هارد سرور اچ پی 900GB 12G SAS 10K 785069-B21

جواب این سوال را بدینصورت می توانیم پاسخ دهیم: فرض کنیم یک انمیشین کار و یا گرافیگ کار یک طرحی را بر حسب سفارش مشتری آماده کرده است و امروز روزی هست که باید به مشتری ارائه اش دهد پس باید طرح را در سیستمی که به لحاظ سرعت سیستم بالایی باشد در آن عملیات مربوط به Rnder کردن را انجام دهد و برایش ذخیره کردن خروجی زیاد مهم نباشد در اینصورت می تواند در مورده هاردها از RAID 0 استفاده کند که اگر یکی از دیسک ها بنا به هر دلیلی خراب شد از دست رفتن اطلاعات ضربه مهمی به طراح وارد نکند. برای راه اندازی Spanned Volume باید حداقل ۲ تا هارد دیسک و حداکثر ۳۲ هارد دیسک داشته باشیم. به RAID 1 همانا Mirror گفته می شود و حداقل بر روی 2 دیسک و حداکثر نیز بر روی 32 دیسک انجام می شود و توضیحش بدینصورت می باشد که فرض کنیم که می خواهیم این نوع از RAID را بر روی 2 دیسک با ظرفیت 1T انجام دهیم، سیستم بصورت اتوماتیک این دو دیسک را تبدیل به یک دیسک مجازی Logical با ظرفیت 2T می کند و باز هم اطلاعات بصورت بسته های 64k بر روی سطح دیسک ذخیره می شود اما این بار نحوه ذخیره اطلاعات بدینصورت می باشد که تمامی اطلاعات در دیسک اولی ذخیره می شود و همزمان بصورت اتوماتیک یک کپی از اطلاعات با تمامی جزئیات در دیسک دومی نیز ذخیره می شود که در اینصورت اگر بنا به هر دلایلی یکی از دیسک ها خراب و یا سوخت نگران از دست دادن اطلاعات نخواهیم شد چونکه یک کپی از اطلاعات در دیسک دیگری هست و سیستم می تواند بر اساس آن اطلاعات به کار خود ادامه دهد، اما تنها مشکلی که شاید این نوع از RAID داشته باشد کندی سرعت در عملیات خواندن و نوشتن می باشد که تا حدودی سرعت خواندن و نوشتن در این نوع از RAID کم می باشد.

قابل توجه است که برای این حالت حداقل به ۳ درایو نیاز است. به طور معمول RAID در فایل سرور های بزرگ ، تراکنش در سرورهای برنامه های کاربردی زمانی که Fault Tolerance و زمان دسترسی اهمیت دارد استفاده می شود اما امروزه در کامپیوترهای رومیزی برای نرم افزارهایی همچون CAD ، نرم افزارهای ویرایش فایل های چندرسانه ای زمانی که نرخ انتقال داده ها بسیار زیاد است استفاده می شود. RAID نوعی فناوری ذخیره سازی داده است که با هدف امنیت و بیشتر داده های ابداع شد.در ادامه برای آشنایی بیشتر همراه ما باشید. در حالت کلی دو نوع RAID سخت افزاری و نرم افزاری داریم، RAID های نرم افزاری توسط سیستم عامل های استفاده شده در سرورها انجام می پذیرد و RAID های سخت افزاری توسط دستگاههایی که مختص RAID بندی ساخته شده اند انجام می پذیرد حالا در این بین یک سوال پیش میاید و آنهم این هست که هدف از ایجاد یک دستگاه بعنوان دستگاه RAID بندی چیست؟ Raid به سازوکاری متشکل از دیسک های متعدد گفته می شود که با هدف استفاده به عنوان انبار داده مورد استفاده قرار می گیرد.

POS Brochure RAM ( Random Access Memory به معنای حافظه دسترسی تصادفی) یکی از انواع حافظه های اصلی است که وظیفه حفظ داده ها به صورت موقت را دارد. به صرفه ترین راه و راحت ترین راه برای بدست آوردن سرور اختصاصی، اجاره کردن آن از شرکت هایی هاستینگ و خدمات دهنده سرور مجازی و اختصاصی است. SATA در ابتدا برای استفاده با HDD ها طراحی شد و جزو رایج ترین واسط برای اتصال SSD های اولیه بود. سرور hp از پر فروش ترین سرور های جهان است . لذا اگر در نصب کارت شبکه ویندوز سون دچار مشکل شدید کافی است که درایور لپتاپ خود را از طریق وبسایت سازنده و یا CD نصب نمایید؛ و دقیقاً مشابه ویندوز 10 مراحل را انجام دهید. مفاهیم پایه مطالب مورد نیاز برای مبتدیان و همچنین کسانی که اندکی با این حوزه آشنا هستند را در دستههای جداگانهای در بر دارد و شما میتوانید دانش اولیه درباره بیت کوین، اتریوم، بلاک چین و موارد امنیتی مربوط به این حوزه را در کنار شیوههای سرمایهگذاری فرا بگیرید. داده روی یک سطح بلوک در میان یک مجموعه از درایوها به همان روش همانند RAID 5 تقسیم می شود ولی در دومین مجموعه از بیت توازن محاسبه و همچنین نوشتن در سرتاسر تمامی درایوها انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *