معرفی نسل دهم سرور های HP ProLiant DL-380 Gen10 – راد پندار ماد

راهنمای خرید سرور hp - مفتاح رایانه افزار انتخاب رید مناسب برای ذخیره دادهها موضوعی بسیار مهم است. سرور اچ پی پرولینت ML350 Gen10 یک سرور ایستاده امن با دو سوکت CPU به همراه عملکرد قابلیت توسعه و قابلیت اطمینان به اثبات رسیده منجر شده است که این تجهیز به عنوان یک انتخاب برای کسب و کارهای درحال توسعه ، دفاتر بزرگ دور از مراکز و مراکز داده سازمانی مناسب باشد. اولین و نزدیک ترین مشکل به ما اینست که زمانی که یکی از هاردها از بین می رود بدترین گزینه از دست دادن کلیه اطلاعات می باشد در صورت حتی داشتن پشتیبان مناسب نیز مدت زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید تا دوباره هارد دیسک ، سیستم عامل و برنامه کاربردی و در نهایت سرویس مورد نظر نصب و مورد استفادد مجدد قرار می گیرد. میباشد که هارد ها هم باید با هم سری باشند و از یک نوع از یک حجم برابری با هم مجازی شوند که معمولا در سرور ها و سیستم های پردازشی دستکتاپ که امنیت و سرعت اطلاعات برای آنها مهم هستند استفاده میشود. همچنین یک کد parity (توازن) تولید و در یک یا چند هارد دیسک ذخیره میگردد. در این مقاله اشاره جدی به نحوه چگونگی قرارگیری دیسک های در فناوری raid داشت.

در این مقاله توضیح دادیم که تکنولوژی رید (RAID) چیست و انواع raid در سرورها را به شما معرفی کردیم. در اکثر برنامه های ریکاوری ، با دکمه های کم و زیاد کردن صدا، بر روی گزینه ها بالا و پایین رفته و با دکمه ی Power و یا بعضی اوقات Home گزینه ها رو انتخاب میکنیم. به عنوان مثال اگر دو دیسک p1 و p2 داشته باشیم و تعداد داده به نام های A، B و C، این سه داده همزمان در دیسک p1 و دیسک p2 نوشته می شوند. قابل دسترس بودن از منوی راه اندازی، به کارگیری آن را بسیار ساده تر کرده است اگر چه برای شرکت دل معرفی چنین ویژگی در سه سال پیش در سرور مدل PowerEdge R610 ارزشی نداشته است. توجه داشته باشید که ترکیب حافظه های LRDIMM و RDIMM قابل پشتیبانی نیست. 2. دارای 24 اسلات حافظه DDR4 2600MHz ECC REGهستند. اگر از حافظه های رجیستر استفاده کنیم در مجموع می توانیم حداکثر از 192 گیگابایت ( 12 عدد حافظه 16 گیگابایتی) و اگر از حافظه های Unbuffered استفاده کنیم می توانیم حداکثر از 96 گیگابایت ( 12 عدد حافظه 8 گیگابایتی) استفاده کرد.

مهمترین مسئله مدیریت صدها سروری می باشند که از استوریج استفاده می کنند که در ادامه بطور کامل به آن خواهیم پرداخت. 4- در مورد c-Class Blade Server ، از دستور “Reset server x” استفاده کنید که x نشان دهنده شماره Bay است که Blade سرور در آن قرار دارد. در سمت راست آن تعداد چهار پورت وجود دارد که دو عدد از آنها FC SFP می باشند و برای ارتباط میان استوریج با SAN Fabric یا VC FlexFabric مورد استفاده قرار می گیرند و فرمت ارتباط نیز DAC می باشد و دو پورت دیگر نیز که در سمت راست وجود دارند از نوع RJ-45 می باشند و برای مدیریت Mgmt دستگاه یا Remote Copy مورد استفاده قرار می گیرند. ■ وجود پین کدهای 6 رقمی برای امنیت بیشتر ، عملکرد بهتر دستیار صوتی سیری SIRI ، حالت کم مصرف ( Low Power Mode ) . به این ترتیب از وقوع مشکلات احتمالی که ممکن است برای دیسکها به وجود آید جلوگیری میشود. PCIe سرعت بالایی دارد و در هاردها سرعت را به ۳۲ Gb/s و پهنای باند و توان عملیاتی را به ۳.۹ GB/s میرساند.

سرور DL360 Gen9 ، دارای دو اسلات پردازنده است که میتوانیم این دو اسلات را از سری پردازنده های Intel® Xeon® E5-2600 v3 product family و یا Intel® Xeon® E5-2600 v4 product family انتخاب کنیم ، که با انتخاب پردازنده از این سری پردازنده ها تعداد ۴ تا ۲۲ هسته پردازشی در اختیار ما قرار میگرد که این موضوع نقش اساسی در سرعت پردازش اطلاعات ما خواهد داشت . طراحی بسیار کارآمد ۱U با عملکرد دو سوکته قدرتمند موجب شده است که سرور HPE DL360 Gen9 بتواند به راحتی از مجازی سازی، پایگاه داده و محاسبات عملکرد بالا پشتیبانی کند. حداقل دو عدد دیسک مورد نیاز است. به عنوان مثال اگر دو دیسک p1 و p2 داشته باشیم و تعداد داده به نام های A، B ، C و D این چهار داده در دو دیسک موجود پخش می شوند. همچنین اگر در هاردها اطلاعات مهمی دارید، یادتان نرود که حتما از آنها نسخه پشتیبان (بکآپ) تهیه کنید. آنها همچنین از طریق دما کنترل می شوند و در عمل بسیار قابل اطمینان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *