هارد سرور SSD چیست؟

سر اگزوز HKS 7617S هر چه ظرفیت رید کنترل بالاتر باشد بهبود کارایی سیستم نیز بالاتر می رود و به کاربر امکان دسترسی بیشتری می دهد. یک کارشناس فروش محصولات رایانه ای، گفت: Raid برای بالا بردن سرعت بکار می رود. در این رید حداقل سه دیسک داریم و حداکثر تعداد هارد نیز به کنترلر بستگی داره ولی پیثشنهاد میشه برای کارایی بیشتر از ۵ هارد استفاده بشه. طبیعی است که حداقل تعداد هارد دیسک های که برای پیاده سازی این نوع RAID مورد نیاز است از RAID Level 5 بیشتر است. کدام نوع RAID برای پایگاه داده من مناسب است؟ محافظ داده های مهم سیستم: این بخش از سیستم به گونه ای طراحی شده است که می تواند از درایوهای HDD,SSD محافظت کند و از سوختگی سیستم نیز جلوگیری کند. به طور خلاصه، اگر دادههای مهم و ارزشمندی در هارد خود ذخیره کردهاید، بهتر است تمهیداتی برای حفظ دادههای خود در صورت از کار افتادن هاردتان بیندیشید. از RAID 5 و RAID 6 میتوان برای سرورهای استاندارد وب، سرورهای فایل، و هر استفادۀ کلی که سرعت خوانش اطلاعات از اولویت بالاتری نسبت به نگارش برخوردار است، استفاده کرد. رید آینهای سرعت خوانش اطلاعات را نیز افزایش میدهد؛ چراکه اطلاعات میتوانند از هر یک از درایوهای آرایه خوانده شوند. This has been generated with the help of !

فن سرور HP Hot Plug Fan For DL380p G8 ، قیمت و خرید RAID 0 هر تعداد دیسکی که به سیستم متصل باشد را در یک پارتیشن واحد ادغام میکند. به بیانی دیگر، اگر نیازهای کسب و کار مانند: تعداد کاربران، نوع کاربری، میزان پردازش، سخت افزار مورد نیاز اپلیکیشن ها و… اگر علاقهمند به سخت افزار و شبکه باشید، قطعاً نام «RAID» به گوشتان خورده است. اما اگر اتصال iLO امکان پذیر نباشد ( به دلیل نامعلوم بودن IP و یا عدم کابل کشی) ناگزیر از اتصال یک مانیتور و کیبورد / موس خواهیم بود. این امر، بخش زیادی از توان کل آرایه را به خود اختصاص خواهد داد و سال به سال که حجم دادۀ کل سیستم بیشتر شود، زمان مورد نیاز برای انجام این فرایند نیز بیشتر میشود. اگر درایوهای دیگری هم از کار بیفتند، شما میتوانید درایو خراب را بدون نیاز به خاموش کردن سرور (و یا با زمان خاموشی کوتاه) تعویض کنید. RAID 5 برای راه اندازی به حداقل سه درایو نیاز دارد (در حالی که RAID 6 با حداقل چهار درایو قابل انجام است). در برخی از انواع رید هاردهای سرور اچ پی، بلوکهای اطلاعاتی در چندین دیسک مجزا ذخیرهسازی گردیده و در مواقع لزوم و زمانی که یکی از دیسکها خراب شود، از آنها برای بازسازی و بازیابی دادههای از دست رفته استفاده میگردد.

همچنین از مهمترین مزیت این سرورها این است که نسبت به مدل قبلی 4.8 برابر فضای ذخیره سازی بیشتری را می توان روی آنها قرار داد. توضیحات گوناگونی در مورد نحوۀ دقیق کارکرد این رید وجود دارند؛ اما خلاصۀ تمام آنها این است: با RAID 5 سیستم میتواند یک دیسک و با RAID 6، دو دیسک را از دست بدهد و کماکان به فعالیت خود ادامه دهد؛ در حالی که از مزایای RAID 0 یا همان رید رشتهای، کماکان برخوردار است. دو SSD تعبیه شده را به عنوان فضای ذخیره سازی طبقه بندی میکند. این نمونه ها برای تعداد دو یا چند هارد مورد استفاده قرار می گیرد. در دنیای مجازی مقدار جابجایی اطلاعات مانند تعداد عبور ماشین ها از یک بزرگراه محدود است و از یک حدی نمی تواند بیشتر باشد. از این نمونه ها در وب سرورها و سیستم های اطلاعاتی با حجم های بالا استفاده می شود. نداشتن خطاهای بوت و از بین رفتن اطلاعات که در اثر ایجاد مشکل در سیستم به وجود می آید. این، به علت نیاز پردازش متوازن دادهها بین تمام دیسکهای آرایه است. اگر یکی از درایوهای سیستم از دست برود، درایوهای دیگر بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه میدهند و هیچ نقص و کمبودی در دادهها ایجاد نمیشود.

به علاوه، این دو رید ارزش بالایی نسبت به هزینه دارند؛ چراکه برای راه اندازی RAID 5 تنها به یک دیسک اضافه و برای راه اندازی RAID 6 به تنها دو دیسک اضافه نیاز است و در ازای آن، هم سرعت سیستم بالا میرود و هم افزونگی (Redundancy) به سیستم اضافه میشود. پردازنده های اینتل زئون چهار هسته ای سری E3-1200 v5 برای ترکیبی از بهترین کارایی ها، امکانات ، هزینه و بهره وری طراحی شده اند .این سرور همچنین پردازنده های intel Pentium و intel core i3 دو هسته ای را پشتیبانی می کند . همچنین همانطور که بالا گفته شد این سرور یک کارت شبکه به صورت Onboard را داراست ، که این کارت شبکه یک کارت شبکه چهار پورت به مدل 331i است که میتواند اطلاعات را با سرعت 1Gb در ثانیه انتقال دهد . سرور HPE Proliant ML30 Gen10 دارای ۶ عدد پورت جهانی و محبوب USB 3.0 و تنها یک عدد USB 2.0 است. برند HP در نسل دهم سرور Proliant ML30 از درایوهای معروف و محبوب استفاده کرده است. بیایید انواع کنترلر را برای رید کنترلرهای قبل از نسل ۱۰ و رید کنترلرهای g10 جداگانه بررسی کنیم. کارت شبکه اچ پی 331FLR 4-PORT با مجموعهای از ابزارهای پیکربندی ، برای سیستم عامل طراحی شده است که این اجازه را به کاربر میدهد تا بتواند امکان تشخیص اولیه را فعال و پیکربندی آداپتورها را با یکدیگر در یک زمان انجام دهد که شامل رابط کاربری GUI برای سیستم عامل های ویندوز مایکروسافت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *