سرور اچ پی ProLiant ML350 Gen9

HP PROLIANT DL160 G9 DL360P G8 DL360 G9 Rails Left & Right ... استوریج HP MSA يک ذخيره ساز خوش قيمت ، ساده ، انعطاف پذير با قابليت ها فراوان براي کسب و کار هاي کوچک تا متوسط است. علاوه بر تمام توضیحات فوق الذکر باید در نظر داشت که استوریج MSA 1040 استاندارد ، برخلاف بسیاری از تولید کنندگان SAN استوریج، ابزارهای مدیریت بصری و خدمات داده ای قدرتمندی را مانند Snapshots و Volume Copy ارائه می دهد ، و این قابلیت منجر به تامین و افزایش امنیت داده ها می شود . داخل صفحه هر مدل سرور در سایت رسام سرور علاوه بر قیمت و مشخصات سرور ، سعی شده تا تمامی موارد سخت افزاری آنها مورد بررسی قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم تا به بخشی اساسی و مهم در سیستم های حفاظتی بپردازیم که شاید در بعضی مواقع زیاد جدی گرفته نشود. اما اکنون این قابلیت به موردی مهم تبدیل شده و خریداران رایانههای جدید بهتر است به داشتن آن توجه داشته باشند. سرور HPE ProLiant ML350 Gen10 حداکثر از ۱۲ هارد درایو LFF پشتیبانی میکند و اگر از SAS یا SATAهای جدید ۱۲ ترابایتی استفاده شود، حداکثر ظرفیت ذخیرهسازی داخلی برابر با ۱۴۴ ترابایت فراهم میشود. درحقیقت بهدلیل استفاده از رابطهای قدیمی، بسیاری از حافظههای SSD نمیتوانند به حداکثر ظرفیت خود در سرعت تبادل دادهها برسند و استاندارد جدید میتواند موجب افزایش بیش از پیش فاصلهی میان این نوع حافظهها و حافظههای مکانیکی قدیمی شود.

اگر کاربر به هرگونه اطلاعاتی احتیاج داشته باشد، HDD مجبور است در آن مکان بوده و داده ها را بدست آورد، بنابراین برای بازیابی هرگونه اطلاعات مورد نیاز با HDD زمان میبرد. بههمین دلیل نسلهای ابتدایی بهنسبت نسخههای کنونی سرعت کمتری داشتند اما همچنان در زمان عرضه به بازار، گزینهای پرسرعت بهشمار میرفتند. اگر در طی دو سال اخیر اقدام به خریداری مکبوک پرو کرده باشید، متوجه خواهید شد که سرعت دستگاه، نسبت به نسلهای قبلی خود افزایش چشمگیری داشته است. در ابتدا HDD نقشه بخش ها را ذخیره میکند، بخش هایی که از قبل داده دارند یا بخش هایی رایگان هستند. ممکن بر اساس طراحی سرور یا حتی کامپیوتر، روی هیت سینک، فن نصب شود؛ اما در مواردی که در سرورهای سری DL برند HPE می بینیم. این لایه با هدف بهبود وضعیت حرارتی سیستم و به روز رسانی سلامت سیستم و اطلاعات فن اضافه شده است و بدون نیازبه فلش کردن ROM ، اجازه به روز رسانی آنلاین غیر مخرب برای فن و اطلاعات حرارتی را می دهد.

اطلاعات موجود در هارد HDD ذخیره میشود و حتی بخاطر مکانیسم مغناطیسی خاموش می شود. تمامی موارد گفتهشده، بهدلیل استفاده از حافظههای NVMe SSD در نسلهای اخیر مکبوک پرو است که میتواند خواندن و نوشتن اطلاعات را ۴ برابر سریعتر از حافظههای SATA SSD بهکاررفته در نسلهای قبلی، انجام دهد. شناسایی مسیر دادهها نیز ۱۰ برابر سریعتر از گذشته شده است. هارد دیسک در دو نوع اینترنال (داخلی) و اکسترنال (خارجی) تقسیم می شود، و از دید معماری داخلی می توان به دو نوع SSD و HDD اشاره کرد. بهبود کارایی با حافظه نهان 2 گیگابایتی که به صورت DDR3-1866 FBWC میباشد پهنای باندی به عرض 14.9 گیگابایت بر ثانیه فراهم می کنند که میزان لاتنسی(latency) را در نوشتن های فشرده برنامه کاهش دهد . در صورت نیاز به راهنمایی در مورد RAID کردن، با کارشناسان رسام سرور تماس بگیرید. در بیان تفاوت های هارد دیسک کامپیوتر دسکتاپ با هارد سرور قابلیت اطمینان عامی مهمی است. HPE توصیه می کند از HPE Smart Memory استفاده کنید ، که دارای فرایند طراحی حافظه ثبت شده برای اطمینان از اصلاح خطای پیشرفته در همه سطوح است. ناگفته نماند که شرایط محیطی نیز ممکن است در از بین رفتن داده ها اثرگذار باشد. This has been created by .

ویندوز، نام محصولی از مایکروسافت است که بیشترین سهم بازار از سیستم عامل ها را به خود اختصاص داده است، ویندوز 10 را میتوان بهترین نسخه از ویندوز دانست. نصف دیگر ظرفیت حافظه داخلی آنتوسط سیستم عامل اشغال شده است. امداد سیستم میتواند انواع هارد اینترنال ، هارد اکسترنال ، هارد لپ تاپ ، حافظه دوربین مدار بسته ، سرور و کارت حافظه را ریکاوری نماید. این در حالی است که حافظههای SATA SSD خود چندین برابر پرسرعتتر از انواع HDD هستند و حاصل ضرب تمامی این ارقام میتواند نشاندهندهی سرعت بسیار زیاد حافظههای مبتنی بر استاندارد NVMe باشد. در دنیای تکنولوژی ابزارهای مختلفی برای ذخیره سازی اطلاعات وجود دارد، در حال حاضر هر فرد می تواند یکی از ابزار ذخیره سازی را در اندازه و حجم های متفاوت داشته باشد. در همین سال اولین هارد با اندازه ۵.۲۵ اینچی با فضای ۵ مگابایتی توسط شرکت Seagate ساخته شد، و این نوع هاردها برای مصارف خانگی از اواسط دهه ۹۰ نیز عرضه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *