همه آنچه در مورد SSD و HDD باید بدانید – چهارراه کامپیوتر

Сервер HP Proliant DL360p Gen8 б/у - интернет-магазин server امایکی از مشکلات دیگر عدم قابلیت ریکاوری این سری از هارد های اس اس دی میباشد که در صورت سوختن هادر ها دیتای شما از بین خواهد رفت درست هست که سولنش های RAID نیز میتوانید بکارببنید ولی در هارد های معمولی تحت هر شرایطی میتوانید هارد سوخته خود را با دستگاه های ریکاوری بازیافت اطلاعات بکنید ولی در SSD اینگونه نخواهد بود. در سری ساخت سرورها اگر رقم نهایی سری عدد 0 باشد، نشانگر پردازنده های شرکت Intel بوده و اگر این عدد به 5 باشد، یعنی پردازنده تعبیه شده در سرور، برای شرکت AMD است. و کامپیوتر دوم که ملزم به پاسخ دادن برای کلاینت است سرور نامیده می شود. تحمل خرابی Raid 5 فقط یک دیسک است یعنی از مجموع کل دیسک های به کار رفته در این Raid فقط یک دیسک می تواند خراب شود و با از بین رفتن دیسک دوم اطلاعات به کل از بین می روند. با از بین رفتن یک دیسک شما همچنان به اطلاعات خود دسترسی دارید و با جا دیسک جدید به جای دیسک خراب، Raid Controller شروع به Rebuild کردن اطلاعات روی دیسک جدید می کند.

Valeo Engine Cooling 2012 2013 catalogue 955486

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم. زمان Rebuild کردن اطلاعات بالا است مثلا اگر در این Raid یک دیسک 4TB از بین برود با جایگزین کردن دیسک 4TB جدید ممکن است زمان Rebuild شدن اطلاعات یک روز و یا بیشتر به طول بیانجامد. هزینه Raid های سخت افزاری از Raid های نرم افزاری بیشتر است ولی در عوض Performance بسیار بهتری را هم ارائه می دهند. درواقع یک سخت افزار جدا هستند که این تکنولوژی را ارائه می دهند. در صورتی که میخواهید سرور اختصاصی لینوکس خریداری کنید، مدیریت این سرویس ها را مدنظر داشته باشید. کیت منبع تغذیه پلاگین Hot Plug Power Patch Selective HPE 500W Flex Slot قابلیت اطمینان را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد که قطعات را در چندین سیستم عامل سرور به اشتراک بگذارید. بله شما می توانید با حداقل 2 هارد دیسک روی سیستمهای خانگی نیز فرایند RAID بندی را اجرا کنید. بوت آپشن های خاص ( یکی از آنها می تواند نصب ویندوز سرور باشد ) نیاز دارند که شما مود مناسب آنها را در سرور انتخاب کنید. سرور dl360 g9 اچ پی ارزش بسیار خوبی دارد و دارای طراحی مقیاس پذیر با چندین گزینه ذخیره سازی و امکانات مدیریتی گسترده در یک دستگاه با طراحی ۱U بسیار جمع و جور است.

گزینه Perform Maintenance انتخاب می شود و سپس مانند تصویر زیر گزینه Firmware Update انتخاب می شود. سرعت خواندن اطلاعات در Raid 1 عالی است اما سرعت نوشتن اطلاعات مانند یک دیسک است یعنی سرعت چندان بالایی در نوشتن اطلاعات ندارد. Raid 0 دارای Performance بسیار خوبی در خواندن و نوشتن اطلاعات است. Raid 0 ایده آل و مناسب برای ذخیره سازی اطلاعات غیر حساس است که سرعت خواندن و نوشتن باید بالا باشد. در Raid 1 فقط نیمی از فضای کل مورد استفاده قرار می گیرد مثلا اگر 2 دیسک به ظرفیت 2 TB را با هم Raid1 کرده باشید مجموع کل ظرفیت 4TB خواهد شد اما فقط از 2TB استفاده می شود و نیم دیگر آن برای کپی اطلاعات استفاده می شود. RAID 6 مشابه حالت قبلی بوده و تفاوت آن در این است که با استفاده از تکنیک striping داده ها را به بخش های مختلف تبدیل کرده و در هر بلوک ذخیره میکند. هارد درایو سرور به صورت 24 ساعته، 7 روز هفته و در تمامی روزهای سال، اصطلاحاً 24/7/365 کار میکند. در واقع این سرور تا سرعت باس 2666MT/s را هم پشتیبانی خواهد کرد. اگر قصد دارید تا فضای ذخیره سازی را به حداکثر برسانید، کنترلرهای ویژه HD / RAID توصیه می شوند.

۱۰- نیازهای آتی کسبوکارتان را در نظر بگیرید تا اگر خواستید به رک دستگاههایی اضافه کنید، فضای کافی داشته باشید. بصورت By Default نیاز به 3 دیسک برای راه اندازی این Raid نیاز است ولی تا 16 دیسک را پشتیبانی می کنند. به طور خلاصه هرگونه ماموریت های بسیار ساده تا بسیارسخت و حساس استراتژیک را میتوانید با اسودگی خیال به این دستگاه بسپارید . بر روی این سرور با دارا بودن 24 بانک رم در صورت قرار دادن RAM های مدل LRDIMM می توان 3 ترابایت حافظه داشت و در صورتیکه حافظه ها را از نوع RDIMM انتخاب کنید می توان از 768 گیگابایت حافظه استاندارد استفاده کنید . بدیهی است که هرچقدر حافظه ی کش CPU بیشتر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر است و علاوه بر آن تاثیر مستقیم بر روی سرعت عملکرد CPU دارد . یک PCIe ثانویه با یک اسلات PCIe سوم می تواند برای تنظیمات DL360 با پردازنده های دوگانه استفاده شود، علاوه بر آن یک اسلات FlexibleLOM و دو پورت SATA نیز در عقب قرار دارد. در سال ۱۵۹۸ فرمان نانت، مبنی بر آزادی مذهب در فرانسه امضاء شد. در سال ۱۹٤۳نیروهای آلمان نازی در شهر تِربویلا واقع در غرب اوکراین یک هزار و ۱۰۰یهودی را کشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *