هارد رید (RAID) چیست؟

در حالت استاندارد قادر هستید از رید های ۰ و ۱ و ۵ و برخی از رید های دیگر استفاده کنید. اگر اکنون به بررسی قیمت سرور مورد نظر بپردازیم مطمئنا برخی از شما ممکن است لبخند تلخی بزنید. تفاوت این مدل با مدل های بزرگتر خود مانند 360 یا 380 این است که برخی رم و پردازنده ها را پشتیبانی نمی کند. باید توجه شود که تعداد هارد دیسکهایی که در یک آرایه Raid 10 قرار می گیرند باید ۴ به بالا و زوج باشد. پشتیبانی از پردازنده هایی که تعداد هسته بالایی داشتند و تعداد اسلات رم بالا همچنین برخورداری از کارت شبکه های FLR سرور کارکرده HP ProLiant DL360 G8 را محبوب و پرفروش کرده بود. برای مثال اگر در سایت رسمی اینتل به صفحه پردازنده Intel® Xeon® Processor E5-2670v2 نگاهی بیاندازید، خواهید دید که این پردازنده از ۱۰ هسته حقیقی و ۲۰ هسته مجازی پشتیبانی میکند.

برای اجرای HPONCFG در سیستم عامل ویندوز ، به Command Prompt بروید و از مسیری که HPONCFG نصب شده است ، استفاده کنید. اگرچه UEFI از تکنولوژی پیشرفته تر و قدرتمندتری از BIOS برخوردار است ، اما بسیاری از کاربران عادی ممکن است ندانند که UEFI چیست و چه تفاوتی با BIOS دارد.برای در ک این تفاوت با ما همراه باشید. برای اطمینان از اینکه سیستم های ذخیره سازی خود را به خوبی با بسیاری از این نرم افزار و فروشندگان دوربین کار می کنند، EMC به شدت به آزمایشگاه Durham وابسته است. این قیمت برای بسیاری از کاربران بسیار بالا بود و توان خرید آن برای بسیار از دیتاسنتر ها نیز غیر ممکن بود. اگر از رم هایی با باس ۱۳۳۳ استفاده کنید این ظرفیت نصف میشود. حداکثر ظرفیت هارد 153TB می باشد. اگر شما بر روی ۲۴ اسلات رم سرور DL36 G8 ماژول ۳۲ گیگابایت با باس ۱۰۶۶ قرار دهید در این صورت سرور به ماکسیمم ظرفیت خود خواهد رسید.

این سرور با پشتیبانی از گستره وسیعی از درایوها باعث به وجود آمدن آرایش های متفاوت ذخیره سازی شده که شما می توانید بسته به نیازتان یکی را انتخاب نمایید. شما به راحتی میتوانید با توجه به نیازی که دارید از کارت شبکه تک پورت ۱۰G یا دو پورت ۱۰G استفاده کنید. زمانی که سرور تک یونیت مدل dl360 g8 وارد ایران شد قیمت بسیار بالایی داشت دو سال پیش در خاطر دارم که قیمتی در حدود ۱۲ میلیون تومان (سرور استوک و کارکرده) داشت. این سرور دارای ۲ اسلات گسترشدهی PCIe است و در صورت نیاز میتواند پشتیبانی از درایو DVD-ROM/RW داشته باشد. همانند RAID 1 اطلاعات به صورت Mirroring در دیسک ها ذخیره میشود. در این صورت ۳۸۴ گیگابایت رم پشتیبانی میشود. پردازندههای شش و هشت هستهای سری E5-2600 قابلیت حمایت از تکنولوژی Intel Hyper-Threading را دارد که باعث میشود تا یک ریزپردازنده مثل ۲ پردازنده جداگانه در پردازش و سیستم عامل عمل کند.

سرور HPE ProLiant DL160 Gen8، میتواند تا ۲ عدد پردازنده Intel Xeon E5-2600 و در مجموع ۱۶ هسته را پشتیبانی کند. ۴ تا ۱۲ هسته واقعی و ۸ تا ۲۴ هسته لوجیکال میتواند روی این سرور بارگذاری شود. ویندوز سرور یا نرم افزار های مجازی سازی را روی SSD نصب کنید و از سرعت بالای آن لذت ببرید. سوئیچ (جامپر) را تنظیم کنید.( معمولا در سرور های پرولینت بر روی مادربرد تعدادی دیپ سوئیچ قرار داده شده است. شاید بپرسید که فرق سرور HP Proliant DL380-Gen9 با دیگر سرورهای نسل نهم اچ پی در چیست؟ یک پیام هشدار دهنده در صفحات مرورگر iLO 4 ظاهر می شود که نشان می دهد iLO 4 Security Override Switch در حال حاضر در حال استفاده است. تصمیم گیری در نهایت با شماست، ما شما را راهنمایی می کنیم. در صورت استفاده از ۲۴ عدد مدول حافظه LRDIMM، سرور میتواند تا ۷۶۸ گیگابایت حافظه داخلی را عملی سازد. با پیکربندی ۲ پردازنده، سرور HPE ProLiant DL160 Gen8، میتواند تا ۲۴ اسلات DDR3 DIMM را پشتیبانی کند، یا نصف این مقدار در صورت پیکربندی با یک پردازنده. سیستم عامل Raid، رید کنترلر را راه اندازی می کند ، سپس کنترل را به درایورها منتقل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *