سرور DL380 G9 4LFF

Photo: Mitsubishi - Team Riga Rally Raid 2 اگر میخواهید از هارد های SAS استفاده نمایید حتما باید از Smart Array سخت افزاری استفاده نمایید. با این حال توصیه می کنیم برای خرید یک سرور خوب اچ پی اولا از یک فروشگاه معتبر خرید کنید و دوما حتما از کارشناسان آگاه راهنمایی بگیرید. برخی از مدل های کارت گرافیک برند های NVIDIA و AMD به خوبی پشتیبانی می شوند. این سرور قابلیت پشتیبانی از حداکثر ۶۴ گیگابایت حافظه DDR4 بصورت UDIMM را داشته و برای این منظور به ۴ عدد ماژول ۱۶ گیگابایتی با نرخ انتقال ۲۶۶۶ MT/s نیاز است. این سرور hp مناسب برای استفاده در محیط های اداری و داخل اتاق کار است . اگر به یک منبع ذخیرهسازی مناسب و خوب نیاز دارید باید یکی از هاردهای ذکر شده را انتخاب کنید. هنگامی که شما نیاز به نصب ویندوز ۱۰ یا تعمیر مشکل بوت ویندوز ۱۰ را دارید ، مردم همیشه به شما می گویند که برای تغییر تنظیمات راه اندازی ، باید به BIOS بروید و به درایو USB بروید یا اواویت بوت CD / DVD را تغییر دهید. This article was written with the help of .

3 – در صورتی که نرم افزار HP Lights-Out Online Configuration Utility بر روی ویندوز شما نصب باشد، امکان مدیریت ILO از طریق محیط ویندوز نیز امکان پذیر میباشد. میتوان حداکثر 4 رم 16GB (جمعا 64GB) بر روی آن نصب نمود. البته مانند Raid 1 فقط از ظرفیت نیمی از هارد میتوان استفاده کرد. یکی از نکات بسیار جالب در رابطه با این سرورها این است که میتوانند ظرفیت رمی برابر 8 گیگ تا 12 ترابایت را ساپورت کنند که در نوع خود واقعا بی نظیر و حیرت آور است. جثه ی ضعیف و باریک DL360 خود دلیلی بر عدم ماژول پذیری این سرور در مقایسه با DL380 می باشد . با انتخاب Hewlett Packard Enterprise Qualified کارت گرافیک حرفه ای 3D، HPE ProLiant ML30 Gen10 سرور می تواند به راحتی کارهای گرافیکی مانند مدل های CAD متوسط، ایجاد محتوای اولیه دیجیتال و تصویربرداری پزشکی را مدیریت کند. بعنوان مثال می توان با هدف انجام پردازش های گرافیکی در آن کارتهای گرافیک قرار داده و یا کارت شبکۀ آن را ارتقا بخشید. ارتقا تا 6 عدد LFF به صورت Non-hot plug که ساتا و 3.5 اینچی می باشند . توجه داشته باشید که استفاده از پردازنده های Pentium در این مدل از سرور HP تنها در صورت نیاز به یک سرور با هدف ذخیره سازی با حجم بالا کاربرد دارد.

سرور HPE ProLiant ML30 Gen10 انعطاف پذیری در نیازهای مختلف ذخیره سازی ارائه می دهد. SATA : این نوع دارای قیمت پایین تری به نسبت هر گیگ است و در نوع 3.5 اینچی دارای ظرفیت ذخیره سازی بیشتری است. به دلیل داشتن ارتباط مستقیم با تجهیزات، امکان رفع خطاها به شکل راحت تری فراهم می باشد. یکی دیگر از کاربردهای رایج سرور خانگی، فراهم ساختن امکان دسترسی به دادهها از مکانهای مختلف منزل است. علاوه بر این سرور HP ML30 G10 بطور پیش فرض از منبع تغذیه HPE 500W Flex Slot Platinum بصورت هات پلاگ استفاده می نماید که موجب افزایش قابلیت اطمینان آن در فراهم نمودن برق مورد نیاز قطعات و شکاف های توسعه خواهد شد. NOTE: In the rear this leaves 1×16 slot accessible. کیت منبع تغذیه پلاگین Hot Plug Power Patch Selective HPE 500W Flex Slot قابلیت اطمینان را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد که قطعات را در چندین سیستم عامل سرور به اشتراک بگذارید.

به این نکته توجه نمایید که در مدل های Base فقط میتوان از 4 هارد SATA استفاده نمود. در سرور HPE ML30 Gen10 میتوان از پردازنده اینتل با حداکثر 6 هسته پردازشی استفاده نمود. بسته به نیاز شما به تعداد هسته، فضای ذخیرهسازی و یا هردو، این پردازندههای جدید از ۴ تا ۲۸ هسته را ارائه میکنند. سرور HPE ProLiant ML30 Gen10، دارای 6 هسته در پردازنده اینتل Xeon E و 64 گیگابایت حافظه DDR4 ECC UDIMM 2666 MT / s، عملکرد فراوانی را برای برنامه های کوچک و متوسط کسب و کار ارائه می دهد. این سرور دارای کارت شبکۀ گیگابیتی است و می توان از ۴ عدد شکاف توسعه PCIe آن در جهت افزایش قابلیت های این سرور بهره برد. جهت به روزرسانی Firmware از طریق محیط وب iLO شما به یک فایل bin نیاز خواهید داشت. استفاده از حافظههای متفاوت دست شما را در انتخاب حافظه های مناسب با بودجه های متفاوت باز میگذارد و بر اساس مقدار هزینهای که برای خرید سرور HPE Proliant ML30 G10 می نمایید امکان استفاده از انواع ظرفیت مموریها را خواهید داشت. نمی توان بدون انجام تنظیمات RAID به هارد دسترسی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *