ما همسایه خدا بودیم

اکنون به لطف فناوری های به کار گرفته شده در مادربرد اصلی سرور اچ پی HP DL380 G10 توان بهره برداری از پردازنده های آن تقریبا سی درصد افزایش پیدا کرده است. این سرور را به جرات می توان یکی از محبوب ترین سرور های دنیا نامید. اگر قبلا یک آیفون یا سری Z اکسپریا خریده اید، خیال تان راحت باشد در غیر اینصورت با بودجه زیر یک میلیون هم می توان یک گوشی جدید خرید و از سرویس های نسل چهارم استفاده کرد. DL380 Gen9 حداکثر شش اسلات توسعه PCie 3.0 را در پیکربندی پردازنده دوگانه پشتیبانی می کند و می تواند برای NIC های اضافی ، کارت های کنترلر یا یک GPU دو پهن برای شتاب گیری بار کار استفاده شود. هیچ موقع در اجرای عملیات ارتقای ورژن OE ، نرم افزار USM را نبندید و زمانی که کنترل استیشن ریبوت شد و دوباره بالا آمد ، اتصال دوباره انجام خواهد شد. برای اینکه مدیریت هارد در سرور همیشه با چالش همراه است و اگر به درستی این کار انجام نشود همه سرورهای مجازی موجود در سرور میزبان با مشکل مواجه می شوند.

استوریج 3PAR می تواند با یک کنترلر می تواند کلیه کارهایی که با دو کنترلر انجتم می دهد را انجام دهد. این کارایی بالاتری را نسبت به یک دیسک منجر می شود، اما نه به اندازه آرایه RAID 0. RAID 5 حداقل به سه دیسک نیاز دارد اما معمولا پیشنهاد می شود که استفاده از حداقل 5 دیسک بهترین کارایی را دارد. اندازه LUN بستگی به پیکربندی هارد و RAID مورد نظر دارد.این دستگاه هارد دیسک های SED یا Self Encrypting Drive را نیز پشتیبانیمی کند. سرور اچ پی DL380 Gen10 به لحاظ ظاهر و اندازه در 2 یونیت جانمایی می شود. در پاسخ به این که چرا در سرور HP از تکنولوژی و نرم افزار مدیریتی iLO استفاده میشود، تصویر زیر را مشاهده کنید. اپلیکیشنها در بیگ دیتاها، باید بتوانند دادههای بیشتری را با سرعت بیشتری بخوانند و بنویسند. در صورتی که، هرگونه اختلال در سرور به وجود بیاید، انتقال به سرور دیگر در سرورهای مجازی بسیار سریع تر است و سرورهای مجازی در این زمینه انعطاف پذیری بیشتری دارند. کاربران از طریق این پنل ها می توانند سرور خود را روشن، خاموش و راه اندازی مجدد کنند؛ همچنین دارای ویژگی دسترسی کنسول به سرور مجازی و قسمت های مانیتورینگ متنوعی نیز هستند.

نکته ای که کاربران به علت عدم دانش کافی در این زمینه با آن مواجه هستند این است که به اشتباه فکر می کنند، “استفاده اشتراکی از هارد HDD در سرور مجازی” است. نسل جدید معرفی شده در رده سرور های ML سرور HP ML350 G9 و قابلیت و کارایی بالا تر نسبت به سرور HP ml310 g8 دارند . PLANET: سرویس پستی ایالات متحده از بارکد ویژه ای به نام PLANET برای پیگیری الکترونیکی پست هایی در سایز نامه استفاده می کند. این برنامه ها نسخه های مختلف رایگان و غیر رایگان دارند و در بیشتر موارد روش نصب ساده ای دارند و خودتان نیز می توانید نصبشان کنید. در گذشته ای نه چندان دور سرورها چه از نظر ابعاد و چه از نظر قدرت پردازشی با تکنولوژی های امروزی قابل قیاس نبودند. کنترل کننده کنونی این سیستم کنترل کننده ای جدید بوده که از هردو فایبرچنل 8/16Gbps و 10GbE iSCI پشتیبانی می کند. همیشه از رمز عبور قوی استفاده کنید و آن را به صورت دوره ای تغییر دهید.

مطمئن باشید که در سرور مجازی با هر تکنولوژی یا هر مجازی سازی که استفاده شود، هارد HDD به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرد. به صرفه ترین راه و راحت ترین راه برای بدست آوردن سرور اختصاصی، اجاره کردن آن از شرکت هایی هاستینگ و خدمات دهنده سرور مجازی و اختصاصی است. برخی از وب سایت ها از تکنولوژی های برنامه نویسی خاصی استفاده می کنند که نیاز است دسترسی بالایی به سرور هاست داشته باشند. البته کنترل پنل های مدیریتی سرور های مجازی انواع مختلفی از دسترسی های کنسول را در اختیار کاربران قرار می دهند. برای استفاده از دوربین ها نظارتی و مشاهده آنلاین مکان ها در اینترنت، سرور مجازی می تواند مشکل شما را رفع کند. سرور اچ پی DL360 G9 همانند سایر سرور های سری DL از سرور های Rackmount شرکت اچ پی میباشد. مهـم ترین مزیت سـرور های شرکت HPE ،کاربری راحت و پایداری بسیار بالا و داشتن چیپست ILO جهت مدیریت و مانیتورینگ سرور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.