سرور HPE ProLiant ML350 G9 – TNT HEMATi

و نمی توان برای رید بندی دیسک های SAS از آن بهره برد و باید یکی از کنترلر های سری Essential یا سری Performance را به کار برد. البته تمامی کابل ها حذف نشده اند؛ کابل اتصال هارد ها به رید کنترلر، همچنان به صورت کابل فلت، متصل می شود که البته از کناره بدنه شاسی عبور می کند و مزاحمتی برای سایر سخت افزار ها ندارد. ما در ایتجا قصد داریم به صورت کامل در مورد کارت شبکه و انواع آن صحبت کنیم و همچنین به تمامی مشکلات فنی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد پاسخ دهیم . بجز ویژگی های سخت افزاری منحصربفرد، در این سرور امکان استفاده از تمامی نسخه های سیستم عامل اعم از ویندوز، Clear OS، Cent OS، Microsoft Azure و یا حتی کانتینرهای Docker فراهم شده است. این جعبه ضمن حفاظت فیزیکی از هارد درایو شما ، دارای رابط های سخت افزاری USB یا Firewire می باشد که بر روی انها تعبیه شده اند.

plump dreamy asian woman with makeup on gray background حافظه های SSD نسبت به قطع ناگهانی برق آسیب پذیر هستند و ممکن است اطلاعات درایو از بین برود یا منجر به شناسایی نشدن یا عدم شناسایی اس اس دی منجر شود که در این مواقع دسترسی به اطلاعات امکان پذیر نیست که در این صورت باید به مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات و تعمیر SSD مراجعه شود. DRAM حافظه فرار است و با قطع جریان اطلاعاتش را از دست می دهد اما SSD از حافظه فلش NAND استفاده می کند که غیر فرار است و با قطع جریان اطلاعاتش را از دست نمی دهند. NAND Flash : به یکی از چیپ های حافظه SSD گفته می شود که می تواند حجم های 8 ، 16 یا 32 گیگابایت را داشته باشد. USB Flash Drive : یا همان درایو های فلش USB واضح ترین مثال استفاده از این نوع چیپ ها هستند یا همان فلش و یا مموری که در بسیاری از موارد پر کاربردترین نوع در استفاده شخصی مردم میباشد. تفاوت SSD و USB فلش : هر دو از NAND Flash استفاده می کنند اما کیفیت NAND استفاده شده ، کنترلر و رابط آنها متفاوت است.(کنترلر را در ادامه معرفی خواهیم کرد). درایو Solid State Drive – SSD جهت استفاده کاربر نهایی و استفاده های صنعتی است که از فلش مموری های NAND برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند و هدف این متن آشنایی بیشتر شما با این نوع حافظه های تولیدی می باشد.

فلش مموری فلش مموری ها چیپ های حافظه غیر فراری هستند که می توانند به صورت الکترونیکی نوشته و پاک شوند و به الکتریسیته برای نگه داشتن اطلاعات درونشان نیاز ندارند و دو نوع اصلی NAND و NOR دارند. این محصول برای کسانی که نیاز به جابجایی دائم هارد خود دارند توصیه می شود. پردازشگر هایی که این ویژگی ها را پشتیبانی نمی کنند نمی توان از آنها برای مجازی سازی استفاده کرد. این نوع از حافظه ها به علت مزایای قابل توجه ای که نسبت به هاردها دارند از نظر قیمت نیز نسبت به هاردها متفاوت هستند و قیمت نسبتا بالایی دارند. همچنین قیمت هارد اکسترنال به جهت این ویژگی های متمایز کننده بالا تر می باشد. هارد دیسک های اینترنال همانطور که از نامش بر می آید به درون کامپیوتر تعلق دارد و جایگاه آن ثابت است. هارد دیسک پاسپورتی : همانطور که از نامش پیداست ظاهری مانند یک پاسپورت کوچک دارد وتنها با یک USB به دستگاه مورد نظرتان وصل می شود.

هارد دیسک های IDE همانطور که مشاهده می کنید با کابلهای 40-80 سیم و کانکتورهای پهن شناخته می شوند. مصرف کمتر برق ، سرعت بالاتر، حجم کمتر و به طور کلی کارامدی بیشتر از مزیتهای هارد دیسک های SATA نسبت به IDE می باشد. حافظه SSD رقیبی برای هاردها یا حافظه های HDD محسوب می شود زیرا بدلیل مقاومت زیاد و همچنین مصرف برق کمتر و نیز سرعت عملکرد بالا می تواند جایگزین خوبی برای این نوع از حافظه ها باشد به شرط اینکه قیمت این نوع حافظه هم کمی به صرفه تر شود . اگر تعداد چند سرور در یک رک به شکل همزمان در حال فعالیت باشند هزینه های مصرف برق در سال نکته قابل توجهی خواهد بود. این موضوع در طراحی تلفن همراه، و چالش کوچکتر شدن لپ تاپ ها و تبلت ها نکته مهمی است و البته نتیجه کاملا واضح بود: هارد بزرگ ۲.۵ اینچی، در نهایت باید برود. این نوع سرور برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ بسیار مناسب می باشد. بسیاری از رایانه های شخصی هنوز با رابط های UEFI در حالت متنی ارسال می شوند که مانند صفحه تنظیم BIOS قدیمی ظاهر ، کار می کنند. تجهیزات سنگینتر مانند UPS و باتری های اکسترنال باید در پایینترین قسمت رک سرور قرار گیرند تا هم تعادل رک برقرار باشد و هم خطر نشت اسید باتری و تاثیر روی دیگر تجهیزات حذف شود و هم حمل و جابجایی آنها راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.