فن سرور HP DL380 G10

HP PROLIANT DL380 GEN9 SERVER آخرین تحمل و قابلیت ارائه در HP 2P RACK PORTFOLIO. DL380 G9 همچنین یکی از اولین سرورهای ProLiant است که از HPE Persistent Memory پشتیبانی می کند و عملکرد و انعطاف پذیری داده ها را ارائه می دهد. هنگامی که صحبت از انعطاف پذیری و تطبیق پذیری به میان میآید، هیچ فناوریای بر استوریجهای سطح بلاک (Block level Storage) برتری ندارد. در این مقاله قصد داریم نکاتی درباره اینکه SAN Storage چیست صحبت کنیم و کاربرد و مزایا و معایب آن را بررسی کرده و به معرفی تجهیزات و مولفههای لازم برای پیاده سازی آن بپردازیم. سازمان ها می توانند هنگام راه اندازی اولیه ذخیره ساز تحت شبکه nas، تنها ظرفیت مورد نیاز خود را خریداری نموده و در صورتی که در آینده نیاز به ظرفیت بیشتری داشتند، فضای ذخیره سازی اطلاعات خود را توسعه دهند و از این طریق سرمایه گذاری خود را بهینه سازی نمایند.

HP DL360 DL360p G9 Gen9 Universal Media Bay 775427-001 ... در نهایت جدا کردن فضای ذخیره سازی اطلاعات از روی سرورها و قرار دادن آن بر روی یک SAN Storage باعث بالا رفتن و بهینهتر شدن قدرت پردازشی پردازندههای موجود بر روی سرور خواهد شد. همچنین می توان از این سیستم های ذخیره سازی اطلاعات، نسخه پشتیبان نیز تهیه نمود. این استوریجها همچنین با استفاده از تکنولوژی Remote Replication with FC and/or iSCSI میتوانند Disaster Recovery را پشتیبانی کنند. با توجه به اینکه دستگاههای SAN وابستگی دستگاههای ذخیره سازی اطلاعات به سرورها را حذف میکنند و به صورت مجزا میتوانند در شبکه ایفای نقش کنند. اگر قرار باشد به فضای ذخیره سازی فعلی خود هارد دیسکی اضافه کنید میتوانید به راحتی منابع ذخیره سازی اطلاعات خود را افزایش دهید، این امر میتواند در کاهش فضای مصرفی در اتاق سرور یا دیتاسنتر تاثیرگذار باشد. این استوریجها برای تقریباً هر نوع کاربرد از جمله ذخیره سازی فایل، ذخیره سازی پایگاه داده، فضای مربوط به فایل سیستمِ ماشین مجازی (VMFS) و …

طبیعی است که هر نرمافزاری روی هر سروری در شبکه میتواند به این منابع ذخیره سازی دسترسی پیدا کند و همین موضوع باعث بالا بردن کارایی هر چه بیشتر تجهیزات SAN در شبکه میشود. SAN یا Storage Area Network به شبکهای از استوریجها گفته میشود و استوریجی با دسترسی Block level برای سرور در دیتاسنتر است یعنی میتواند بدون واسطه و مستقیم به بلاکهای هارد دیسک دسترسی پیدا کرد که این روش سرعت بالایی دارد. درنهایت به بررسی SAN Storage های hp میپردازیم. زیرا فضای ذخیره سازی در شبکه SAN در سطح بلوک بوده و به این شکل نیز به سرورها نمایانده میشود: هرکه بامش بیش، برفش بیشتر. سازمانها و شرکتهای بزرگ از SAN برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میکنند و این نوع ساختار ذخیره سازی اطلاعات را به استفاده از روش DAS ترجیح میدهند، چرا؟ در یک SAN میتوان به راحتی اطلاعاتی را از هارد دیسکهای یک SAN به SAN دیگر منتقل کرد و حتی کوچکترین ارتباطی با سرور اصلی مالک اطلاعات برقرار نمیشود و این عدم وابستگی اطلاعات به سرورها، بکاپ گیری را بسیار کارا میکند.

9. SAN استوریجها را میتوان برای ذخیره سازی پایگاههای داده، سرورهای اپلیکیشن، سیستمهای خوشهبندی و همچنین فایل سرورها مورد استفاده قرار بگیرند. کیونپ با ارائه راهکارهای گسترش ظرفیت بالا با کارایی مناسب، افزایش ظرفیت تجهیزات ذخیره سازی استوریج را با توجه به رشد اطلاعات کاری، بسیار آسان نموده است. در پاسخ به این سوال که چرا شرکتها تمایل دارند از SAN Storage استفاده کنند، باید توجه کنیم که وقتی به هر نوع آپگرید و یا راهکار IT نگاه میکنید، باید نیازهای اساسی کسب و کار را برطرف کند. با توجه به اینکه بر روی یک SAN Storage ارتباطات شبکهای زیادی میتوان برقرار کرد و سرورهای مختلف را حتی در فضاهای کاری دور به هم ارتباط داد، کارایی و دسترسی پذیری سرورها بالا میرود، معمولاً ساختارهای کلاسترینگ در شبکههای بزرگ را با استفاده از تجهیزات SAN انجام میدهند. از معایب دستگاههای SAN میتوان به هزینه بیشتری که در مقایسه با سایر دستگاههای ذخیره سازی بابت هر گیگابایت میپردازید، اشاره کرد. سازی و همچنین در دسترس بودن دائم داشته باشیم، SAN مناسبترین راهکار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.