پردازنده سرور Intel Xeon Gold 5222 : Ebpnovin

در اواخر دهه ۸۰ میلادی با کمک Apple Computer این معماری توسعه پیدا کرد و در نهایت در سال ۱۹۹۲، ARM6 رونمایی شد. برای این که بتوان برنامه های سنگینی چون طراحی سه بعدی را اجرا کرد به یک سیستم قدرتمند نیاز است زیرا سرعت سیستم خیلی مهم است بنابراین برای تنظیم رندر و همین طور کاهش حجم این برنامه ها بهترین سیستم را می طلبد. فراموش نکنید که حافظه رم کامپیوتر در اجرا نمودن برنامه ها نقش مهمی دارد زیرا هر نرم افزاری قبل از اجرا لازم است که در حافظه اصلی بارگذاری شود. با استفاده از رم­های LRDIMM به ظرفیت 128 گیگابایتی (با سرعت 2666MHz)می­توان به 3 ترابایت حافظه رم سرور دست یافت. سوکت 478 قابلیت پشتیبانی از پردازنده های Desktop و Mobile که برای رایانه های قابل حمل بودن که شامل پردازندهای Pentium و Celeron که محدوده ای فرکانس این پردازنده های بین 1.4 تا 3.46 GHZ بوده است که همراه با FSB که قابلیت پشتیبانی از فرکانس تا 400 MHZ را داشته است ، پشتیبانی از فرکانس حافظه تا 1066 MHZ . فرکانس در واقع به سرعت عمل در عملیات سی پی یو محسوب می شود اگر چه سرعت عمل سی پی یو امروزه بر اساس چند هسته ای بودن تخمین زده می شود اما در گذشته این فرکانس بود که نشان دهنده ی سرعت عمل و یک معیار اصلی محسوب می شد البته امروزه نیز کاربرد فراوانی دارد مثلا یک سی پی یوی سریع دو هسته ای مطمئنا از یک سی پی یوی کند چهار هسته ای دارای عملکرد بالاتری است.

هارد HPE SSD 800GB - استوک سرور این سوکت قدمی بسیار بزرگ برای سوکت بعدی یعنی LGA 775 ،از دیگر تفاوتهای این سوکت با نسل قبل اندازه این سوکت بوده است ، که فاصله ای بین سوراخ های پین ها نسبت به نسل های قبل بسیار کوچکتر بوده است ، مقایسه ان با سوکت 370 بوده که هر دو سوکت از پردازنده های Pentium ، celeron ، Pentium III پشتیبانی می کردند. 3. (Execute) اجرا: یعنی تمامی دستورالعمل ها به مرحله ی اجرا می رسد. به عنوان مثال نسخه 9900X با قیمت 479 یورو معادل 7,000,000 تومان به فروش می رسد که تقریبا 900 هزار تومان ارزانتر از هزینه ای است که در ایران به فروش می رسد. در واقع سی پی یو یک نوع تراشه ی سخت افزاری پیچیده ای است که در آن مدار الکترونیکی فراوانی وجود دارد سرعت آن را با واحد Hz ( هرتز ) می شناسند البته امروزه واحد دیگری برای آن در نظر گرفته اند که با نشان GHz ( گیگاهرتز )است. سیپییو cpu فقط به انواع رایانه ختم نمی شود بلکه می توان آن را در تبلت،گوشی های هوشمند،تلویزیون نیز مشاهده کرد.سی پی یو روی برد اصلی انواع دستگاه ها نصب می شود و یک تراشه ی مربعی شکل است و مدیریت سیستم شما را بر عهده دارد و با دیگر اجزای سخت افزاری در حالت تبادل اطلاعات است.

اگر بخواهیم خیلی ساده تعریف کنیم باید بگویم که دو تا سیپییو cpu مجزا را در نظر بگیرید که روی یک تراشه نصب شده باشند.حالا نمونه های بالاتر آن را در نظر بگیرید هر چه قدر تعداد این پردازنده ها بالا باشد عملکرد سیستم افزایش داده می شود و زمان پردازش عملیات به کمترین زمان ممکن می رسد و مسلما کار شما را راحت تر می کند. داده ها به سیپییو cpu به طور مکرر ارسال نمی شود بلکه به صورت واژه به آن می رسد. براساس همین محدودیت ها و کندی در کار تولید کنندگان تصمیم گرفتند جهت ارتقاء و کیفیت رایانه ها پردازنده های چند هسته ای را رونمایی کنند که امروزه شاهد دوهسته ای،چهار هسته ای و حتی هشت هسته ایی هستیم که رشد چشمگیری هم داشته و سرعت سیپییو cpu را بی نهایت افزایش داده است. تا به اینجا شما دانستید کارایی سیستم هوشمندتان به همین قطعه ی کوچک بستگی دارد و حتی نوع و تعدادش در بهبود عملکرد سیستم بسیار اثر گذار است اما این موارد برای خرید به تنهایی مفید نیستند چون نمونه های زیادی از آن در رده های بالا دارای مشخصات یکسانی هستند و این کار را خیلی مشکل می کند که باعث می شود نتوانید درست تصمیم گیری کنید.با این حال مشخصات دیگری هم هستند که می تواند به هنگام خرید به کمک شما بیایند.

مغز رایانه ها و تمامی سیستم های هوشمند، سیپییو cpu می باشد چون تمام عملیات بر عهده آن می باشد و دیگر اجزای سیستم های هوشمند به این خاطر در کنار هم چیده شده اند که عملیات محاسباتی پردازنده به درستی انجام شود که در واقع پشتیبان سیپییو محسوب می شوند. پیشوندهایی که برای سیپییو cpu دسکتاپ به کار برده می شود T و K می باشد به طوری که پیشوند T به معنای مصرف کم و K نشان دهنده ی قابلیت اورکلاک است. تولیدکنندگان سیپییو، درسته که برای انواع دستگاه های هوشمند انواع پردازنده ی متفاوت تولید کرده و روانه بازار کرده اند اما زیبایی کارشان در این است که کاربران و مشتریان خود را سردرگم نمی کنند و همه را به یک شکل نام گذاری می کنند و فقط از پیشوند های متفاوتی برای آن ها به کار می برند.برای مثال پیشوند U برای سیپییو cpu موبایل به کار برده می شود که این خود نشان دهنده کم مصرف بودن پردازنده است.پیشوند HQ نیز نشان دهنده ی عملکرد گرافیکی بالا است.پیشوند HK درسته که نشان از کیفیت بالاست ولی از طرفی قابلیت اورکلاک را نشان کرده است.این ها پیشوندهای ضروری پردازنده موبایل ها می باشد. Content was generated with the help of .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.