قیمت استوریج HP MSA 2021 و مشخصات سن استوریج HP MSA 2021 Storage

همچنین به دلیل سرعت بالای دستیابی در این نوع رید بیشترین استفاده در سیستم هایی میباشد که امنیت بسیار بالایی مد نظر نیست، همانند سرور های گیم، سرور های مخصوص استریم و VOD و یا سرور های پردازشی که امنیت اطلاعات خیلی فورس نمیباشد. این باعث شده که سرعت بالایی داشته باشیم و بیشترین کارایی را در بین انواع Volume داشته باشد. در محیطهای حساس به حفظ دیتا عملا کارایی نداره. این نوع رید که به(mirror) معروفه، حداقل و حداکثر روی دوتا هارد اعمال میشه یعنی اینکه یه کپی از تمام اطلاعات هارد اول روی هارد دوم گرفته می شه و مهمترین مزیت این نوع رید حفظ دیتا هستش چرا که در صورت ایجاد هرگونه مشکل برای یکی از هاردها اطلاعات به صورت کامل از روی هارد دوم قابل دسترسی هستش. در رید ۵ یک دیسک به parity اختصاص داده میشه. این سرور ویژگی هایی نظیر Performance ,redundancy را برای شما فراهم می کند این سرور برای SMB ها و مشتریانی که به هزینه های اقتصادی فکر می کنند ، بسیار مناسب است.

HP Ink Tank Wireless 415 All-in-OneThis data was generated by .

رم سرور HP 8GB PC3-10600R DDR3، که در مقایسه با سری DDR2 از سرعت بیشتر (فرکانس بالاتر) و مصرف پایین تر برخوردار هستند. سرعت نوشتن در مجموعهی دیسکهای به کار رفته در این تکنولوژی برابر با سرعت کندترین هارد و سرعت خواندن آن برابر با مجموع سرعت تمامی هاردهاست. که در ادامه به توضیح و کاربرد هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت. پیدایش تکنولوژی Raid در واقع برمیگردد به زمانی که دیسک های ذخیره سازی بسیار گران قیمت بودند و همچنین دارای پایداری مناسبی نیز نبودند. این کنترلرها از تمامی مرحلهها و انواع رید هاردهای سرور اچ پی پشتیبانی نموده و به طور اختصاصی برای کسب و کارها و تشکیلات بزرگ طراحی شده اند تا به این ترتیب فضای ذخیرهسازی داده را در سرورهای آنها ارتقا بخشند. سرورهای نسل نهم که از پیش خریداری شده اند شاید نیاز به آپدیت firmware خود داشته باشند تا با TPM 2.0 سازگار باشند. خانواده سرورهای Gen9 از پردازنده های زئون (E5 Xeon) در ورژن های v4 و v3 پشتیبانی می کنند. این رید را نباید با RAID01 اشتباه گرفت؛ در RAID01 که باز هم مجموعهای از ادغام ریدهای نوع صفر و یک است، ابتدا مرحلهی میرورنگ صورت گرفته و سپس دادهها به صورت تکه تکه (استرایپینگ) بر روی هارد دیسک ذخیره میگردند.

تقسیم یا Striping: در این تکنیک اطلاعات بطوری مساوی بین دیسک ها تقسیم و روی آنها ذخیره میشود، این تکنیک باعث عملکرد و سرعت بسیار بالای دستیابی به اطلاعات میشود ولی عمده ایرادی که دارد در صورت Fail شدن یکی از دیسک ها دستیابی به اطلاعات غیر ممکن خواهد شد. درواقع، افزایش امکان بازیابی به قیمت پایین آوردن سرعت خواندن و نوشتن صورت خواهد پذیرفت. این میزان ظرفیت برای کاربران خانگی یا کاربرانی که به استفادههای اداری میپردازند، مقدار مناسبی است. سرعت نوشتن این مدل، از Raid 1 کم تر است و استفاده آن معمولا در شبکه ها و سرور ها می باشد. سرعت خواندن و نوشتن در این سیستمها بالا بوده و دادههای بک آپ در بلوکهای اطلاعاتی طبقهبندی میگردند. گرچه RAID1 در زمینهی سرعت حرف چندانی برای گفتن ندارد، اما بیشک برای ذخیرهسازی دادههای حساس انتخاب بسیار مناسبی است. سرعت خواندن نیز قابل قبول است و کمی از حالت عادی بیشتر می باشد. بدیهی است هرچه که ظرفیت رم بیشتر باشد و کیفیت آن بهتر سرعت بالاتری نیز در جابجایی داده دارد و کیفیت و اصالت داده ها نیز حفظ میشود. سرعت این حافظه برابر 1333 مگاهرتز می باشد. بنابراین؛ سرعت سرور چندان دستخوش تغییر نخواهد شد.

تکنولوژی HPE Insight Online یک داشبورد شخصی برای نظارت بر سلامتوپشتیبانی از زیرساختهای همگرایانه در سرور را ارائه میدهد. همونطور که در جدول زیر میبینید تحمل خطای رید ۵ یک هارد هستش یعنی در صورت بروز مشگل برای دو هارد همزمان، عملا برگشت دیتا غیر ممکن خواهد بود. هزینه پیاده سازی این نوع رید با توجه به اینکه عملا فقط از فضای یک دیسک میتوان استفاده کرد مرقون به صرفه نیست. چنانکه در روش استرایپینگ گفتیم، RAID0 از امنیت پایینتری نسبت به انواع دیگر برخوردار بوده و امکان بازیابی اطلاعات از دست رفته در آن وجود ندارد. در تکنولوژی RAID1 روش میرورینگ به کار گرفته شده است. امنیت اطلاعات با افزایش دیسک های Raid به دلیل تقسیم بندی دیتا در دیسک های زیاد، بشدت پایین خواهد آمد. این در حالیست که قابلیت اطمینان سیستم افزایش یافته است، مصرف انرژی با تمام این فناوریهای جدید بطور قابل توجهی کاهش یافته است. رید ۱ در محیط هایی استفاده میشه که ثبات در دیتا بسیار مهمه و از اطلاعات حساس نگهداری میشه. بهبود استانداردهای دمای محیط با پشتیبانی از HPE Extended Ambient Operating Operation محقق شده. خوشبختانه همزمان با گسترش فرهنگ استفاده از سیستمها در بین مدیران و صاحبان مشاغل و اهمیت اطلاعات و حفظ آن برای این گروه، هزینه پیاده سازی RAID به کمک پیشرفت تکنولوژی روز به روز ارزانتر میشود و هم اکنون با توسعه بیش از پیش این تکنولوژی و کشیده شدن آن به دایره دیسکهای با تکنولوژی ATA حتی شاهد درخواست پیاده سازی این تکنولوژی بر روی سیستمهای رومیزی هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *