فروش استوریج HP 3PAR 8200

حالا ببینیم حافظه های m2 چیست؟ حالا چرا طول درایو، مهم است، مخصوصا در لپ تاپ ها؟ رایانه جدید شما سریعتر از آنچه در BIOS وجود دارد بوت و خاموش می شود و می توانید از درایوهای با اندازه ۲.۲ TB یا بیشتر استفاده کنید. مزایای mSATA SSD عبارتند از: ابعاد کوچک، مصرف برق کم، بدون صدا و تکان، بوت و خاموش شدن سریع. مدیریت power سرور مانند خاموش یا روشن نمودن و یا راه اندازی مجدد و پیکر بندی آن . همچنین سرور ML350 از نسل دهم از مواردی نظیر SAS با سرعت 12Gb/s ، NVMe SSD ، چهار پورت شبکه 1GbEو طیف گسترده از کارتهای شبکه و گزینههای محاسباتی پشتیبانی مینماید. از آنجایی که درایوهای mSATA مبتنی بر SATA است، تمام مزایا و محدودیتهای این رابط را دارد از جمله محدودیت سرعت بالا در جدیدترین نسخه Serial ATA یعنی SATA 3.0. کانکتورهای موجود در درایوهای mSATA به عنوان Mini-PCI شناخته میشود که برای نصب اجزای جانبی کوچک آنبورد مانند کارتهای کوچک وایفای، کاربرد دارد. در صورتی که بیت کوین فایل دیجیتالی بود که تنها با کپی کردن آن میتوانستید هر تعدادی که میخواهید واحد جدید بسازید، این سیستم قابل جعل بود؛ اما استفاده از ترفندهایی مانند کلید خصوصی و کلید عمومی، باعث شده تا چیزی به نام بیت کوین تقلبی وجود نداشته باشد.

این حافظه را میتوان از مهمترین بخشهای کامپیوتر یا سرور دانست. ولی این سرور را هم در صورت نیاز میتوان درون رک قرار داد و با انجام این کار سرور باعث اشغال شدن ۵ یونیت از رک خواهد شد . این کارت شبکه می تونه روی هر دستگاه هوشمندی باشه منظورم اینه لزوما روی کامپیوتر یا لپ تاپ نیست ، الان دیگه روی ماشین لباسشویی و یخچال فریزر هم کارت شبکه نصبه و می تونید به اینترنت وصل بشید . این درایوها کوچکتر هستند و به طور بالقوه ظرفیت بیشتری دارند، و مهمتر از همه این که لزوما به SATA وابسته نیستند. گزینههای مربوط به شبکه این سرور فوق العاده چشمگیر هستند چرا که درگاههای گیگابایتی چهارگانهای به همراه یک جایگاه اختصاصی و کاملا انعطاف پذیر FlexibleLOM بر روی آن قرار دارند و ماژولهایGbE 10/25 نیز گزینههای بیشتری را برای انتخاب در اختیار شما قرار میدهند. هرچه درایو بلندتر باشد، چیپ های NAND بیشتری میتواند روی آن باشد اما در عین حال میدانیم که صرفا طول، بیانگر ظرفیت نیست. بازار به استفاده از M2 SSD ها تمایل بیشتری پیدا کرد تا mSATA SSD ها. This content was generated by .

درایوهای mSATA در زمان اوج محبوبشان، جایگزینهای خوبی بودند و از آنها با نام NGFF یا Next-Generation Form Factor یاد میشود و امروزه آنها را به شکل و نام نهایی M.2 در بازار میبینیم. با حفاظت امنیتی ساخته شده در سراسر چرخه عمر سرور با شروع از سیلیکون ریشه اعتماد به وجود می آورد. سرور فوق دارای کارت شبکه HPE 1Gb Ethernet 4-Port 331i Adapter بر روی مادربرد میباشد. بیشتر مادربوردهای دسکتاپ که از اسلات m2 پشتیبانی میکنند، دارای جای پیچهایی برای نصب انواع درایو m2 که معمولا ۸۰ میلیمتر، ۶۰ میلیمتر و ۴۲ میلیمتر وجود دارد بنابراین طول درایو در اینجا مسالهی مهمی نیست. کاربرد M2 SSDهایی با ظرفیتهای کمتر ۳۲ و ۶۴ گیگابایت، در اپلیکیشنهای تعبیه شده و SSD Caching است، که بستگی به تولیدکنندگان پی سی و سرور و … NAND اصطلاحی عمومی برای تراشه ها و چیپ های فلش مموری است که ذخیره سازی روی SSD را انجام میدهند و از نظر فنی به گیت های منطقی مورد استفاده در ساختار حافظه اشاره دارد. در حقیقت کنترلر S100i یک چیپ ست ساتا کنترلر حاوی نرم افزاری هست که به صورت آنبرد روی تمام سرور های نسل دهم اچ پی قرار داد.

نکته کلیدی در مورد m2 این است که M2 یک فرم فاکتور است و Bus متفاوت با خود M2 بوده و میتواند انواع متفاوتی داشته باشد و تمام تفاوتها میتواند ناشی از آن باشد. فرم فاکتور M2 در ابعاد مختلفی هستند در حالی که mSATA SSD ها تنها در دو اندازه ارایه شدهاند و Half-size mSATA SSD هم موجود است. همچنین PCIe Based M2 SSD از NVMe هم پشتیبانی میکند که کارایی بیشتر و زمان تاخیر کمتر را نسبت به دستگاههایی که از ATA یا SCSI استفاده میکنند، فراهم میکند. اما چیزی که مسلم است این است که حضور این درایوها بسیار کم شده و هم اکنون تنها در برخی سیستمهای دسکتاپی مشاهده میشوند. درایوهای M2 در اندازه مختصر و مفیدی هستند: شبیه بسته آدامسی که ماژول های NAND و چیپ کنترلری دارد. SATAe-based M.2 SSD ها از ۲ تا PCIe Lane پشتیبانی میکند اما درایوهای پرکاربردی نیستند. از 12Gb/s SAS، NVMe SSD و 4 کارت شبکه تعبیه شده یک گیگابیتی و بسیاری ویژگیهای محاسباتی و گرافیکی، پشتیبانی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *