قیمت سرور HP ، مشخصات فنی، خرید سرور اچ پی G9/G10 – آوش افزار

پشتیبانی از نرمافزار مدیریتی HPE iLO که قابلیتهای وسیع مدیریت از راه دور سرور را فراهم میکند و امکان بهرهگیری از کارتهای شبکه 40 گیگابایتی از دیگر قابلیتهای سرور DL380 است. HPE در 5 سال گذشته توانسته تا 68 درصد مصرف انرژی در سرورها و انتشار کربن به ازای هر واحد را کاهش دهد که مهمترین محصول در این زمینه سرور کم مصرف Moonshot است که در آن از مولفههای کممصرف مانند چیپ کممصرف اینتل، AMD و ARM استفاده شده است. شماره تلفن ثابت به زودی قرار داده میشه تو سایت از قسمت تیکت میتونید درخواست پشتیبانی بدید، یاهو هم هستیم. این سطح از RAID از striping بلوک داده با یک دیسک parity اختصاصی استفاده میکند. اختلاف قیمت هارد سرور HP 1.8TB SAS 10K 12G SFF G7 که مخصوصا سرور است با هارد دیسک های معمولی به این دلیل است که هارد دیسک سرور جهت استفاده ۲۴ ساعته و بدون وقفه طراحی شدهاند. این سطح RAID اطلاعات را با استفاده از تکنیک striping به دو قسمت تقسیم کرده و روی ۲ دیسک مینویسد. خرید سرور استوک HP در سال اخیر با توجه به بالا رفتن قیمت سرور های HP Gen10 محبوبیت زیادی پیدا نموده است. Post has been generated with !

Holes در نتیجه میتوان از ایجاد آسیبها به بقیه تنظیمات سرور جلوگیری کرد. اطلاعات دیسک parity برای بازگردانی اطلاعات از دست رفته به کار میرود؛ یعنی هنگامی که اطلاعات یک دیسک با مشکل مواجه شود، میتوان با استفاده از دیسک parity، دادههای از دست رفته را بازگردانی نمود. میتوانید به انجمن پشتیبانی پی سی وب مراجعه نمایید. در مورد سی پی یو سرور یک نکته بگم . هاردسرور اچ پی HP SAS 900GB 10K 12G مناسب برای سرور های نسل 8 و 9 می باشد. ✅ سرورهای DL380 Gen9 همونطور که میدونین از پردازنده های 2600 نسل 3 و 4 بهره می برن و سرورهای DL560 Gen9 از پردازنده های 4600 نسل 3 و 4 پشتیبانی میکنن. شرکت اچ پی در تلاش بوده تا نسل جدید سرور های خود را به گونه ای طراحی کند که معیار های انتخاب یک سرور خوب سرعت، عملکرد بالا، انعطاف بالا و امنیت است. در هنگام خواندن، داده با اطلاعات کنترلی تطابق داده میشود و اگر خطایی وجود داشتهباشد، تصحیح خواهد شد ، در سطح ۲ RAID سرعت خواندن اطلاعات با توجه به استفاده از روش striping افزایش یافته، اما به دلیل نیاز به خواندن اطلاعات ECC مقداری کاهش پیدا میکند.

همچنین اطلاعات کنترلی خطا (ECC) را روی دیسک دیگر، در قالب بیتهای داده ذخیره میکند. RAID 4 حداقل ۳ دیسک لازم دارد که ۲ دیسک آن برای اطلاعات و یک دیسک برای parity استفاده میشود. از این نوع RAID به ندرت در مصارف خاص استفاده می شود و هزینه پیاده سازی آن نیز بسیار زیاد است ، بعضا به هیچ عنوان استفاده از چنین RAID ای به دلیل هزینه بسیار زیاد توصیه نمی شود ، برای مثال حداقل تعداد دیسک های مورد نیاز برای پیاده سازی RAID Level 2 عدد ۶ است ، از طرفی این نوع RAID در برخی از فرآیند های کاری I/O دیسک از خودش کارایی ضعیفی ارائه می دهد. این پیکربندی برای برنامههایی که نیازمند نرخ بالایی برای خواندن و نوشتن اطلاعات به صورت ترتیبی می باشند، مناسب است. کارایی RAID 6 بهدلیل ایجاد سربار درهنگام محاسبه اطلاعات parity و همچنین نوشتن اطلاعات، کمی پایینتر از RAID 5 است ولی بهدلیل اینکه اطلاعات در بین چند دیسک تقسیم شدهاند، خواندن اطلاعات به صورت تصادفی کارایی را کمی افزایش میدهد.

اگر قصد گسترش کسب و کار خود را دارید و به فکر خرید سرور با کیفیت با قیمت مطلوب هستید میتوانید با خیال راحت از آنلاین سرور خرید خود را انجام دهید . بازسازی دادهها از یک دیسک سخت آسیب دیده، همزمان با پردازش خواندن/نوشتن سرور روی دیسک سخت مجازی انجام میگیرد، به گونه ای که از دیدگاه سرور، یک افت کوچک در کارکرد، قابل مشاهده خواهد بود. سرور HPE DL380 Gen10 هارد دیسک های بزرگ LFF و هارد دیسک های کوچک SFF را پشتیبانی می کند اما برای نگهداری هارد ها نیاز به باکس و کدی کیج منحصر به آن سایز هارد دارد. آرایه های RAID که از Spare بهره میبرند ، در نتیجه دیسک ذخیره همیشه آماده سینک شدن با آرایه در شرایط بروز مشکلی برای یکی از دیسک ها است ، اگر یکی از دیسک های آرایه از دسترس خارح شود دیسک رخیره وارد مدار شده و اطلاعات از Parity ها ساخته شده و با دیسک ذخیره سینک می شود ، مزیت بکارگیری دیسک ذخیره در آرایه این است که نیاز به جایگزینی دستی هارد دیسک مشکل دار نیست ، وقتی که دیسک در آرایه RAID5 دچار مشکل شود سرعت آرایه به شدت کاهش پیدا میکند و در صورتی که دیسک دیگری از مدار خارج شود کل اطلاعات از بین خواهد رفت ، بنابراین با بکارگیری Spare دیسک خراب سریعا با دیسک آماده جایگزین شده و آرایه به سرعت به وضعیت نرمال با کارایی مناسب باز خواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *