سرور HP ProLiant DL380P G8 – قیمت و خرید سرور G8 اچ پی 380 –

کلوین زیتو، فردی با سابقه ۳۳ ساله در صنعت IT و تجربه ۲۵ ساله در بخش استوریج، تحلیلی روی این گزارش داشته است : طبق بررسی او HPE 3PAR تنها محصولی است که در هر دو بخش General Purpose Storages و Solid State Arrays در صدر استوریج های دنیا قرار می گیرد، چرا که سایر عرضه کنندگانی که در این بخش نمودار گارتنر قرار می گیرند با یک محصول مورد ارزیابی قرار نگرفتهاند. مرحله (level) های گوناگون تکنولوژی RAID میتواند باعث افزایش سرعت یا افزایش تحمل خطا یا هر دو گردد و به این ترتیب باعث افزایش کارایی آرایه میشود. مقدار کش سرور نیز بسته به مدل پردازنده می­تواند بین ۸٫۲۵ تا ۳۸٫۵ مگابایت متفاوت باشد. این سرور HP امکان نصب پردازنده های 12/10/8 هسته ای را نیز دارد. اطلاعات، روی دو هارد دیسک اول و دوم ذخیره می شود و سپس محاسباتی روی دیتا انجام داده و با نام بیت افزونه یا Parity آن را روی هارد سوم ذخیره می کند. این RAID برای سیستم هایی که عملیات نوشتن زیاد و فشرده بر روی هارد ها دارند، اصلا گزینه مناسبی نیست زیرا عملیات تولید بیت افزونه Parity در زمان نوشتن اطلاعات کمی زمان بر است همچنین زمانی که یک هارد از مجموعه هارد ها Fail شود زمان زیادی برای بازنشانی اطلاعات لازم است.

استوریج اچ پی ایی ام اس ای - HPE MSA - Pardazesh Afzar Dana درایو در حال ReBuild شدن است یعنی یک RAID داریم که با عوض کردن هارد و درایو، Rebuild روی آن در حال انجام است. در ادامه به بررسی این LEDها که در قسمت جلوی هارد قرار دارد، میپردازیم. خرید هارد سرور : با در نظر گرفتن سازوکار همه سخت افزارهای هوشمند یا دیجیتالی که قابلیت ذخیره سازی اطلاعات بایونری ما را دارند ، می بینیم که همه آن ها دارای حافظه ای به فراخور کاربردشان هستند که داده های مورد نظر را روی خود ذخیره کرده و بدین ترتیب در صورت نیاز کارفرما به نمایش یا ارسال آن ها کمک می کنند . كاملا واضح است كه سيستم اگر از تمامي ظرفيت حافظه رم خود استفاده نمايد ، سرعت سيستم به صورت باور نكردني كاهش مي بابد ، پس اگر به دنبال بهبود سرعت و عملكرد سيستم خود هستيد بهتر است كه از رم هاي اضافه در دستگاه خود استفاده نماييد و يا شما مي توانيد سيستمي تهيه كنيد كه تعداد رم بيشتري داشته باشد. این سرور از آخرین سری اینتل زئون E3-1200 V3 ، شکاف های PCI-E 3.0 و حافظه DDR3-1600MHz پشتیبانی می نماید این دستگاه جهت ارتباط از راه دور بسیار ایده آل است .

از میان انواع هاردها، هارد درایوهای ۲.۵ اینچی یا همان SFF، معمولا همراه با Cage عرضه میشوند که این Cage دارای یک سری LED است که نشانگر وضعیت هارد است. اچ پی در محصولاتش از پردازنده های بسیار قدرتمند سری زئون اینتل استفاده می کند. کارت رایزر جهت اضافه کردن اسلات های بیشتر در سرور مورد استفاده قرار میگیرد. در مورد قیمت هیچ نتیجه گیری و توافقی وجود ندارد و ما و همکاران بر اساس هزینه هایی که داریم اقدام به قیمت گذاری میکنیم. اما در حالت RAID، فایلها تکه تکه شده بنابراین کار بین هر یک از واحدهای I/O هارد دیسک ها تقسیم میشود و به این ترتیب سرعت خواندن/نوشتن تا حد بسیار زیادی بهینه شده و افزایش مییابد. کارایی این RAID نسبت به RAID5 از این جهت بهتر شده است که هر یک Fail فقط بر یک آرایه از اطلاعات تاثیر می گذارد. استفاده از RAID به این دلیل صورت می گیرد که با قرار دادن داده ها بر روی بیش از یک عدد هارد دیسک، عملیات ورودی و خروجی به یک همپوشانی خاص رسیده که در نتیجه باعث افزایش کارایی می شود، افزایش کارایی سیستم یعنی افزایش سرعت خواندن و نوشتن.

بصورت ماژولار می توان از باکس هاردهای SSF و LFF استفاده نمود. RAID 0 یا Stripping (نواری)، اطلاعات را به قسمت های مساوی به نام Stripe یا Chunk (نواری و قطعه قطعه) تقسیم کرده و هر قسمت را روی یک هارد ذخیره می کند در واقع بین مجموعه هاردهای موجود در آرایه توزیع و ذخیره می کند. 1. Rotating Green: اگر به رنگ سبز به صورت چرخشی دیده شود به معنی Drive Activity یا همان فعالیت درایو و هارد است. در ادامه چراغ های هارد را در سرور HPE DL380 بررسی میکنیم و در مورد رنگ و نوع روشن بودن این LEDها که چه وضعیتی از هارد را نشان میدهد، بحث میکنیم. ۳- فایل های مورد نیاز بوت در حالت UEFI. در RAID 6 حداقل 4 هارد مورد نیاز است. معماری این RAID به گونه ای است که عملیات خواندن و نوشتن بر روی هارد ها پخش می شود این امر باعث می شود که مجموع کارایی هارد ها از کارایی یک هارد به مراتب بیشتر باشد. در روش عادی که یک هارد داریم، وقتی فایلی آسیب ببیند یا قسمتی از هارد به صورت فیزیکی خراب شود، دیگر بازگرداندن اطلاعات آن تقریباً ناممکن است حال آن که در RAID خیلی راحت میتوانیم اطلاعات را از یک دیسک دیگر برگردانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *