ماژول های DIMM دارای پین دو طرفه هستند

که شامل مدلهای DL320،DL360،DL370 ، DL385و DL380 می باشد. همچنین سرور DL380 G8 میتواند از دو عدد پاور با ظرفیت ۴۶۰ یا۷۵۰ وات و یا همچنین ۱۲۰۰ وات به صورت افزونه و یاRedundant Power Supply نیز پشتیبانی می کنند. پیکربندی رایزر استاندارد به ازای هر CPU به این شرح می باشد: شامل یک اسلات x16 PCIe 3.0، یک اسلات x8 PCIe 3.0 ، و یک اسلات x8 PCIe 2.0. همچنین می تواند تا دو کارت گرافیک ۱۵۰W تک عرضی در دو پردازنده، دو رایزر به انضمام تغذیه برق اضافی را پشتیبانی کند. کش بالا به شما در انجام کارهای تکراری کمک میکند؛ این فرایند باعث میشود تا به جای انتظار برای ذخیره و بازیابی اطلاعات از حافظه مادربورد، با حافظه داخلی در وقت صرفه جویی شود. علاوه بر دلایلی که باعث خراب شدن سرور میشود و مانع دسترسی به اطلاعات میشود برخی دلایل هم وجود دارد که باعث از بین رفتن اطلاعات میشود و نیاز شما به بازیابی اطلاعات سرور را دو چندان میکند. Core i7 از بین تمام پردازندههای سری Core، تراشههای بهتری دارد.

قیمت رم 16 گیگ سرور Archives - بازرگانی نویان سرور اول اینکه تمام تراشههای i9 از سوکت جدید LG 2066 برخوردارند که به مادربورد intel X299 نیاز دارد. Options allow you to step up to 4 GB RAM or upgrade the processor to the 2.5 GHz Intel Pentium G2020T. از دیگر قابلیت های پردازنده سرور اینتل Xeon Gold 5222 سازگاری آن با فناوری Intel Optane است. با داشتن ۶ هسته اصلی و فناوری ایجاد ۶ هسته مجازی دیگر، قدرت مناسبی برای انجام سختترین کارها دارد. پردازندههای چهار هستهای i5 دارای فناوری ۴۵ نانومتر، ۲۲ نانومتر یا ۱۴ نانومتر، پشتیبانی از مجازی سازی و Turbo Boost هستند اما از hyper threading ساپورت نمیکنند. قبل از Coffee Lake، سری i7 دارای عملکرد چهار هستهای، پشتیبانی از مجازی سازی، hyper threading و Turbo Boost Technology بود. هنگام اجرای چند ماشین مجازی یا هنگام ویرایش ویدیوی ۴K یا بالاتر در نرم افزار پریمیر، مزایای i7 را به وضوح مشاهده خواهید کرد. هزینه تهیه سرور مجازی ارزان تر از سرور مجازی خارج از ایران است، همچنین هزینه ترافیک شبکه داخل ایران هزینه خیلی کمتری برای کاربران سرور مجازی دارد. در تکنولوژی رید ذخیره سازی اطلاعات بصورت موازی در دیسک هایی که با این تکنولوژی به اصطلاح Raid شده اند انجام میگیرد که این عمل باعث افزایش بسیار چشم گیر سرعت نوشتن و دستیبابی به اطلاعات میشود و همچنین اطلاعات با این روش ذخیره سازی به هیچ عنوان از دست نخواهد رفت.

در بیشتر مواقع اگر پول بیشتری دارید، توصیه به خرید Core i5 میکنیم. این جمله بدان معناست که به صورت همزمان قادر به انجام کارهای بیشتری هستند. Core i5 برای انجام مواردی مانند ویرایش فیلم، بازی مناسب بوده و تا حدی فراتر از کارهای اساسی مانند اینترنت گردی، دیدن فیلم و غیره عمل میکند. طبق بررسی پردازنده های کامپیوتر اگر گاهی اوقات به سراغ کارهای با پردازش بالا میروید یا به بازی های ۲k یا ۴k علاقه دارید، سری i7 انتخاب عالی میباشد. فراموش نکنید وقتی چنین پردازندهای را انتخاب میکنید باید سایر اجزا را هم متناسب با آن استفاده کنید. ترکیب این سختافزارها در کنار هم قدرتی را در اختیار کاربران قرار میدهد که در نسلهای قبل تصویر آن نیز سخت بود. در سال ۱۹۲٤ علی جوادزاده شاعر بزرگ آذربایجانی در باکو متولد سد. در سال ۱۹۲٤ دهها هزار نفر از مردم تهران، علیه طرح جمهوری رضاخانی و انقراض احتمالی سلسله قاجاریه تظاهرات کردند. پس در صورت استفاده از LFF های NHP میتوان ۶ درایو ۴ ترابایتی داشته باشیم. پس هنگام خرید پردازنده توجه داشته باشید که تعداد هستههای پردازنده چقدر است. مثلا شاید برای یک کاربر تنها نیاز باشد امکان روشن و خاموش کردن سرور فعال باشد نه بیشتر، پس نیازی به داشتن دسترسیهای دیگر برای آن وجود ندارد.

Content was created with !

اما در کامپیوتر های PC نیاز به نصب بر روی سیستم است و از انجایی که اکثر ارتباطات به صورت بی سیم انجام می شود که ظاهر محیط زیباتر شود بهتر است حنما برای هر سیستم یک کارت شبکهWireless خریداری کنیم . این پیکربندی امکان نصب تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را در اختیار ما قرار می دهد.مثلا اگر در سازمان و یا شرکت خود رک داریم بهتر است از سری سرور رک مونت (DL Series) استفاده کنید. البته این مسئله تا قبل از سری Core i9 و Core X صدق میکرد، با این حال آنها هنوز بسیار گران هستند. در حال حاضر سری جدید Core i9 به بازار آمده که یک تحول عظیم نسبت به بقیه محصولات به شمار میرود. حال سراغ پردازنده Core i7 میرویم. جدیدترین عضو اضافه شده به خانواده اینتل تحت عنوان Core i9 X-series، قدرتمندترین پردازنده اینتل با ۱۸ هسته و ۳۶ رشته است. به لطف بروزرسانی نسل هشتم، بسیاری از پردازنده های کامپیوتری دارای ۶ هسته قدرتمند میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *