و یا 1.6929 × 10-27 کیلوگرم

سرم درمانی چیست و انواع آن کدام است همان طور که گفتیم در تمامی کیسهای سرور DL380 G10، کنترلر نسل ۱۰ و تعبیه شده S100i Smart Array وجود دارد. سرور DL380 G9دارای دو سی پی یو می باشد. رمهای قابل استفاده در سرور در دو نوع RDIMM و LRDIMM طراحی و تولید می شوند که تفاوت هایی با هم دارند. کمپانی اینتل یکی از شرکت های تولید کننده تجهیزات رایانه ای می باشد ؛ و در زمینه ساخت این کارت گرافیک ها نیز فعالیت دارد ؛ این شرکت بهترین گرافیک های مجمع را برای دستگاهای کامپیوتری تولید میکند اما از نظر رقابت با گرافیک های غیر آنبرد شرکتهای ADM و Nvidia قابل مقایسه نیست. پردازنده گلد ۶۱۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6152) یکی از محصولاتی است که به فناوری های متنوعی تجهیز شده است. هر دوی این پردازنده ها بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده اند و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز، ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. در مقابل ۶۱۵۴ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده است و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کند.

هر دو پردازنده از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 پشتیبانی می کنند اما سرعت رم متفاوتی دارند ( ۲۹۳۳ مگاهرتز سرعت رم در ۶۲۵۲ و ۲۶۶۶ مگاهرتز سرعت رم در ۶۱۵۲ می باشد). سی پی یو ۶۲۵۴ از ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم و حداکثر ۱ ترابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می کند و انرژی مصرفی آن ۲۰۰ وات است. دیگر مشخصات رم سرور 8 گیگ اچ پی HP 8GB DDR3-1333 شامل بانک حافظه x4، رنک Dual و CAS-9 می شود. به عبارت دیگر، پردازنده گرافیکی (یا حافظه) دقیقا روی هر کلاکی که تعیین کنید، تنظیم خواهند شد. قرار دادن log فایل ها و یا tempdb بر روی آرایه RAID 5 توصیه نمی شود، به این دلیل که RAID 5 عملکرد مناسبی برای عملیات نوشتن ندارد. این پردازنده در خانواده پردازنده های زئون اسکبیل اینتل (Intel® Xeon® Scalable) قرار می گیرد و بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری و معماری Skylake ساخته شده است. و به ترتیب A XOR B را در آن قرار می دهیم . قابلیت ها با کمک سخت افزار خطاها را زودتر از رخ دادن تشخیص می دهد و بازیابی صورت می گیرد و همچنین با اطمینان از یکپارچگی داده ها به ذخیره سازی اطلاعات در حافظه کمک می کند.

در صورت استفاده از سرور HP Proliant Gen8 شما میتوانید در هنگام بالا آمدن سرور (Intelligent provisioning)وارد محیط iLO Configuration utility شده و تنظیمات iLO را تنظیمات پیش فرض کارخانه برگردانید. در صورت لزوم این پردازنده سرعت خود را در حالت توربو تا ۴.۰۰ گیگاهرتز قابل ارتقاء است. این سرورها معمولا توسط کسب و کارهای کوچک تا متوسط استفاده می شوند . هر دوی این پردازنده ها از معماری Skylake SP، فناوری ۱۴ نانومتری، حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، حداکثر ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند در حالی که ۶۱۵۲ از ۱۴۰ وات و پردازنده ۶۱۵۴ از ۲۰۰ وات انرژی استفاده می کند. اینتل در این سی پی یو ۳۰.۲۵ مگابایت حافظه کش را ارائه می دهد و به شما اجازه می دهد تا با مصرف ۱۴۰ وات انرژی از حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز استفاده کنید.

سرعت پردازش پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز است در حالی که این سرعت در حال توربو تا ۳.۷۰ گیگاهرتز افزایش پیدا می کند. شما در پردازنده ۶۱۵۴ می توانید از سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای استفاده کنید در حالی که پردازنده ۶۲۵۴ از سرعت پایه ۳.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند. ۸۲۶۰ دارای سرعت پایه ۲.۴۰ گیگاهرتز؛ سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۴۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد در مقابل پردازنده ۶۲۵۴ دارای سرعت پایه ۳.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد. هر دو پردازنده از سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای پشتیبانی می کنند، با این وجود پردازنده ۶۲۵۲ سرعت توربو ۲.۷۰ گیگاهرتزی در حالت چند هسته ای و ۶۱۵۲ سرعت ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *