سرور HPE ProLiant ML30 Gen10، ویژگی های سرور اچ پی ML30

NOTE: The DL380 Gen10 chassis ships with 4x 1 Gb embedded. NOTE: NVMe drives CANNOT be ordered with this Processor. NOTE: M.2 supports Software RAID only. NOTE: The 3 LFF rear drive box will consume space for the secondary and tertiary riser. پشتیبانی از هارد دیسک بصورت ۳۰ عدد هارد SFF با ظرفیت ۱۵٫۳ ترابایت، یا ۱۹ عدد هارد LFF با ظرفیت ۱۴ ترابایت، یا ۲۰ عدد هارد NVMe و SATA RI SSD با ظرفیت های ۷٫۶۸ ترابایت با هدف افزایش ظرفیت ذخیره سازی و سرعت انتقال بالاتر. کارخانه های سازنده این آدرس را به صورت سخت افزاری در تراشه ی روی کارت شبکه قرار می دهند. با در دسترس بودن پردازنده های خانواده Xeon E5-2600 v3 اینتل، فروشندگان سرورهای متنوع پلت فرم های رایانشی را راه اندازی کرده اند که از افزایش عملکرد و کارایی معماری جدید زئون بهره می برند. FlexibleLOM Rack – FLR کارت شبکهایی برای سرورهای رکمونت است که به صورت یک کارت از پشت سرور روی سرور قرار میگیرد و روی Board پیچ میشود. FLR نمایانگر FlexibleLOM است برای سرورهای رکمونت و FLB نمایانگر FlexibleLOM است برای سرورهای بلید – Blade.

سازگاری با Through put شبکه: در صورتی که یک شبکه اترنت سریع سرعت 100mbps پیاده سازی شده است ، انتخاب یک کارت اترنت با سرعت 100mpbs تصمیم مناسبی در این رابطه نخواهد بود. در بسیاری موارد با کارت شبکه PCI سازگاری دارد. این کارت شبکه در لپ تاپ ها هم کاربرد دارد. کارت شبکه وایرلس PCMCIA نوعی کارت PCI است که داخل لپ تاپ ها و نوت بوک ها استفاده میشود و آنتن آن از بدنه لپ تاپ بیرون زده است. کارت شبکه برای همه شبکه ها از جمله شبکه اترنت و کابلی، شبکه بی سیم، شبکه wi-fi، و در سیستمهای کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ و سرور بخشی حیاتی و ضروری است. اکثر کامپیوترها کارت شبکه را به صورت built-in دارند (به این معنا که آنها بخشی از مادر بورد اصلی هستند) اما میتوان کارت شبکه را برای افزایش و بهبود عملکرد کامپیوتر به آن افزود. در اغلب کارتهای شبکه که بدون جامپر (Jumper less) هستند و کلیدهای ریز را هم ندارند، تنظیم پیکربندی در آنها با نرم افزاری که همراه کارت شبکه فروخته می شود، انجام می گیرد. اما اغلب کارت شبکه های کامپیوتری فقط یک پورت دارند. در حقیقت این سرور با حفظ تمام ویزگی های قبلی از جمله توان پردازشی و قدرت Processing به یک استوریج سرور حرفه ای هم تبدیل شده است که نیاز قابل توجه ای از میزان ذخیره سازی را برآورده می کند.

با استفاده از خط فرمان یا کامند لاین، اطلاعاتی درباره کارت شبکه سیستم خود میبینید که البته نسبت به روش ابزار سیستم اینفورمیشن جزییات کمتری میبینید. معمولا برای اتصال سوئیچ شبکه گیگابیتی به هم با هدف توسعه شبکه استفاده میشوند. این کارت شبکه کابلی، دارای ۴ پورت یک گیگابیتی است که به ازای هر کارت توان عملیاتی ۸Gb/s full duplex را فراهم میکند. FlexibleLOM ها در جایگاه خاصی از مادربورد قرار گرفته و مانند یک LOM عمل میکنند، با این تفاوت که شما امکان انتخاب نوع اتصال در هر لحظه را دارید. توجه دارید که کارت شبکه وایرلس به تنظیمات بیشتری روی کامپیوتر نیاز دارد تا کامپیوتر به شبکه وصل شود. برای اتصال به شبکه وایرلس به پسورد وای فای نیاز داریم. به کارت شبکه وایرلس، آنتن یا آنتن هایی متصل است که سیگنال وایرلس را از روتر میگیرد و به اتصال اینترنتی قابل استفاده در کامپیوتر تبدیل میکند. این سرور جدید اچ پی با داشتن حافظههای HPE 2666 MT/s DDR4 SmartMemory که ۱۱ درصد نسبت به ۲۴۰۰ MT/s سریعتر هستند، ۳ ترابایت حافظه را فراهم میکند. کارت های شبکه می توانند به گونه ای طراحی شوند که مستقیماً بدون در نظرداشتن استفاده از پردازنده کامپیوتر و یا واسطه ای دیگربه حافظه RAM کامپیوتر دستیابی داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.