هاست پاور سرور

زمان Rebuild کردن اطلاعات بالا است مثلا اگر در این Raid یک دیسک 4TB از بین برود با جایگزین کردن دیسک 4TB جدید ممکن است زمان Rebuild شدن اطلاعات یک روز و یا بیشتر به طول بیانجامد. درتصویر زیر یک نمونه از این نمونه از کیج ها نمایش داده شده است. در صورتی که این درایور نصب نشود، HPONCFG پیغامی مبنی بر عدم نصب آن نمایش میدهد. چند وقت پیش شایعاتی در چنتا از وب سایت های خارجی منتشر شد مبنی بر اینکه قراره شرکت اپل ، آیفون 6 اس iPhone 6S رو هم به بازار عرضه کنه . چند نکته: در نوع سخت افزاری وقتی RAID انجام می دهیم در نهایت خروجی به عنوان یک Disk به سیستم عامل معرفی می شود و سیستم عامل عملیات پارتیشن بندی را روی این دیسک انجام می دهد و برای نوشتن دیتایش را به Controller تحویل و بقیه امور توسط Controller انجام می گردد.

سرور ML30 G10 یکی دیگر از سرورهای اچ پی است که فریمور اصلی مستقیما بر روی سیلیکون قرار گرفته تا حفاظت و امنیتی که در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی تعبیه شده است، با وجود تکنولوژی Silicon Root of Trust فراهم شود. اگر چه Raid 5 را هم بصورت نرم افزاری می توانید پیاده سازی کنید ولی نوع سخت افزاری همیشه کارایی بهتری دارد و وجود Cache روی Raid Controller باعث افزایش Performance می شود. با از بین رفتن یک دیسک شما همچنان به اطلاعات خود دسترسی دارید و با جا دیسک جدید به جای دیسک خراب، Raid Controller شروع به Rebuild کردن اطلاعات روی دیسک جدید می کند. تحمل خرابی Raid 5 فقط یک دیسک است یعنی از مجموع کل دیسک های به کار رفته در این Raid فقط یک دیسک می تواند خراب شود و با از بین رفتن دیسک دوم اطلاعات به کل از بین می روند. بالعکس با افزایش حجم یک گاز در دمای ثابت، مولکولهای گاز کمتر با دیوارهای ظرف برخورد کرده و فشار کاهش مییابد. در RAID سخت افزاری به دلیل اینکه خود RAID Controllerامور مربوط به RAID و نحوه تقسیم دیتا را برعهده دارد، سیستم عامل و منابع سیستم را درگیر نمی کند و در نتیجه باعث کاهش کارایی سیستم نمی شود.

Raid 5 یک Raid Level امن و رایج است. نرم افزاری: در روش نرم افزاری از ابزارهای خود سیستم عامل برای ایجاد RAID استفاده می شود بنابراین به جهت بهره بردن از این قابلیت، نیازمند یک سیستم عامل می باشیم. مزایا : این روش به دلیل اینکه نیازی به سخت افزار مجزا ندارد از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است و برای محیط تست و تمرین و موارد آموزشی مناسب می باشد. MSI/MSI-X پشتیبانی از مزایای بهینه سازی عملکرد را برای محیط های چند هسته ای با برهم زدن تعادل بار بین CPU ها/هسته های مختلف ارائه می دهد. با قرار دادن چند هارد دیسک در کنار هم و پیاده سازی RAID همه هارد دیسکهای ما به یک هارد دیسک واحد تبدیل می شوند. درست است که با خرابی دیسک ها همچنان به اطلاعات دسترسی وجود دارد اما توان عملیاتی آن کاهش می یابد هر چند این هم قابل قبول است. که در بالای آن مانند شکل زیر Raid0 برای Striping و افزایش Performance و در لایه پایین تر Raid6 به همراه 2 دیسک Parity وجود دارد.

امنیت اطلاعات و داده ها با Mirror کردن اطلاعات(Raid0) فراهم می شودو همچنین با Striping یا Raid1 سرعت انتقال انتقال بهیود پیدا می کند. Raid50 که ترکیبی از Raid5 و Raid0 است.ترکیبی از توزیع Parity یا Raid5 به همراه Striping یا Raid0 است و برای راه اندازی این Raid نیاز به 6 دیسک است.این Raid برای نوشتن اطلاعات Performance خوبی دارد و همچنین محافظت از اطلاعات بسیار قوی تر شده است و سرعت بازسازی یا Rebuild آن بسیار بیشتر از Raid5 است و فضای ذخیره سازی هم بسیار افزایش پیدا کرده است. Rebuild کردن اطلاعات زمان بسیار طولانی را طلب می کند. حال اگر در همین زمان Rebuild شدن اطلاعات که بار زیادی روی Raid controller و دیسک ها قرار دارد یکی دیگر از دیسک ها از بین برود تمامی اطلاعات از بین خواهد رفت. یعنی Parity فقط روی یک دیسک ذخیره نمی شود . Raid مخفف کلمه ی Redundant Array of Inexpensive Disks به معنی آرایه کم هزینه از دیسک های ارزان قیمت می باشد و به مجموعه ای از هاردها که با الگوریتم ها و روش های خاصی یک دیتا را ذخیره می کنند گفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *