شرکت پردازش رایان پژواک

ابتدا باید کابل شبکه کنسول به SAN استوریج متصل شود. در ضمن گستره وسیعی از انتخاب تجهیزات استوریج را از 6 Gbps SAS2/SSD گرفته تا Midline SAS، ارایه میدهد. در این سیستم ضمن تاکید برروی اصلاح خرابیهای اتفاقی و از کارافتادن غیر منتظره تجهیزات با بهره گیری مناسب از علوم و امار و احتمالات و پژوهش عملیاتی ، شبیه سازی، اقتصاد مهندسی ، تئوری صف و نگرش های تحلیلی ، تکنیکها و مدلهایی برای حالات مختلف انواع دستگاهها و تجهیزات ابداع شد که متخصصین این رشته می توانستند کلیه فعالیتها و عملیات نگهداری و تعمیرات را به نظم درآورده ، خرابیها را پیش بینی نموده تا جهت نگهداری و تعمیر آنها برنامه ریزی نمایند. برای مثال، شما می توانید سیستم عامل و برنامه های خود را روی یک درایو حالت جامد نصب کنید و در کنار آن از یک هارددیسک با ظرفیت بیشتر و قیمت ارزان تر برای ذخیره سازی فایل ها استفاده نمایید. هنگامی که ظرفیت این تراشه ها رشد کرد و بیشتر شد توانستند کل محیط های عملیاتی مانند Workbench آمیگا را در خود جای دهند. این نوع دستگاهها همزمان سرعت یک درایو SSD و ظرفیت یک هارد را به شما ارائه میدهند. رابطهای منطقی یک مجموعهی استاندارد از عملیات و توابع را تعریف میکنند که دستگاههای ذخیرهسازی به سیستمعامل ارائه میدهند.

جایگزین مناسب برای این حافظهها، مواردی مبتنی بر DRAM هستند که از همان تکنولوژی موجود در اکثر ماژولهای رم استفاده میکنند. برای مدتی مدید یکی از اهداف صنعت کامپیوتر، پیدا کردن روشی برای ذخیره مداوم و ماندگار بوده تا به لحاظ سرعت و پایداری بیشتر شبیه به رم باشد. بیشتر سیستمها یک hot spare دارند که در صورت Fail شدن هارد به سرعت جایگزین هارد خراب میشوند. کانکتورهای گوناگون، مانند SATA، باعث میشوند بهراحتی بتوانیم از چیزی بسیار سریع تر از یک درایو مکانیکی قدیمی استفاده کنیم. هر یک از سلولها دارای یک بار الکتریکی کوچک است که نشاندهندهی «داده» است و هنگامیکه همهی بیتها با هم جمع میشوند، فایلهای شما تشکیل میشوند. این بخش اساساً یکی از قسمتهای روی تراشهی حافظه است و شامل یک ترانزیستور است که قادر به نگهداری یک بار الکتریکی است. اولین فرمت، سلول تک سطحی (SLC) است که میتواند بهاندازهی یک سطح، شارژ الکتریکی را ذخیره کند؛ بنابراین اگر سلول شارژ شود، آن را معادل مقدار یک برای بیت قرار میدهد و اگر نه آن را برابر صفر قرار میدهد. قبل از اینکه حتی درایو های مکانیکی به شکلی متداول در دسترس باشند، کامپیوتر ها از کد ذخیره شده در یک تراشه ROM که بر روی مادربرد قرار گرفته بود، بوت میشدند.

Active Partition: وظیفه بوت شدن سیستم عامل را بر عهده دارد. 5. حالا سیستم را ری استارت کنید و با زدن هات کی، وارد بایوس شوید. بایوس یک صفحه آبی رنگ با تعدادی گزینه را نمایش میدهد. این مسیر با وجود درایوهای هیبریدی مانند درایو فیوژن اپل که تعدادی درایو ذخیرهسازی سریع حالت جامد را به هاردهای معمولی افزوده، راحتتر شده است. عوامل موثر دیگری (مانند استفاده از صفحات و بلوکها) نیز وجود دارند که به ذخیرهسازی امن و کارآمد (مثلاً فیلمهای مختلف شما) اطلاعات کمک میکنند؛برد کنترل جایی است که تولیدکننده می تواند با اضافه کردن ویژگی ها و امتیازات خاص نسبت به دیگر رقبا تفاوت هایی را ایجاد کند. همین مورد در هارددیسکها نیز اتفاق میافتد؛ اما برای درک این که تفاوت آن با حافظه SSD چیست باید بدانید این جا نیازی نیست یک هد مکانیکی بهطور فیزیکی در اطراف درایو قرار بچرخد تا همهی این بیتها را برای دسترسی به یک فایل آماده کند. این کنترلر می تواند از رابط های SAS 12Gb/s پشتیبانی کند. سرور dl380 g10 از این ویژگی به صورت مناسبی برخوردار است و باید گفت که نسل اول و دوم پردازندههای Scalable ساخته شرکت Intel پشتیبانی میکند. نسل جدید مدل 380 هم اکنون با پشتیبانی از خانواده جدید پردازنده های اینتل، سری Scalable توانسته است نسبت به نسل قبل 71% افزایش راندمان و 27% افزایش هسته های پردازشی داشته باشد.

فلش NAND همان نوع حافظهای است که در رسانههای قابلحمل مانند کارتهای SD و همچنین حافظهی تلفن همراه یا تبلتتان استفاده میشود. زیرمجموعههای کارتهای PCIe نشان میدهند که چه تعداد «راه (یا lane)» وجود دارد و هر lane نیز یک جفت مسیر است، یکی برای ارسال و دیگری برای دریافت. در عوض، نمونههای یکپارچه ای از موارد فوق هم بودند که در آنها هم هارددیسک و هم درایو حالت جامد در یک دستگاه واحد وجود داشتند. حتی EEPROM های جدید که شما میتوانید روی آنها داده رایت کنید، همچنان متفاوت و غیرعادی هستند زیرا نمی توان محتوایشان را در زمان اجرا تغییر داد. آنها دقیقاً شبیه به اس اس دی نیستند، زیرا قابلیت نوشتن داده را ندارند، اما ایده استفاده از چنین چیزی به منظور اجرا کردن سیستم عامل از روی حافظه غیر مکانیکی استوار است. پیش از هر چیز بد نیست ببینیم اجزاء درون یک حافظه SSD چیست و در اولین نگاه به درون چنین چیزی خواهید دید صفحهی براق یا بازوی مکانیکی در کار نیست. این جاست که خوایم دید ضعف هارد دیسک نسبت به حافظه SSD چیست و باید گفت چندین عامل برای برتری اس اس دی وجود دارد. اگر تلفن شما میتواند چندین و چند گیگابایت اطلاعات را بدون وجود درایوهای سنگین و پر سر و صدا نگه دارد، چرا یک لپ تاپ نباید همچین توانایی داشته باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *