سرور HPE Proliant ML150 Gen9 – آموزش تخصصی شبکه و امنیت

سرور HPE ProLiant DL380 G9 ، بررسی مشخصات و خرید ذره ای آرامش که در نوع خودش یک ناامیدی بزرگ برای سری فیلم های باند بود، تنها نمایی کوتاه از امگا سی مستر پلنت اوشن با بند فولاد ضد زنگ داشت. قبل از شروع ریکاوری RAID، لازم است که کلون درایوها را ایجاد کنید تا از درایوهای اصلی در مقابل فعالیت اشتباه محافظت شود. RAID 5 – پرکاربردترین نوع Raid میباشد و تحمل خطای بالایی دارد و برای راه اندازی و استفاده از Raid 5 به حداقل سه هارد دیسک احتیاج است. RAID 7 – این تکنیک یک سیستم عامل جداسازی را در آن واحد به عنوان کنترل کننده قرار میدهد و با استفاده از یک گذرگاه با سرعت بالا ذخیره میکند. RAID 0 – این تکنیک هماهنگ سازی میکند (اجزا دادهها در سرتاسر درایو پخش میشوند) اما هیچ افزونگی وجود ندارد. هیچ هماهنگ سازی وجود ندارد و از آنجایی که هر دیسک را میتواند در لحظه بخواند، عملکرد خواندن رایانه بهبود مییابد. این روش بهترین عملکرد را ارائه میدهد، ولی تحمل هیچ خطایی را ندارد و نیاز به مراقبت بیشتری دارد از لحاظ بکاپ گیری. RAID 1 عملکرد بالا و بهترین تحمل خطا را فراهم میآورد. زمانیکه اطلاعات در یک دیسک کپی می شود ، بصورت همزمان همان اطلاعات بر روی دیسک دیگر نیز نوشته می شود و همین امر یعنی در RAID Level 1 ما خطاپذیری یا Redundancy را داریم و در صورت خراب شدن و از بین رفتن یکی از دیسک ها ، عین داده ها در دیسک دیگر وجود دارد و می توانیم در ادامه از داده هایمان استفاده کنیم.

این که با فایلهای کپی کار کنید یا فایلهای اصلی انتخاب شماست. RAID 10 – ترکیبی از RAID 1 و RAID 0 را معمولا به این نام میخوانند که عملکردی بالاتر از RAID 1 دارد اما هزینه بسیار زیادی را نیز به همراه میآورد. شرح موقعیت پیچیدهتر خارج از محدوده این مقاله است و نیاز به مهارتهای خاصی دارد.پس توصیه میکنیم درباره نحوه جلوگیری از بین رفتن اطلاعات در Raid بیشتر بدانید. سری Xeon D-2100 پردازندههای بسیار مناسبی برای منظور شبیه سازی با تاخیر کم، پهنای باند بالا است و دیگر سرویسها را برای محیطهایی که با کمبود مکان فیزیکی و البته چالشهای مصرف انرژی روبرو هستند، ارائه میکند. RAID 6 – این نوع همانند RAID 5 است با این تفاوت که یک طرح برابرسازی دوم وجود دارد که در میان درایوهای دیگر پخش شده است و باعث افزایش تحمل خطا و انعطاف درایو میشود. قبل از بازسازی ناهنجاریهای فیزیکی RAID، ممکن است نیاز به تعمیرات اعضای RAID باشد که ایمیج از بخشهای مختلف از تمامی درایوها نیاز است. RAID 50 – این تکنیک مجموعی از روشهای RAID 5 است که در RAID 0 به منظور بهبود عملکرد RAID 5 بدون کاهش حفاظت از دادههای تشکیل شده است. RAID 4 – این تکنیک از هماهنگ سازی گسترده استفاده میکند، به این معنی که میتواند تمامی اطلاعات را از هر یک از درایوها بخوانید.

این تکنیک عملکردی بالاتر از RAID-3 را ارائه میدهد اما هزینه بسیاری دارد. بسیاری از مردم بر این باورند که RAIDها نمیتوانند خطا کنند، در نتیجه انتظار بیش از حدی از تحمل خطا RAID و توابع بازسازی خودکار دارند. CPU با استفاده از یک واحد ALU که مخفف Arithmetic & Logic Unit و به معنای “واحد محاسبه و منطق” است، تمامی دستورات ورودی را محاسبه، مقایسه یا بر طبق عملکردهای منطقی تصمیم گیری کرده و سپس در صورت نیاز، خروجی را تحویل میدهد. در سال ۱۹۸۸ پس از هشت سال قوای ارتش سرخ شوروی شروع به عقب نشینی از افغانستان کرد. این فناوری از حذف شدن اطلاعات در صورتی که یکی از درایوها (حتی بیشتر از یکی) نتواند پاسخگو باشد، جلوگیری میکند. من به شدت توصیه میکنم از کپیها استفاده کنید که اگر در رسانههای اصلی بخشهای خرابی وجود داشته باشد میتواند باعث بدتر شدن شرایط درایوها یا منجر به شکست کامل شود. RAID مخفف Redundant Array of Inexpensive Disks و به معنای آرایه افزونه دیسکهای مستقل است. اگر آنها را بدانید، میتوان فرض کرد نیمی از کار قبلا انجام شده است و ما زمان زیادی را برای انجام کارهای لذت بخشتر ذخیره کردهایم.

البته هارد درایوهای SSD معایبی نیز دارند، از جمله آن میتوان به هزینه بالاتر آن نسبت به هاردهای HDD اشاره نمود، اما این مشکل نیز امروزه با توسعه سرویسهای ابری و ذخیرهسازی آنلاین تا حدی حل شده است. مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های بی شماری را در کارنامه ی رسمی خود به ثبت رسانده است. ■ حافظه NAND تعداد پایه های سخت افزاری کمتری نسبت به NOR نیاز داره و از طرفی شرکت سازنده می تونه یه فضای فیزیکی مشخص واسه حجم های مختلف در نظر بگیره . در حال حاضر این سرور اچپی، ۷۶۸ گیگابایت حافظه DDR4 را با استفاده از DIMMهای ۳۲ گیگابیتی پشتیبانی میکند. این نوع حافظه هیچگونه قطعه متحرکی ندارد و بنابراین تقریبا بدون صدا عمل میکند. توجه داشته باشید که هنگام انتخاب و خرید کارت شبکه باید تعداد و نوع اسلات های سازگار با کارت شبکه را در نظر بگیرید و دقت کنید که اسلات خالی برای نصب کارت شبکه وایرلس دارید. استفاده از تکنولوژی RAID باعث میشود که اطلاعات روی چند هارد دیسک طبق برنامه ریزی و فرآیند خاصی ذخیره شده و داده ها به صورت یکسان در تمام هارد دیسک ها ذخیره شوند. امیدواریم تا اینجا متوجه شده باشید Raid چیست و انواع آن چگونه است .حالا بهتره کمی به بحث بازیابی اطلاعات سرورهای تحت ساختار RAID بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.