقیماً به این نسل از کنترلرها نصب نمود البته این قابلیت روی تمام مدلهای رید کنترلر نسل ۱۰ وجود دارد بیشتر آنها تا ۸ درایو را پشتیبانی میکنند. به این صورت میتوان تا حداکثر 300TB فضای ذخیره سازی بر روی این سرور قرار داد. برای این منظور لازم است تا ابتدا با سرور و هاست و مفهوم آنها آشنا شویم. بارزترین مشخصه سرور hp g8 این است که انتخاب صحیح این سرور می تواند در افزایش عملکرد، افزایش دسترسیها، قابلیت توسعه و مدیریت راحت و سازماندهی شده سازنده باشد. با استفاده از Blade System تا 85 درصد کاهش کابل کشی را داریم و همچنین می توانیم در استفاده از فضای اتاق سرور و رک نیز صرفه جویی کنیم به نحوی که چندین سرور را در فضای بسیار کمی از رک قرار دهیم. به طور کلی تکنولوژی Balde شامل یک شاسی و چند ماژول تیغه ای شکل که Blade Server نامیده می شوند، است و به مجموعه اینها Blade System می گوییم. در بسیاری از مجموعه های کوچک امکان اختصاص دادن فضایی به عنوان اتاق سرور یا فضایی برای نگهداری یک رک وجود ندارد.

اما چرا باید چنین سیستم پیچیدهای وجود داشته باشد؟ فراموش نکنید که سرور انتخابی شما باید حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد قابلیت ارتقا را در مقایسه با مشخصات فعلی آن دارا باشد. سرورهای 2 Unit : معمول ترین نوع سرورهای rack mount که مورد استفاده در بسیاری از شبکه های کامپیوتری می باشد سرورهای با اندازه 2U هستند. این ماژول های switch اغلب از نوع Ethernet هستند. برای اتصالات شبکه ای سرورها نیز حداقل یک یا دو ماژول switch مورد نیاز است. Balde Server یا همان ماژول های تیغه ای شکل در واقع یک سرور کاملاً مستقل دارای CPU، RAM، Hard Disk، NIC و سایر پورت های I/O است. Blade Enclosure : محفظه اصلی است که blade server ها درون آن جای داده می شوند. برخی backplane ها به نحوی طراحی شده اند که امکان اتصال از دو طرف را دارند و چون در وسط enclosure قرار می گیرند به آنها midplane گفته می شود. مربی Ed Liberman ، مشاور و مربی بیش از 20 سال IT ، همچنین نظریه و ابزارهای عیب یابی را بررسی می کند ، بنابراین می توانید مشکلات رایج را که ممکن است با سرورها بوجود بیاید و نحوه حل آنها را درک کنید. نرم افزار عیب یابی خودکار قدرتمند آنها امکان اعلان زمان خرابیهای قریب الوقوع دیسک را فراهم میکند.

آنها اینترنت ، ایمیل ، برنامه های سطح سازمانی ، پایگاه داده ، شبکه های محلی و موارد دیگر را تأمین می کنند. توسط سرور اچ پی DL380 G9 ، شما با خیال راحت می توانید همه چیز از جمله برنامه های پایه ای تا ماموریت های حیاتی را پایه ریزی کنید . این برنامه برای دانشجوی سطح بالای IT طراحی شده است که به درک اساسی از معماری سرور ، مدیریت کاربر ، مجازی سازی ، ذخیره سازی ، امنیت ، شبکه و بازیابی بلایا احتیاج دارد. NAS رو مثل یه کیس بدون موس و کیبورد در نظر بگیرید که داخل خودش هارد داره و اجازه نقل و انتقال و دسترسی کامپیوترهای شبکه به اطلاعات NAS رو میده . در هر زمانی شما می توانید به کنسول قدیمی تر SMU v2 رابط خود را تغییر دهید ، اما شما تنها اجازه ایجاد دیسک های خطی را دارید و به قادر به استفاده از تیراژ نیستید. بازوی نگهدارنده به نحوی طراحی شده است که ضمن تجمیع کابل ها در یک وضعیت مرتب اجازه حرکت سرور بر روی ریل کیت بدون مزاحمت برای کابل های متصل به سرور را می دهد.

بررسی سرور HPE ProLiant ML110 G9 - Locker storage, Sff, Pc cases دو قطعه جانبی اصلی که برای استقرار سرورهای rack mount در رک استفاده می شوند، بازوی نگهدارنده کابل و ریل کیت می باشد که در ادامه به توضیح کارکرد این دو می پردازیم. این سرورها معمولاً قابلیت های سخت افزاری کمی دارند و برای کسب و کارهای کوچک استفاده می شوند. وقتی که از midplane استفاده می کنیم اتصالات power معمولاً در قسمت پشت آن قرار دارد و در آنجا سوکت هایی برای اتصال power سرورهای blade و همچنین اتصال به power module قرار دارد. معمولاً این نوع سرورها برای شبکه ها و دیتاسنترهای بزرگ استفاده نمی شوند و صرفاً برای شبکه هایی که نیاز به یک یا دو سرور فیزیکی دارند استفاده می شود. سرورهای 3 Unit : امروزه تولید سرورهای با ارتفاع 3 یونیت تقریباً متوقف شده است و امکان مشاهده این نوع سرور بسیار کم است. این نوع سرورها از لحاظ ظاهر فیزیکی شباهت بسیاری به کیس های کامپیوتر معمولی دارند. این دو مدل هارد از لحاظ عملکرد و ساختار کلی مانند همدیگر عمل می کنند اما تنها تفاوت آن ها ظاهر آن هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *