قیمت هارد سرور خرید هارددیسک سرور HDD – آی تی بازار

سرور HPE DL380 با برخورداری از سخت افزارها و نرم افزارهای به روز و امن، توانسته عنوان پرفروش ترین سرور دنیا را حفظ کند و پلتفرم پردازشیِ مطمئن و ارتقاپذیر را به همراه کارایی و سرعت و چابکی در اختیار مشتریان مختلف قرار می دهد. جهت تهیه این محصول و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مختصات سرور اچ پی مدل DL380 Gen10 می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس برقرار نموده و از نظرات کارشناسی و مشاوره آنها استفاده نمایید. همین ویزگی ها در کنار قیمت مناسب، آن را به یکی از پر فروش ترین مدل های سرور HP تبدیل کرده است. هر درایو M2 با یک عدد چهار یا پنج رقمی مشخص میشود که به عنوان بخشی از مشخصات یا نام مدل آن است. دقت کنید که این شرکت حتما از پشتیبانی خوبی برخوردار باشد. درایوهای mSATA در زمان اوج محبوبشان، جایگزینهای خوبی بودند و از آنها با نام NGFF یا Next-Generation Form Factor یاد میشود و امروزه آنها را به شکل و نام نهایی M.2 در بازار میبینیم.

انواع رم های DDR - تفاوت بین رم DDR4 و DDR3 و DDR2 - بانی نو ممکن است دستگاهی فقط SSD درایوهای m2 با درگاه SATA را پشتیبانی کند و در نهایت، میزان ارتقا برای شما در همین مسیر خواهد بود پس تنها دلیل شما برای ارتقا، افزایش ظرفیت است. از آنجایی که درایوهای mSATA مبتنی بر SATA است، تمام مزایا و محدودیتهای این رابط را دارد از جمله محدودیت سرعت بالا در جدیدترین نسخه Serial ATA یعنی SATA 3.0. کانکتورهای موجود در درایوهای mSATA به عنوان Mini-PCI شناخته میشود که برای نصب اجزای جانبی کوچک آنبورد مانند کارتهای کوچک وایفای، کاربرد دارد. کارایی هر دو درایو mSATA SSD و M2 SSD بسیار بالاست و اصولا برای دستگاههای کوچک مانند تبلت و لپ تاپ طراحی شدهاند اما از آنجایی که سرعت و کارایی بالایی دارند در سرورها نیز استفاده میشوند. از این رو، ابتدا بررسی کنید که آیا رم درست کار می­کند یا خیر. نخست به بررسی شکل m2 میپردازیم. برای نصب ssd m2 روی لپ تاپ بهتر است قبل از خرید، فضای لپ تاپتان را بررسی کنید.

869851-AA1 Price - HPE DL580 Gen10 ServerThis post has been created with .

البته محصولات زیادی نیستند که SATAe را پشتیبانی میکنند. بیشتر مادربوردهای دسکتاپ که از اسلات m2 پشتیبانی میکنند، دارای جای پیچهایی برای نصب انواع درایو m2 که معمولا ۸۰ میلیمتر، ۶۰ میلیمتر و ۴۲ میلیمتر وجود دارد بنابراین طول درایو در اینجا مسالهی مهمی نیست. سایز استاندارد m2 برای استفاده در دسکتاپ و لپ تاپ، ۲۲ میلیمتر در نظر گرفته شد و به تبع آن، اسلاتهای در دسترس و قابل استفاده با همین عرض به بازار آمد. واحد اندازهگیری بر حسب میلیمتر است: دو عدد اول، مشخصکننده عرض درایو است و دو عدد دوم، طول درایو را نشان میدهند. روش کار به این صورت است که رید کنترلر چه به صورت سخت افزاری و چه نرم افزاری، فایلها و دادهها را تکه تکه کرده سپس بر روی هارد های خود ذخیره میکند. همچنین PCIe Based M2 SSD از NVMe هم پشتیبانی میکند که کارایی بیشتر و زمان تاخیر کمتر را نسبت به دستگاههایی که از ATA یا SCSI استفاده میکنند، فراهم میکند.

سپس تنظیمات را ذخیره و سیستم دوباره راه اندازی خواهد شد. مدیریت سیستم با مدیریت OneEview 2.0 HPE باعث کاهش پیچیدگی سیستم با سادگی اتوماسیون می شود. این وضعیت تغییر کرد و در حال حاضر اکثر درایوهای جدید m2 از PCI Express x4 پشتیبانی میکنند که با تکنولوژی Non-Volatile Memory Express (NVMe) هماهنگ است در نتیجه کارایی بیشتری را به خصوص در حجمهای کاری سنگین و دارای صف، به همراه دارند. درایوهای mSATA هنوز هم در بازار هستند چون چندین سال پیش در برخی لپ تاپ ها استفاده شدهاند و همچنان تقاضا برای آنها برای افزایش ظرفیت وجود دارد. در بعضی لپ تاپ ها امکان استفاده از m2 SSD درایوهای PCI Express-bus وجود دارد. درایوهای M2 در اندازه مختصر و مفیدی هستند: شبیه بسته آدامسی که ماژول های NAND و چیپ کنترلری دارد. اما این مسئله در لپ تاپی با اسلات M2 متفاوت است: ممکن است فضای محدودی برای درایوهای M2 با اندازه خاص وجود داشته باشد. بر این نکته مهم تاکید میکنم که ممکن است درایوی در فرم فاکتور M2 باشد اما چیزی در مورد باسی که از آن استفاده میکند، گفته نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *