نصب هارد Ssd روی سرور اچ پی – مستر اچ پی

RAID وظیفه مجازیسازی درایوهای فیزیکی استوریج را برای بهبود عملکرد و ایجاد خاصیت افزونگی داده برعهده دارد. طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد؟ مجموعا با کمی اغماض میتوان طراحی دانگ فنگ SX6 را قابل قبول دانست. از معایب این نوع رید نیز مانند RAID 6 میتوان به کاهش سرعت و ظرفیت ذخیره سازی آن به اندازه دو Parity اشاره کرد. به همین دلیل به عنوان یک سرور هاستینگ بسیار قدرتمند هم میتوان روی آن حساب ویژه باز کرد. در سرور اچ پی مدل DL380e G8 می توان تا 384 گیگابایت رم را پشتیبانی کرد و دارای 2 پردازنده قدرتمند اینتل می باشد. RAID-on-Chip یک تراشه برد اصلی است که رابط میزبان، رابط HDD I/O، پردازنده RAID و یک مموری کنترلر را یکپارچه میکند. در فریم ور اصلی DL580 Gen10 تغییرات اساسی ایجاد شده است که شامل موارد HPE iLO، UEFI، ME و SPLD می باشد. در این کتاب تلاش شده است ترجمه ای روان، قابل درک و مبتنی بر اصول صحیح نگارش فارسی ارائه شود. داده ها دو بار روی هر دو درایو نوشته میشود (یا مجموعه ای از درایوهای داده) و یک درایو آینه (یا مجموعه ای از درایو ها) ذخیره می شود.

تیپ استوریج اچ پی ای مدل AK379A) HPE StoreEver MSL2024 0-drive Tape Library) - Rahsana System - ره سانا سیستم قابلیت خواندن از هر دو دیسک را به طور همزمان دارد. کنترلر رید در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد. کنترلر RAID نرم افزاری، عملکردی شبیه نوع سخت افزاری آن دارد با این تفاوت که سرعت و راندمان آن کمتر است و شاید بر عملکرد دیگر برنامه های سرور تاثیر بگذارد. این سرورها می توانند چندین کار مختلف را هم زمان اداره کنند، مثلاً بانک های اطلاعاتی کوچک، سرویس فایل، به اشتراک گذاشتن چاپگر و نرم افزارهای سرویسدهنده (برنامههای کاربردی). 4. RAID 6 به سخت افزارهای خاص نیاز دارد و مهم است که کنترلری که از آن پشتیبانی میکند استفاده کنید. این کنترلر امکان استفاده از منابع سخت افزاری مثل CPU را دارد. این کارت شامل یک پردازنده RAID و یک پردازنده I/O و درگاههای ارتباطی درایوها میشود. ما تنها به ارائه پردازنده های سری 2600 خانواده Intel Xeon Processor E5 v3 پشتیبانی شده توسط این سرور می پردازیم . سرور HP ML30 G10 از یک سوکت سی پی یو های خانواده Intel® Xeon® E Processor پشتیبانی می کند.

این بدان معنی است که انگار یک کاربر از هر دو بهره مند است و برای نصب برنامهها و یا ذخیرهسازی فایلها از هر کدام که بسته به شرایط منطقیتر است استفاده میکند. عموما RAID هر دوی آنها را انجام میدهد. رید کنترلر عموما با مجازیسازی درایوها به گروههای مجزا با حفاظت داده مشخص و ویژگیهای افزونگی کار میکند. و زمانی شروع به کار میکند که سیستم عامل درایور رید را بارگذاری میکند. RAIDهایی که فقط نرمافزاری هستند درواقع به عنوان نوعی کارایی روی سیستم عامل موجودند. یک کارت ریدکنترلر نوعی کارت توسعه است که به اسلاتهای PCIe و PCI-X برد اصلی متصل میشود. در این نوع RAID داده ها زمانیکه بر روی دیسک ها نوشته می شوند همزمان نوعی داده به نام Parity نیز بر روی دیسک های دیگر بصورت منظم نوشته می شود که این Parity برای بازیابی اطلاعات در صورت بروز مشکل استفاده می شود ، در این تکنیک همانند RAID Level 0 داده ها بصورت Striped یا ریز ریز شده در بین دیسک ها ذخیره می شوند و علاوه بر اینکار قابلیت Parity نیز بر روی دیسک ها نوشته می شود. ساختار آن مشابه رید ۵ است با این تفاوت که توزیع Parity دوم روی درایوهای آرایه انجام می گردد.

پریتی دوم باعث می شود که تحمل خطای آن به عدد ۲ برسد یعنی اگر دو دیسک Fail شود باز هم می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. سرور HP DL380 Gen9 در سال 2014 وارد بازار شد که تا اکنون نیز توانسته محبوبیت خود را حفظ کرده و هنوز هم به عنوان یکی از سرور های پرچمدار کمپانی HP به شمار رود. برای راه اندازی آن توصیه می شود از ۵ دیسک استفاده کنیم اما با سه دیسک هم جواب می دهد. رابط front-end آن با سرور از طریق یک HBA (host-based adapter) در ارتباط است. به دلیل ذخیره کردن همه بیتهای توازن بازیابی در یک دیسک، آن دیسک بسیار فعال بوده و درخواست ذخیره دادههای جدید باید در صف نوشتن قرار گیرند. RAID افزونگی را برای SSD فراهم میکند اما تأثیری روی عملکرد آن ندارد. LO 5 دسترسی Out of Band به سرور را فراهم میکند بعنی شما میتوانید با استفاده از مرورگر استاندارد، از راه دور به سرور خود متصل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *