سرور HPE DL380 Gen10

قابلیت اطمینان، سرویس دهی بالا و در دسترس بودن سرور HP ProLiant DL380 Gen9 آن را برای اکثر محیطهای سروری ایدهآل ساخته است. مدل نرمافزاری تنها در شرایطی پیشنهاد میشود که با کمبود امکانات و بودجه مواجه هستیم، و یا اینکه قرار است بر روی یک سیستم پشتیبان و نه سیستم اصلی پیاده سازی شود. اما passive hub بدون اینکه سیگنال را تقویت کند آن را به سایر پورت ها ارسال می کند. این Raid حداقل به ۴ دستگاه هاردیسک نیاز دارد مزایا و مشخصات : – عمل تکه تکه کردن بلوکهای داده همانند Raid۱ انجام می پذیرد . نرخ انتقال داده بهینه مزایا و مشخصات : – حداقل به ۴ دستگاه هاردیسک نیاز دارد . HUB یک سخت افزار مرکزی در توپولوژی star می باشد که کامپیوتر ها برای برقراری ارتباط به آن وصل می شوند. یکی از گزینههایی که در خرید سرورهای اینترپرایز می توانید در نظر بگیرید، قابلیت پیاده سازی RAID است، گزینه ای که امروزه در خرید سرور hp به راحتی در اختیار شماست. این کارت ها دارای یک آدرس منحصر به فرد 48 بیتی، که بر مبنای 16 می باشند.

رم های قابل پشتیبانی در این سرورها از نسل DDR4 Smart Memory میباشند. قطعات سخت افزاری دیگری به غیر از CPU سرور، رم، هارد، پاور نیز وجود دارد که بنا به نیاز کسب و کار روی سرور نصب می شوند. علاقه زیادی به سخت افزار دارم ، اگه فرصتی بمونه در زمینه ادیت فیلم و تصویر و طراحی رابط کاربری وب و اندروید مطالعه و تمرین می کنم . Router در مدل OSI در لایه ی physical کار می کند.روتر ها برای مشخص کردن مقصد پکت از ip address استفاده می کنند. این پردازنده ها، قابلیت پشتیبانی از رم های ECC را دارند. تفاوت اصلی این سریها سرور های اچ پی به شکلساخت آنها مربوط میشود. نسبت به RAID۳ دارای نرخ انتقال بسیار بهتری می باشد. پشتیبانی از پردازنده های بی نظیر شرکت اینتل خانواده زئون سری اسکایبل (Intel Xeon Processor Scalable) که اکنون نسبت به قبل 60 درصد کارآیی بیشتری را ارائه می کنند و به ازای هر هسته پردازنده کاریی 11 درصد بیشتر شده است. اگر می خواهید سرور پرقدرتی داشته باشید یا به دنبال به روزرسانی سرور خود هستید و به قطعات قوی تر نیاز دارید ، حتما به قطعاتی که در سرور استفاده می شود توجه داشته باشید .

شبکه MAN چیست؟ شبکه ی کلانشهری شبکه ای است بزرگ در سطح یک شهر که در این شبکه ها معمولا برای ارتباطات و اتصالات ازفیبر نوری یا بی سیم استفاده می کنند. ترکیب انواع ماژول حافظه در این سرور پشتیبانی نمی شود. از حافظه فوق به منظورنگه داری اطلاعاتی که در انتظار پردازش می باشند و یا اطلاعاتی که می بایست بر روی شبکه منتشر شوند استفاده می گردد. سیکل خواندن بسیار سریع (ترافیک کمتر در گذرگاه ) – سیکل نوشتن متوسط (محاسبات مربوط به Parity ) – قابلیت و اطمینان بالا (وجود ECC ) معایب : – خرابی در یک دیسک در خروجی تاثیر ندارد. در روش نرمافزاری سیستمعامل یا BIOS مسئول پیاده سازی آن خواهد بود، و در روش سختافزاری کنترل کنندههایی به نام Raid Controller این وظیفه را بر عهده دارند. اطلاعات parity به سیستم RAID اجازه میدهد در صورتی که اطلاعات هارد دیسک دچار مشکل شده باشد، آنها را شناسایی و بازسازی کند. این کار را با بازطراحی پاورها انجام داده یعنی اندازه آنها را 25 درصد کوچکتر کرده و آنها را در قسمت پشتی کنار هم قرار داده در نتیجه میتوان بالای آنها درایوهای اضافی Hot Plug را قرار داد.

در برخی از موارد، زمانی که شما به دنبال یک گزینه بینابینی هستید، میتوانید در سرور از تلفیق درایوهای SAS و SATA بهره ببرید (همچنین میتوانید از درایوهای SSD SATA هم استفاده کنید). برای مرتبط کردن یک محیط thinnet به محیط thicknet از وسیله ای به نام transceier کمک می گیریند. DL580 G10 سرورچهار یونیت با پشتیبانی از چهار عدد پردارنده مرکزی با کارایی و توان بسیار بالا و امکان دسترسی سریع و همیشگی، گسترش و توسعه آسان برای تغییرات آتی ایده آل ترین انتخاب شما خواهد بود و همیشه خرید این سرور را به عنوان یک خرید عالی به یاد خواهید آورد. افزایش کارایی سیستم بستگی به سطح تکنیکی RAID دارد که بر اساس نیاز شما پیاده سازی میشود. هدف اصلی استفاده از RAID این است که بتوان به صورت یکسان دادهها را در دیسکهای متفاوت ذخیره کرد و این کار سبب افزایش کارایی و حفاظت از دادهها میشود. طبق این طراحی، وقتی کسبوکار شما رشد کند، نیاز به تجهیزات بیشتری خواهید داشت. این سری سرورها از 12 Gb/s SAS و تا 20 عدد NVMe drive پشتیبانی و ساپورت می کند. اچپی برای این کار، استفاده از دو پورت ۱۰ گیگابیتی را پیشنهاد داده است. This has been created by !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *