سرور HPE ProLiant DL360 Gen9 B3695432

ضایعه نخاعی چیست و انواع آن - دکتر سیامک مرادی، فوق تخصص درد برای بسیاری از دوستان پرسشی که مطرح می شود این است برای چه استوریج کنترلر باید داشته باشیم و اصلا برای چیست؟ زیرا امنیت آن بسیار بیشتر می باشد. اما سربار مالی و هزینهی ناشی از قطعی، خصوصاً در سازمانهای امروزی که بسیار به IT وابسته هستند، در روش سرویس و نگهداری بسیار پایینتر است. اما بهترین راهنمایی جهت خرید سرور HP آن است که با کمک یک کارشناس فنی یک فهرست خرید تجهیزات طبق نیاز های خود تهیه کنید و از آن برای بررسی ملزومات استفاده کنید. در هنگام انتخاب RAM برای سرور خود بهتر است از تعداد مموری بالا با حجم کمتر انتخاب کنیم . تکنولوژی این فن ها باعث کارایی بالاتر و مصرف انرژی کمتر در سرور می شود. این هارد درایو در شرایط نرمال در ظرف مدت کمی می تواند تمام ظرفیت حافظه خود را خوانده یا نگارش کند. در مورد سرور های پارت نامبری hpنیز باید مد نظر قرار بدهید که این سرور های کانفیگ کمپانی hp بود و کار شما را بسیار اسان کرده است همیشه سفارش بنده انتخاب همین موارد میباشد ولی اگر شرایط خاصی دارید با همدیگر این پست را تا اخر ادامه خواهیم داد. انچه مهم است انتخاب بهترین سرور hp برای شما میباشد مدنظر قرار بدهید که شما باید هزینه پرداخت بکنید و در هر شرایط و در هر صورت حق با شماست پس در انتخاب خود حساس باشید و به گونه ای انتخاب بکنید که تا ۷سال اینده نیازمندی شما به سرور را برطرف نماید. This article has been done with the help of .

سرور HP Server :: مرکز تامین سرور های اکسسوری های اورجینال ... برای انتخاب پردازنده مناسب برای سرور خود ، میبایست در نظر داشته باشیم که چه مقدار سرعت پردازش(فرکانس پردازش که بر حسب GHz سنجیده میشود) و چه مقدار هسته پردازشی(CPU Core) نیاز داریم. با این کار پهنای باند انتقال اطلاعات به مموری ها افزایش یافته و باعث میشود سرعت پردازش سرور مقدار قابل قبولی افزایش پیدا کند . با استفاده از پردازنده های E5-2600 v3 انتظار می رود سرعت حافظه تا 2133GHz باشد. این انعطاف پذیری، پیکربندی فوق العاده را ارائه می دهد تا برای طیف وسیعی از نیازهای تجاری در یک قیمت مقرون به صرفه عرضه شود. تا بر اساس فضای موجود تصمیم بگیریم که سرور یک یونیتی برای ما مناسب است یا دو یونیتی یا چهار یونیتی . این مجموعه از فعالیت ها ممکن است تعمیراتی یا نگهداری محور باشند و باعث پیشگیری از وقوع یک خرابی یا حادثه و توقف برنامه ریزی نشده تجهیزات گردند. برنامه مبتنی بر هاست محاسبات RAID را مدیریت می کند و با استفاده از رابط HBA یا I / O ، به درایوهای ذخیره سازی متصل می شود و با بارگیری سیستم عامل رید درایو، شروع می شود. با ترکیب اجزای انتخابی، ساخت برتر و تعمیر و نگهداری آسان، HP DL360 Gen 9 می تواند سطح جدیدی از ارائه خدمات آنلاین شما را فراهم کنند.

همانطور که در ابتدای مقاله هم ذکر شد سرور مجازی همان سرور اختصاصی است که طی فرایند مجازیسازی به سرور مجازی تبدیلشده است؛ اما هزینه سرورهای اختصاصی بسیار زیاد است، جدا از آن هزینه برق، تعمیر و نگهداری نیز به آن اضافه میشود. و اگر بعد از خاموش کردن یا ریست کردن یا ریست شدن بعد از نوسان برق یا ریست شدن بهر دلیل، در سیستم های RAID ، فایل سیستم خراب به نظر رسید و یا اطلاعات غیر قابل دسترس شدند، از نرم افزار و ابزارهای تعمیر درایو و اسکن دیسک به هیچ عنوان استفاده نکنید. مرحله آخر انتخاب پاور مناسب برای سرور است .در این مرحله بهتر است با استفاده از نرم افزار Power Advisor شرکت HP مقدار برق مورد نیاز برای سرورمان را مشخص کنیم . سرورهای HP از انواع پردازنده ها، رم ها، هاردها و حافظه های ذخیره سازی، کارت های شبکه، ریدکنترلرها، نرم افزارها و نیز امکانات ارتباطی و گرافیکی پشتیبانی می کنند. از نوآوری های جدید اچ پی می توان به استفاده از سیستم تنظیم هوشمند ( Intelligent System Tuning ) اشاره کرد که سطح بالاتری از عملکرد، کارایی و کنترل در محیط سرور را برای کاربر به ارمغان می آورد همچنین به صورت پویا سرویس دهنده های خود را برای هماهنگی با نیازهای منحصر به کاربر، در هر بار کاری تنظیم می کند و توان عملیاتی دستگاه را در حجمهای کاری حساس به زمان تاخیر (latency-sensitive workloads) بهبود میبخشد.

سپس با توجه به برق مورد نیاز سرور Power مورد نیاز برای سرور خود را انتخاب نماییم . روش striping یا نواری در رید: در تکنیک نواری، دیتا به بلاک هایی مساوی تقسیم میشود و سپس این Block های داده به صورت یک به یک در RAID قرار میگیرند. البته در شاسی های سرور چهار مورد زیر یافت میشود که میتوانید یکی از انها را انتخاب بکنید البته در زیر نیز جدولی کامل را برای شما که تمام این گزینه ها را بصورت مجتمع نشان میدهد را خواهید داد. میتونید برای انتخب پاور از نر افزار hppoweradvisor استفاده بکنید. 2. یا هم میتونید از داکیومنت هایی که به همراه همه سرور های ارئه میشه استفاده بکنید. ما تفاوت های بین این هارد ها، مزایا و مضرات آن ها را به شما توضیح می دهیم تا شما تصمیمی راحت تر در انتخاب این هارد ها داشته باشید. در این بهینه سازی SSD ها HPنیز برای پیکربندی در استوریج اچ پی ترکیبی بهینه سازی شده اند و کارایی تا 37000 IOPS افزایش می یابد. برای مثال بر روی سرور DL380 G7 بدون قرار دادن Expander نهایتا ۸ عدد هارد دیسک میتوانیم قرار دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *