پردازنده ؛ از سیر تا پیاز

Напольный сервер HP Proliant ML150 G6 (ML150T06) в корпусе T با توجه به تغییراتی که در فضای داخلی سرور HP DL380 G9 نسبت به نسلهای قبلی ایجاد شده ، میتوان آپگرید موردنظر خود را راحتتر و با خیال راحت انجام دهید. این سرورها طیف نسبتا گستردهای از سرورها و نسلهای سرور را شامل میشود. این سرورها بهراحتی میتوانند با زیرساختهای ابری و هیبریدی یا داخلی کسب و کار شما کار کنند.- HP Apollo: این دسته از سرورها برای محاسبات و پردازشهای بزرگ و جریانهای تحلیل دادههای پیچیده بهینهسازی شدهاند.- HP ProLiant BL: این سری مبتنی بر محیطهای محفظهای ساخته میشود. هرچه تعداد کاربران در یک شبکه بیشتر باشد یا آنکه نیاز به پردازش بیشتری وجود داشته باشد، مدلهای قویتری باید استفاده شود.در صورتی که شرکت شما کمی شلوغتر است و تعداد کاربران بیشتری دارید و نیازمند بهرهگیری از نرمافزارهای سنگین تری هستید، دو انتخاب پیش رو خواهید داشت: یا اینکه سرورهای سری ProLiant ML را تقویت کنید یا آنکه به سراغ سرورهای سری ProLiant DL بروید. همان طور که از نام HPE پیدا است، این کمپانی در تولید سختافزارهای شرکتی و اینترپرایز مثل سرور و ابزار شبکه سازی فعالیت دارد.

کاربرد اصلی این RAID ، افزایش سرعت خواندن و نوشتن روی هارد می باشد، بدین صورت که اطلاعات به طور مساوی در بلاک های متفاوت ذخیره خواهند شد. هارد در واقع مکانی است که اطلاعات شما در آن ذخیره می شود، ضمن آنکه از حساسیت بالایی نیز برخوردار هستند. رم سرور اچ پی با پارت نامبر از ظرفیتی برابر با ۱۶ گیگابایت برخوردار بوده که باعث افزایش سرعت عملکرد آن در پردازش دستورات به ویژه در مواقعی که حجم این دستورات بالا هستند، می گردد. سرورهای ایستاده و خوابیده اچ پی در سری های ساخت متفاوتی ارائه شده اند و فاکتورهایی نظیر تعداد و قدرت پردازنده در تعیین نام سری آنها تاثیرگذار است. همانطور که گفتیم، به دلیل وجود مدل های متنوع و همچنین کیفیت ساخت بالا و قیمت مناسب سرورهای اچ پی، کاربران زیادی برای مدیریت کسب و کار خود به سراغ آن ها می رود. شاید بتوان گفت یکی از مهمترین معیارهایی که در خرید یک سرور اچ پی باید مد نظر قرار بدهید نوع Tower و نوع Rackmount بودن سرورهای مورد نظر است. اصطلاح ML مخفف کلمه Modular Line بوده و به رده سرورهای ایستاده اچ پی ( Tower Series ) اطلاق میگردد . سرورهای سری ProLiant این شرکت در مدلهای مختلفی روانه بازار شده که ابتدا همه آنها را معرفی میکنیم و بعد مدلهای برتر و محبوبتر از سرور اچ پی ای را دقیقتر بررسی خواهیم کرد.- HP ProLiant DL: این سرورها بهطور اختصاصی برای قرارگیری در رک بهینهسازی شدهاند و با استانداردهای امنیتی سرورهای صنعتی منطبق هستند.- HP ProLiant ML: سرورهای ایستاده یا Tower برای کسب و کارهای متوسط و کوچک طراحی شدهاند.

اگر شما هم به دنبال یک سرور مناسب برای کسب و کارتان می گردید، قیمت سرور اچ پی در کنار قابلیت ها و ویژگی های جذابش، انتخابی عالی برای شما می باشد. توجه داشته باشید که هاردهای انتخابی دارای سرعت و سایز یکسان باشند. در سال های اخیر سرورهای Gen10 که اخیرا به بازار عرضه شده اند، به دلیل برخورداری از امنیت و سرعت بالا و همچنین قیمت مناسب، مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند. کمپانی HPE با ارائه نسل های مختلف سرورهای خود یکی از مهمترین تولیدکنندگان سخت افزار در دیتاسنترها است. بهره گیری از زیرساخت های Hybrid Cloud، پاورPower HPE، رک HPE Rack و سیستم های خنک کننده در جهت افزایش ایمنی سرور. سرور اچ پی به دلیل برخورداری از قابلیت های خاص، کارایی بالا، قیمت مناسب ، دسترسی آسان به قطعات یدکی سرور، طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. البته سرورهای این شرکت با نام سرور اچ پی یا HPE Server معروف هستند.سرور اچ پی در واقع کامپیوتری با سیستم عاملی اختصاصی است که طوری طراحی شده که بهطور همزمان به چندین کاربر خدماترسانی کند. این بلیدها در واقع بوردهایی نازک و ماژولار هستند که هر یک از آنها یک سرور مستقل بوده و معمولا به یک اپلیکیشن خاص اختصاص داده میشود.همان طور که اشاره کردیم، در این نوع سرورهای تیغه ای کابل کشی سادهتر شده است، زیرا تنها یک Cable Clutter یا ست کابل (کابل پاور، کابل کیبورد، کابل موس، کابل ویدئو و کابل شبکه) برای تمام بلید سرورهای Blade Enclosure کافی است، ولی در مدل Rack Mount هر سرور نیاز به یک ست کابل دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *